Ako mať zdravý mozog v každom veku Ako mať zdravý mozog v každom veku Ako mať zdravý mozog v každom veku Ako mať zdravý mozog v každom veku Ako mať zdravý mozog v každom veku Ako mať zdravý mozog v každom veku
Ako mať zdravý mozog v každom veku Ako mať zdravý mozog v každom veku Ako mať zdravý mozog v každom veku Ako mať zdravý mozog v každom veku Ako mať zdravý mozog v každom veku

Ako mať zdravý mozog v každom veku

s DPH:
10,21 €
bez DPH:
9,28 €
Množstvo:
Ubehli už tri roky od prvého vydania tejto publikácie. Knihy, ktorá sa stretla s úžasnou odozvou u čitateľov všetkých vekových skupín. Zaujala študentov, ktorí sa chcú ľahšie učiť a umocniť si pamäťové schopnosti, každého rodiča, ktorý chce mať múdre deti, i všetkých mladších i starších mužov a ženy, ktorí – ako hovorí autorka – sa nechcú zmieriť s trápnymi „seniorskými momentmi“ a nepovažujú ich za normálne. Nájdete v nej jednoduché kroky, ako vyostriť mentálne funkcie a podporiť zdravie mozgu po celý život.

Popis

Autorka doplnila toto druhé vydanie novými vedomosťami zo sveta a skúsenosťami, ktoré ukazujú, ako je náš mozog schopný aj napriek úrazu či inej zdravotnej príčine regenarácie aj v prípadoch, kde to medicína už vopred vzdala. Hovoria o tom napríklad dva príbehy malých chlapcov, ktorým nikdo nepredpovedal budúcnosť s plnohodnotným životom. Opísané postupy dávajú šancu všetkým, mladým i starým, neraz stačí len upraviť stravovanie, inokedy pridať do výživy látky, ktoré nevyhnutne chýbajú.

Mozog je náš najzložitejší orgán a najzraniteľnejší každodennými stresormi. Faktory životného prostredia, emócie, stres, strava a nedostatok spánku či špecifických živín na jeho ochranu, za to všetko denne platí mozog určitú daň. Všetky tieto stresory môžu negatívne ovplyvniť fungovanie nášho mozgu.

Mnohé samostatné oblasti v mozgu vykonávajú špecifické funkcie – ako je vnímanie, rátanie, pamäť, jazyk, emócie, inteligencia a tak ďalej. Predstavme si, že každá táto časť mozgu je vlastne jedno mesto. Ich vzájomné prepojenie vyžaduje rozsiahlu sieť ciest a diaľnic, aby jednotlivé mestá mohli vzájomne prijímať a odovdzávať informácie, aby mohli správne a načas na ne reagovať, a tak vykonávať svoju činnosť. Analogicky sa to dá porovnať potenciálnej poznávacej schopnosti. Merať túto sieť ciest a diaľnic, rýchlosť, s akou sa pohybujú informácie, je jedným z najdôležitejšich meraní predpovedajúcich schopnosti poznania človeka.

Hoci konkrétne oblasti mozgu sú dôležité pre špecifické funkcie, kapacita toku informácií v rámci regiónov a medzi nimi je rovnako dôležitá. Tie začnú klesať v strednom veku. Správne je, ak tieto zmeny nepovažujeme za nutné zlo. Nemávnime nad tým rukou a nekonštatujme len: „Je to normálne, aha, starnem“. Vedci dokázali, že pokles mozgových funkcií nie je nevyhnutnou súčasťou procesu starnutia. Je tu veľa možností, čo robiť, aby sme pomohli presadzovať optimálnu činnosť mozgu po celý život. Zmena v našej diéte, pravidelná fyzická aktivita a trénovanie pamäte, kontrola emociálneho a mentálneho stresu a dostatok spánku, majú potenciál to zmeniť. Týmito témami sa v knihe autorka zaoberá podrobnejšie. Každého chce vyzbrojiť užitočnými informáciami a radami, ktoré môžeme bez problémov uplatniť a odporúča ich začať realizovať čo najskôr, najlepšie hneď dnes.

Zloženie

Uběhly už tři roky od prvního vydání této publikace. Kniha, která se setkala s úžasnou odezvou u čtěnářů všech věkových skupin. Zaujala studenty, kteří se chtějí snadněji učit a umocnit si paměťové schopnosti, každého rodiče, který chce mít moudré děti, i všechny mladší i starší muže i ženy, kteří - jak říká autorka - se nechtějí smířit s trapnými "seniorskými momenty" a nepovažují je za normální. Najdete v ní jednoduché kroky, jak zlepšit mentální funkce a podpořit zdraví mozku po celý život.

Autorka doplnila toto druhé vydání novými vědomostmi ze světa a zkušenostmi, které ukazují, jako je náš mozek schopný i přes úraz nebo kvůli jiné zdravotní příčině regenerace i v případech, kde to medicína už dávno vzdala. Hovoří o tom například dva příběhy mladých chlapců, kterým nikdo neřekl budoucnost s plnohodnotným životem. Popsané postupy dávají šanci všem, mladým i starým, nejednou stačí jen upravit stravování, jindy přidat do výživy látky, které nezbytně chybějí.

Recenzie

Články

Diskusia

Súvisiace produkty

Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info