S Kompavou k uzdraveniu

S Kompavou k uzdraveniu

S Kompavou spolupracujem už dlhšie a keď sa mi tento rok (2019) stalo zranenie, uprostred dobre rozbehnutej sezóny, okamžite som začal hľadať možnosti, ako sa čo najskôr dať dokopy a popri tom si udržať ako takú formu. V deň zranenia som okamžite siahol po výrobku  Serrapeptase Plus, ktorý som už v minulosti vyskúšal a osvedčil sa mi. Serapeptázu som použil na moje zranenie, konkrétne to bola zlomenina 5. metatarzu na chodidle , kde mi noha začala opúchať, nakoľko Serapeptáza má protizápalové účinky a je známa rozkladaním mrtvých tkanív. Navyše obsahuje probiotickú vlákninu Inulín, ktorá udržiava zdravú črevnú mikroflóru, podporuje zvýšenú absorpciu vitamínov a minerálov, najmä vápnika, čím lepšie pomáha k jeho využitiu v organizme. Pár dní po užívaní mi opuch úplne zmizol, bolesť som takmer nepociťoval a noha sa pekne hojila. V minulosti som užíval dávku 2x1 kapsulu denne nalačno ráno a večer. Pri tomto zranení som zvýšil dávkovanie na 2 kapsuly ráno na lačno a 1 kapsulu večer. Produkt sa mi opäť veľmi osvedčil a dopomohol tak k rýchlemu návratu k športu, keď som si už myslel, že sezóna je stratená, nakoľko táto komplikovaná zlomenina sa nachádza na veľmi zle vyživovanom mieste a doba hojenia sa udáva na minimálne 6-8 týždňov + k tomu ďalšie týždne na rehabilitáciu. Vďaka Serapeptáze som začal už po piatich týždňoch opäť našľapovať na chodidlo bez výraznejšej bolesti a obmedzenia .

Spolu so Serapetázou som používal aj  FytoEnzyme Complex, čo sú tráviace enzýmy a hneď aj vysvetlím prečo. Tráviace enzýmy sú veľmi dôležitou súčasťou čriev a tráviacej sústavy, pretože všetok proces hojenia sa začína práve tam. FytoEnzyme Complex obsahuje zmes tráviacich enzýmov, ktoré podporujú trávenie a vstrebávanie živín. Z toho pre mňa najdôležitejšie v tejto situácii bromelain a papain so schopnosťou znižovania opuchov, podliatin a bolesti a napomáhajú hojeniu. FytoEnzyme Complex som užíval každý deň s najväčším jedlom dňa – na obed 2 kapsuly .
Na trhu je mnoho enzýmových výrobkov, ktoré sa vyznačujú liečbou a pomocou pri zraneniach formou pôsobenia enzýmov, no sú plné zbytočných pridaných látok a farbív, ktoré len zbytočne sťažujú ich vstrebávanie a organizmus si s nimi musí poradiť, čo výrazne znižuje ich podporný efekt. Uvedené výrobky od Kompavy sú čisto na prírodnej báze a to je pre mňa kľúčové . Samozrejmosťou na správne hojenie je potrebný aj zdravý životný štýl a tráviaca sústava, kde sa odohrávajú najdôležitejšie procesy v tele, teda ak máte zdravú črevnú mikroflóru je aj vyššia pravdepodobnosť rýchlejšieho uzdravenia, nakoľko potrebné látky sa rýchlejšie vstrebú a putujú priamo na miesto určenia, namiesto toho, aby sa najskôr museli vysporiadať s problémami v tráviacej sústave.
Veľmi cenným bolo užívanie Micellar Casein 80% a to z dôvodu obsahu až polovičnej odporúčanej dennej dávky vápnika 753 mg na jednu dávku, kde sa pri zlomeninách odporúča denne 1500 mg. Naviac obsahuje magnézium, fosfor a vitamín D, ktorý zohráva kľúčovú úlohu pri jeho vstrebaní na správne miesto.
GELO-3 Complex – už stabilný doplnok v mojej výžive a teraz som jeho účinky pocítil ešte viac, kedy celková záťaž na pohybovú sústavu je oveľa väčšia, preťažuje sa len jedna noha. Veľmi mi pomohol aj v následnej rehabilitácii, pri opätovnom posilovaní zranenej nohy a návratu späť k športu.
Výrobky od Kompavy používam od kedy som začal s terénnym triatlonom a neustále mi pomáhajú v napredovaní, ale aj v situáciách ako tejto, v ktorej som sa ocitol. Sám som sa presvedčil, že doplnky výživy Vám dokážu výrazne pomôcť, ak sú vyrobené na kvalitnej úrovni. Ďakujem Kompava.

Boris Janata 

08.08.2019

Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info