Agáta Hlaváčková - Fit Cé Vitamín + L-lyzín
Agáta Hlaváčková - Fit Cé Vitamín + L-lyzín

Agáta Hlaváčková - Fit Cé Vitamín + L-lyzín

Agáta Hlaváčková - Fit Cé Vitamín + L-lyzín

Volám sa Agáta Hlavačková. Mojou prácou aj koníčkom sa stal fitness. Pracujem ako trénerka a taktiež súťažím v naturálnej kulturistike SANK pod záštitou svetovej organizácie INBA.V tomto článku by som vám chcela priblížiť dôležitosť a správne užívanie doplnkov ako je L-lyzín a vitamín C.

Obsah

Keďže sa nám blíži zima a prechod do tohto ročného obdobia pre väčšinu z nás znamená zníženie imunitného systému a následné ochorenie, skúsme sa tento krát týmto nepríjemným dňom vyhnúť  a to doplnením dôležitých látok a vitamínov do tela. Priblížim vám konkrétne doplnky od firmy Kompava, pretože pokiaľ chceme doplniť tieto látky, bolo by najlepšie používať prírodné doplnky výživy a k tomu ešte aj slovenskej výroby!

L-lyzín

Je esenciálna aminkolyselina, čo znamená že telo si ju nedokáže vyrobiť samo. Je potrebná k syntéze niektorých životne dôležitých bielkovín. Je dôležitá pri raste, regenerácii, uzdravení tkanív a k tvorbe protilátok, hormónov a enzýmov. U detí je dôležitá pre rast a vývoj ich kostí.                                    

Účinky lyzínu: znižovanie hladiny tuku v krvi, urýchlenie hojenia (preto je užívanie obzvlášť vhodné po úrazoch či operáciách), pozitívne vplýva na zdravie srdcovo-cievneho systému (odmenený Nobelovou cenou), urýchľuje hojenie oparov a zabraňuje opätovnému návratu, ochraňuje organizmus pred vznikom kardiovaskulárnych ochorení, podporuje vstrebávanie vápniku a tým podporuje pevnosť a lepšiu stavbu kostí a zubov.                                                                      

A teraz sa poďme bližšie pozrieť na jeho pozitívne účinky z hľadiska zdravia a imunity: podporuje imunitný systém, pôsobí antibakteriálne a antivírusovo, lieči nachladnutie, detoxikuje organizmus od toxického olova, pôsobí upokojujúco a tíši bolesti hlavy, zmierňuje prejavy ochorenia angina pectoris,...             

Prejavy jeho nedostatku? Celková slabosť a chronická únava, strata koncentrácie schopností, nervozita, chodokrvnosť, depresie,vypadávanie vlasov, vyššia pravdepodobnosť vzniku kardiovaskulárnych ochorení a celkové zníženie imunity. Pre športovcov je užitočné užívanie po zraneniach, operácii, pretože zvyšuje tvorbu svalových bielkovín.

L-lyzín od firmy kompava je však obohatený ešte o dve významné látky a to Extrakt Echinacea purpurea Moench, je extrakt z rastiliny ktorá zvyšuje obranyschopnosť organizmu a Vitamín B6, ktorý prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému. Tento výrobok je extra dávka imunity pre telo práve v mesiacoch kedy je telo náchylné k ochoreniam a taktiež ako prevencia a dodanie správnych a životu dôležitých látok. Sama tento výrobok užívam ako prevenciu a ako náhle príde obdobie zmien počasia na ktoré som náchylná, L-lyzín spoločne s Fit C-vitamín mi pomôžu zvýšiť obranyschopnosť a imunitu, no v prípade napadnutia vírusom, bojuje proti nemu!

Vitamín C

Tento vitamín určite každý z nás pozná. Už v detstve upozorňovali na jeho dôležitosť naši rodičia, starý rodičia, učitelia, športový tréneri i lekári. Odborne nazývaná kyselina askorbová pôsobí ako všeliek. Patrí medzi najdôležitejšie vitamíny potrebné pre organizmus avšak pre športovcov je ešte dôležitejší. Poďme si teda predstaviť jeho priaznivé účinky pre organizmus: podpora imunitného systému, dôležitý antioxidant, podporuje hojenie rán, reguluje stres, stimuluje tvorbu bielych krviniek, napomáha k regenerácii tkanív, má vplyv na liečenie mononukleózy či iných chorôb, má priaznivý vplyv na rekonvalescenciu, znižuje hladinu cholesterolu a krvného tlaku, podporuje vstrebávanie železa, zneškodňuje škodlivé voľné radikály, podporuje mozgovú činnosť,...a takto by som mohla pokračovať ešte pár riadkov.

Avšak chcem upozorniť nato, že pokiaľ chcete využiť vitamín C na posilnenie obranyschopnosti organizmu predovšetkým v tomto zimnom období, musíte začať s jeho užívaním oveľa skôr, a to aj niekoľko týždňov pred očakávaným ochorením. Preto odporúčam užívať Fit Cé vitamín od firmy Kompava prevenčne po celý rok. A prečo práve od značky Kompava? Pretože tu si môžete byť istý čistotou produktu za primeranú cenu. V obchodoch a farmaceutických firmách do nás tlačia už po väčšine chemické preparáty, ktoré majú s vitamínom spoločný len názov. Určite vám odporúčam v letných mesiacoch staviť na ovocie, v ktorom je hodnota vitamínu vysoká, ale priznajme si, že čerstvé ovocie na pultoch obchodov sa dlho nezdrží. 

Produkt Fit Cé vitamín odporúčam športovcom všetkých odvetví, pretože v období diét bohužiaľ nemáme inú možnosť ako dopĺňať do tela potrebné látky inak ako v tabletách, tiež ho odporúčam z toho dôvodu že sami si môžete nastaviť výšku dennej dávky vitamínu (nešla by som nad 1000 mg, ako prevencia je vhodných 200 – 300 mg, pre športovcov odporúčam dennú dávku 500 mg).  Ja osobne by som si nedokázala predstaviť ani jeden deň bez Fit Cé vitamínu. Znamená pre mňa nabudenie, koncentráciu, posilnenie imunity, regeneráciu svalstva, ochranu svalovej hmoty. V príprave na súťaže a v prechodnom období zvyšujem jeho dávku na 1000 mg (u Fit C vitamínu to predstavujú 4 tablety na deň). Toto množstvo ma dokáže ochrániť pred prechladnutím, vírusmi a inými vážnejšími ochoreniami, pomáha mi pri tvrdých tréningoch, chráni mi svaly a dokonca napomáha zničenej pleti, nechtom a pokožke.

Na záver by som len dodala, že kombinácia týchto dvoch produktov u mňa funguje po celý rok. Vďaka prírodnému zloženiu ktoré Komapava garantuje, dodávam telu prírodné zdraviu potrebné látky, bez ktorých by som tento šport nedokázala robiť 100%. Preto L-lyzín a Fit Cé vitamín odporúčam každému z vás a nie len športujúcim ľuďom, pretože sa treba o seba starať najskôr z vnútra, aby sa telo dokázalo odvďačiť i zvonku.

Agáta Hlaváčková