Výkon na 100% = Kombinácia ARGINO + L-Karnitín + ThermoFit
Výkon na 100% = Kombinácia ARGINO + L-Karnitín + ThermoFit

Výkon na 100% = Kombinácia ARGINO + L-Karnitín + ThermoFit

Výkon na 100% = Kombinácia ARGINO + L-Karnitín + ThermoFit

Ako všetci športovci aj ja som používal rôzne povzbudzujúce prípravky pred tréningom alebo pred pretekmi na to aby som bol na výkon správne nabudený a predovšetkým aby som bol schopný podať maximálny výkon počas celej doby trvania či už tréningu alebo preteku prípadne aby som odstránil pocit únavy.

Začiatkom roka som teda zaradil do prípravy pred tréningami aj ARGINO drink. Ten mi pomohol dosiahnuť väčší výkon pričom odbúraval aj pocit únavy - predovšetkým pri intervalovom zaťažovaní. Začal som ho teda používať aj pri pretekoch a výsledok nenechal na seba dlho čakať. Obzvlášť pri pretekoch pri systéme head2head kedy sa súperi vyraďujú v jednotlivých kolách a víťaz postupuje ďalej som bol schopný vydržať oveľa viac a dlhšie podávať maximálny výkon. Stále som ale používal rôzne povzbudzujúce nápoje aby som dostal do tela veľa kofeínu a aby som bol schopný rýchlo reagovať na závodoch a byť stále pod parou. Keďže tieto nápoje nie sú ideálna cesta ako dosiahnuť takýto efekt začal som niečo podobné hľadať aj na stránkach KOMPAVY.

Po malom hľadaní som si všimol článok od Petra Hertla kde kombinuje ARGINO drink + ThermoFit + BCAA za účelom nabudenia a podania maximálneho výkonu. Ja som sa po malom výskume na stránkach KOMPAVY rozhodol vyskúšať niečo podobné s ešte silnejším efektom a tak som skúsil pred tréningom kombináciu ARGINO + L-Karnitín + ThermoFit. Túto kombináciu užívam asi 1 hodinu pred každým tréningom pričom si dávam pozor aby to nebolo neskôr ako po 16.00 keďže potom sa môžu vyskytnúť večer problémy pri zaspávaní. A na moje prekvapenie telo zrazu začalo pracovať na oveľa vyšších obrátkach ako pred tým – ako písal Peter Hertl „telo sa vám premení na raketu“. Na tréningu som schopný podať oveľa vyšší výkon ale čo je pre mňa podstatnejšie vydržím byť dlhšie sústredený a nabudený. Keďže v mojom športe (extrémny zjazd na kajaku) je mnoho razy dôležitejšie vydržať sa sústrediť na líniu dole cez pereje, na jednotlivé zábery  a nič nepokaziť ako použitie maximálnej sily myslím že táto kombinácia je zaručená cesta k úspechu. Ako príjemný vedľajší efekt je samozrejme aj to že momentálne už nepijem žiadne energetické nápoje pričom predtým som ich pil denne – aj niekoľko. Pri mojej príprave a obzvlášť na pretekoch mám teda nového favorita čo sa týka výživy. A ako mi to pomohlo budem postupne referovať pretože sám som najviac zvedavý na ostrý test na pretekoch. 

Tomáš Andrássy

Extrémny zjazd na kajaku