novinka glutation jeden z najsilnejších antioxidantov

Nie je to obyčajná bylinka
Nie je to obyčajná bylinka

Nie je to obyčajná bylinka

Nie je to obyčajná bylinka Skorocel – bylinka, ktorej bežnosť a  ľahkú dostupnosť si všetci uvedomujú, no jej liečivé účinky sú nie každému známe. Natrafiť na ňu môžete v celej Európe, či už na rozľahlých trávnatých plochách, v medzerách chodníkov, alebo záhradách a na plochách s nízkym výskytom slnka. 

Skorocel – bylinka, ktorej bežnosť a  ľahkú dostupnosť si všetci uvedomujú, no jej liečivé účinky sú nie každému známe. Natrafiť na ňu môžete v celej Európe, či už na rozľahlých trávnatých plochách, v medzerách chodníkov, alebo záhradách a na plochách s nízkym výskytom slnka. Táto bylina rastie v zhlukoch, do výšky približne 10 cm. Na Slovensku sa môžete stretnúť s dvomi druhmi skorocelu, a to so skorocelom širokolistým a kopijovitým. Odlišujú sa iba tým, že skorocel kopijovitý je charakteristický predĺženými listami. Oba druhy vykazujú priaznivé účinky na naše zdravie.

Ako už bolo spomenuté, skorocel má množstvo blahodarných účinkov, ktoré priaznivo pôsobia na Váš organizmus. Skorocel pozitívne vplýva na: 

1. Imunitný systém
 
Základom každého zdravého ľudského organizmu je odolný a silný imunitný systém. Avšak, nie vždy dokážeme naše telo ochrániť pred baktériami či vírusmi. Preto je výborné pripraviť si skorocelový čaj, ktorý Vás ochráni pred nepriaznivými vplyvmi vonkajšieho prostredia, pôsobiacimi na Váš organizmus zvnútra. Taktiež slúži ako antioxidant. 
2. Správne trávenie
Vďaka svojim vlastnostiam skorocel pomáha, podobne ako skorocel indický (psyllium), pri vytváraní pravidelnej stolice a čistení čriev.
3. Ťažkosti s dýchaním
Bylinka dokáže účinne riešiť problémy s dýchaním, konkrétne s upchatými dýchacími cestami a uvoľňovaním hlienov. 
4. Udržanie správnej hladiny cholesterolu 
Okrem listov skorocelu, ľudia zbierajú aj jeho semená, keďže sú dostatočne bohaté na vlákninu, ktorá je potrebná na dobré trávenie. Súčasťou stavby rastliny je tiež sliz, ktorý pomáha znižovať hladinu cholesterolu v tele. 

Skorocel má bohaté zastúpenie vo výživovom doplnku Belly Fyto Detox od spoločnosti Kompava, ktorý je obohatený o množstvo ďalších účinných zložiek, napomáhajúcich k správnemu tráveniu, detoxikácii a posilneniu imunitného systému. Hlavnými zložkami vlákniny sú psyllium ovato (skorocel), medvedica lekárska, sladké drievko, brest červený, aloe vera, a iné. Produkt je vhodný pre športovcov a ľudí, ktorí majú problém s tráviacim traktom alebo majú sedavé zamestnanie a počas dňa nie sú v dostatočnom pohybe. Ak je to aj Váš prípad, neváhajte a zakúpte si produkt Belly Fyto Detox.