Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Prírodný výživový doplnok s obsahom aminokyseliny fenylalanín určený na zlepšenie nálady, pri mentálnej únave a na zníženie nadmernej chuti do jedla.

DLPA extra
Balenie:
Cena:
12.50 €

Základný popis produktu

DLPA extra nemá vedľajšie účinky a nevyvoláva návyk na užívanie.

DLPA je skratka pre látku zvanú "dl-fenylalanín" (dl-phenylalanine). Fenylalanín je esenciálna aminokyselina, čo znamená, že ju telo nemôže vyprodukovať a musí byť získaná z potravy. DLPA  kombinuje dve formy fenyloalanínu: D-fenylalanín a L-fenylalanín. Tieto dve formy majú odlišné vlastnosti a účinky v tele.

L-fenylalanín (L-forma) je prekurzor aminokyseliny tyrozín, ktorá v organizme konvertuje na neurotransmitery. L-forma je dôležitá pre zvýšenie produkcie dopamínu (jeden z hormónov šťastia) a noradrenalínu (stresový hormón, ktorý pripravuje naše telo a mozog na rýchlu reakciu, hormón mentálnej bdelosti). Noradrenalín hrá úlohu v regulácii chuti do jedla a metabolizmu. Nižšie hladiny noradrenalínu zvyšujú precitlivenosť k únave, depresii či bolesti.

L-forma fenylalanínu spomaľuje proces mentálneho starnutia, zlepšuje náladu, schopnosť učenia a zapamätania si.

D-fenylalanín (D-forma) je zrkadlový obraz L-formy. Má štruktúrne odlišnú orientáciu atómov, čo ovplyvňuje jeho biologické vlastnosti. Ovplyvňuje chemické látky v mozgu, ktoré súvisia s pocitom bolesti a môže potláčať stavy depresie.

Zloženie je obohatené o vitamín C a B6, ktoré prispievajú k správnej funkcii nervového systému, psychiky a správnej funkcii imunitného systému.

DLPA EXTRA obsahuje:

 • DL – fenylalanín prispieva kprodukcii neurotransmiterov, ktoré vplývajú na dobrú náladu a mentálnu bdelosť.
 • Vitamín C prispieva k udržaniu správneho fungovania imunitného systému a ďalších biochemických procesov v našom organizme
 • Vitamín B6 prispieva k normálnej psychickej činnosti, k zníženiu miery stresu, únavy a vyčerpania.

Pre koho je produkt určený

 • Na podporu dobrej nálady pre ľudí, ktorí majú náročné psychické obdobie alebo ťažkú životnú situáciu (úmrtie v rodine, rozvod a pod.).
 • Pre osoby so zvýšeným stresom alebo únavou.
 • Pre študentov počas skúškového obdobia na podporu učenia a zlepšenie pamäti.
 • Pre starších ľudí s prejavmi mentálneho starnutia.
 • Pri redukcii hmotnosti na zníženie nadmernej chuti do jedla.

Odporúčané dávkovanie

Odporúčané dávkovanie výživového doplnku je formulované tak, aby zohľadňovalo individuálne potreby a charakteristiky organizmu. U nás sa nezameriavame iba na jedno univerzálne dávkovanie, pretože vieme, že každý z nás je jedinečný:

 • Dospelí: 1 – 5 kapsúl denne nalačno.
 • Deti od 14 do 18 rokov: 2 kapsule denne nalačno
 • Neodporúčame užívať s jedlom bohatým na bielkoviny - môže sa prejaviť znížená účinnosť výživového doplnku.

Použitie

Kapsule je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody. Zabezpečíte tak, že sa kapsula dostane do žalúdka, kde sa môže začať postupne rozkladať, a tak uvoľňovať do tela potrebné látky.

Nezabudnite   dodržiavať   odporúčané   dávkovanie, ktoré   je   uvedené   na   obale nášho produktu. Správne dávkovanie je kľúčom k optimálnym výsledkom. V prípade, že   máte   akékoľvek   otázky   ohľadne  správneho   užívania   našich produktov alebo potrebujete ďalšie informácie, neváhajte nás kontaktovať. Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste a sme tu, aby sme vám poskytli podporu a potrebné informácie.

Nutričné hodnoty a zloženie

DL-fenylalanín, vitamín C (kyselina askorbová), vitamín B6 (pyridoxínhydrochlorid), rastlinná kapsula (hypromelóza, uhličitan vápenatý)

UPOZORNENIE

Nemá vedľajšie účinky, nevyvoláva návyk na užívanie. Nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy, osoby trpiace fenylketonúriou, cukrovkou a rakovinou kože. Skladujte mimo dosah malých detí, v suchom prostredí, pri teplote do 25°C. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu! Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Rozhodnutie ÚVZSR OBPV/4717/2006/Ht

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, ani geneticky modifikované suroviny.

Obsah v 1 kapsule*RVH%
Vitamín C (kyselina askorbová)50 mg62,5
Vitamín B6 (pyridoxínhydrochlo­rid)10 mg714,3

*RVH - Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého
(8400 kJ/2000 kcal)

Obsah v 1 kapsule*RVH%
DL- phenylalanín340 mg **
*RVH - Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého
(8400 kJ/2000 kcal)
** RVH - nie je stanovené.
 • DLPA

  340 mg
 • Vitamín C

  50 mg
 • Vitamín B6

  10 mg
DLPA extra

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  22 x
 • 4 hviezdičky
  1 x
 • 3 hviezdičky
  0 x
 • 2 hviezdičky
  0 x
 • 1 hviezdička
  0 x

Často kladené otázky

DLPA je zložený z prírodných surovín a teda nemá žiadne vedľajšie účinky, ani nie je návykový.

Áno, je možné užívať DLPA aj s inými liekmi proti stresu, napr. s Tryptofanom B+.

Skratka DLPA znamená DL-phenylalanín, je to esenciálna aminokyselina, ktorú si ľudský organizmus nedokáže sám vytvoriť a preto musí byť do organizmu dodávaná potravinami alebo výživovými doplnkami a tento produkt ju obsahuje.