Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Olympijský rok Katky Berešovej s Kompavou!
Olympijský rok Katky Berešovej s Kompavou!

Olympijský rok Katky Berešovej s Kompavou!

Olympijský rok Katky Berešovej s Kompavou!

Som veľmi vďačná, že práve v tomto dôležitom olympijskom roku som dostala možnosť spolupracovať so spoločnosťou KOMPAVA. Pre mňa osobne, keďže v oblasti doplnkov výživy nie som odborníkom, je veľkým prínosom a výhodou možnosť komunikácie so spoločnosťou, ktorá mi vzhľadom na moje potreby a prípadné, či už zdravotné problémy alebo ich prevenciu dokáže poradiť.

Aj na základe tejto skutočnosti som začala užívať produkt GELO– 3 complex, ktorý som kombinovala s Fit Artro Aktív.

V športe je podľa môjho názoru najviac viditeľný samotný výsledok športovca, či už ide o športy kolektívne alebo individuálne. To, čo danému výsledku predchádzalo a prečo bol vynikajúci alebo menej dobrý takmer nikoho nezaujíma, no práve to je pre nás samotných športovcov najviac dôležité. V období prípravy je pre nás nevyhnutné byť zdraví a mať možnosť naplno trénovať a zodpovedne sa pripravovať v čo možno najideálnejších podmienkach. Tie sa dajú vytvoriť alebo aspoň na nejaké fixné obdobie (sústredenie) nasimulovať. Ale zdravie nás môže sklamať kedykoľvek, a to si žiadnym spôsobom nevytvoríme. Jediné, čo môžeme urobiť, je venovať sa prevencii a predchádzaniu zdravotných problémov. Ja sama som od začiatku tejto sezóny mala vážne zdravotné problémy týkajúce sa zápalových ochorení šliach. Je to problém, ktorý sa nevyrieši zo dňa na deň, aj keď príprava je už mnohokrát v plnom prúde. Na základe odporúčania spoločnosti som v čase samotnej liečby začala užívať produkt Gelo– 3 complex.

Gelo– 3 complex som užívala denne v priebehu posledného mesiaca, presne podľa odporúčaného dávkovania. Je vhodné piť dennú dávku medzi hlavnými jedlami, mne to najviac vyhovovalo medzi obedom a večerou. Produkt sa užíva v podstate podobne ako mnohé športové nápoje – vo forme prášku, ktorý sa pomocou šejkra rozmieša v stanovenom množstve vo vode. Čo sa týka chuti a stráviteľnosti, produkt môže byť pri prvom užití pre niektorých trochu zvláštny, mne to však nerobilo žiadne problémy. Ani stráviteľnosť nebola problematická. Gelo – 3 complex patrí medzi produkty kĺbovej výživy, obsahuje hydrolyzát želatiny, glukozamín sa chondroitín sulfát; ktoré prispievajú k výžive a ochrane buniek kĺbového aparátu. Zároveň je obohatený o vitamín C, B6 a B12, ktoré prispievajú k správnej funkcii imunitného systému. Vitamín C je nevyhnutný k správnej funkcii kostí, chrupaviek a pokožky. Spolu s týmto produktom som užívala aj Fit Artro Aktív.

Fit Artro Aktív je výživový doplnok v tabletovej forme určený na výživu, regeneráciu a ochranu tkanív kĺbového aparátu. Obsahuje 500mg glukozamín sulfátu, ktorý priaznivo pôsobí na väzivové tkanivo. Funkciu kĺbov zlepšuje už po niekoľkých týždňoch. Tablety Fit Artro Aktív som užívala v množstve 3 tablety denne – dávkovanie bolo klasické ráno, počas obeda a večer. So stráviteľnosťou som nemala žiadne problémy, produkt som užívala počas uplynulého mesiaca.

Táto bežecká sezóna sa pre mňa ešte iba pomaly začína, obdobie prípravy však trvá od začiatku roku a aj preto sú tieto produkty počas športových sústredení pre mňa neoddeliteľnou súčasťou. Aj vďaka ich užívaniu viem predchádzať prípadným problémom a zraneniam, ktoré bohužiaľ športovca počas kariéry sprevádzajú a obmedzujú či už v príprave alebo samotnej sezóne. Som veľmi rada, že aktuálne sa moje zdravotné problémy utíšili a ja môžem plnohodnotne trénovať a pomaly vstúpiť do olympijskej sezóny 2016.

Za to všetko vďačím aj pitnému režimu od spoločnosti KOMPAVA.

Katka Berešová