Ako efektívne spaľovať tuky!
Ako efektívne spaľovať tuky!

Ako efektívne spaľovať tuky!

Ako efektívne spaľovať tuky!

Zaujíma vás, ako správne rozbehnúť spaľovanie tukov? To je dobrá voľba, pretože to znamená, že chcete vedieť, ako to robiť efektívne, správne, a tak nestrácať čas nezmyselnými diétami, ktoré sprevádza veľký jojo efekt a teda znamenajú, že nakoniec aj tak skončíte tam, kde ste začali. 

Obsah

Za úspešný postup pri spaľovaní tukových buniek možno považovať striedanie jedného mesiaca zameraného na objemový tréning a druhého mesiaca zameraného na odbúravanie tukov.

Prvý mesiac 

Sa budete snažiť nabrať asi 0,5 kg týždenne, t.j.2 kg za mesiac, asi 75 % by malo byť tvorené svalovou hmotou. To znamená, že naberiete 1,5 kg svalovej hmoty a 0,5 kg tukov.

Druhý mesiac

By ste mali spaľovať 0,5 kg týždenne a z toho by malo byť 75% tuku, čo znamená, že spálite 1,5 kg tuku a 0,5 kg svalovej hmoty. Na konci týchto dvoch mesiacov teda spálite 1 kg tuku a naberiete 1 kg svalovej hmoty = ideálny pomer na ceste k vypracovanej postave.

Tieto výpočty sú reálne a dosiahnuteľné pre každého, kto je ochotný dať do tréningu a stravy naozaj maximum.

Pekné na celom programe je, že sa vlastne neustále zlepšujete.

Stále buď budujete svalovú hmotu alebo spaľujete tuky, naviac neustále zmeny zabraňujú, aby sa metabolizmus adaptoval a vy ste museli strácať čas prekonávaním stagnácie.

Teoreticky sa tohto programu môžete držať aj niekoľko rokov. Pokiaľ ale máte na začiatku viac ako 20% telesného tuku, bolo by možno dobre venovať prvých niekoľko mesiacov len spaľovaniu tukových rezerv. Naopak, keď ste štíhli, nechajte si prvých pár mesiacov len na budovanie svalovej hmoty. Vy, ktorí máte okolo 10% tukových rezerv, môžete hneď začať s uvedeným programom a všetko po mesiaci striedať.

Aby ste mohli nabrať 0,5 kg týždenne, musíte zvýšiť svoj kalorický príjem o 300-500 kcal denne. K tomu, aby ste " zhodili " 0,5 kg týždenne, musíte znížiť kalorický príjem o 300-500 kcal.

Spaľovanie tukov môžete podporiť nasledujúcimi spôsobmi

  • Jedzte 5-6 porcií denne

Aby ste udržali aktívny metabolizmus a spaľovali tuky aj keď necvičíte.

  • Zo stravy eliminujte nezdravé tuky.

Tendencia bielkovín a sacharidov uskladňovať sa v tele vo forme tukov je zanedbateľná, ale nezdravé tuky sa v tele s obľubou a ľahko ukladajú. Na túto tému existuje množstvo článkov, z praxe vieme ale jedno - len veľmi malé množstvo tukových zásob vzniká z konzumácie komplexných sacharidov a bielkovín. Väčšinou je pôvodcom tuk obsiahnutý v strave. Väčšiu úlohu preto zohrá množstvo konzumovaných tukov ako konkrétny kalorický príjem.

  • Znížte príjem sacharidov.

Tým sa zníži hladina inzulínu a aktivujú sa tuky spaľujúce mechanizmy v tele. Ako je ale možné obmedziť príjem sacharidov, keď nechcete príliš obmedzovať príjem kalórií? Spoľahnite sa na špeciálne potravinové doplnky. Odporučujeme vám znižovať príjem sacharidov postupne. Začnite tým, že eliminujete škroby /zemiaky, ryža a pod./ z poslednej porcie daného dňa.

  • Aeróbny tréning zaraďujte, keď sú sacharidové rezervy skoro vyprázdnené a podporte ho spaľovačmi tukov.

Táto stratégia vedie k tomu, že telo bude musieť spaľovať tuky, aby získalo potrebnú energiu. Aby ste zabránili spaľovaniu svalovej hmoty, konzumujte pred aeróbnym tréningom kvalitný proteínový koktail.

Spaľovanie tuku a aeróbny tréning

Aby ste maximalizovali spaľovanie tukov, je dobré zaradiť aeróbny tréning po klasickom tréningu, pretože glykogénové rezervy sú takmer vyčerpané. Postačí stredne náročný aeróbny tréning, pri ktorom sa trošku zapotíte a zadýchate.

Aj keď sa percentuálne spaľuje viac tukov pri nízkointenzívnom aeróbnom tréningu, spálite viac gramov tuku počas vysoko intenzívneho cvičenia, pretože odbúrate vcelku viac kalórií.

Pokiaľ teda zvolíte správnu intenzitu, zapracujete zároveň na vaskularite a podporíte kapacitu spaľovania tukov. Ak dosiahnete stagnáciu, budete musieť v tréningu pridať. Ak by sa dlhší či častejší tréning neosvedčil, na dva týždne aeróbne cvičenie úplne vynechajte, zvýšte príjem kalórií, naberte nejakú svalovú hmotu a naštartujte svoj metabolizmus.

Keď nastane nejaký problém, je vždy treba odhaliť jeho príčinu a previesť potrebné opatrenia. Nemôžete čakať, že sa stane nejaký zázrak a všetko sa vyrieši samo.

Skúste postupné zmeny jedálneho lístku a tréningu, počúvajte svoje telo, sledujte jeho reakcie, podľa toho najlepšie určíte, ktorým smerom sa máte uberať.

Chcete vyskúšať náš najúčinnejší výživový doplnok na chudnutie ThermoFit?