Ako poraziť najčastejšie problémy s trávením?
Ako poraziť najčastejšie problémy s trávením?

Ako poraziť najčastejšie problémy s trávením?

Ako poraziť najčastejšie problémy s trávením?

Verili by ste, že takmer každý človek na Zemi už niekedy zažil alebo pravidelne zažíva bolesti, nepríjemné pocity či iné príznaky tráviacich ťažkostí? Ľudia o týchto problémoch často mlčia a snažia sa ich pretrpieť v tichosti. To je však to najhoršie, čo pre svoje zdravie môžu urobiť.

Okrem samotnej prevencie nie je nič dôležitejšie ako riešenie ťažkostí spojených s trávením. Je dôležité si uvedomiť, že práve vďaka správne fungujúcemu tráveniu funguje aj celý náš organizmus.

Obsah

Príčiny a dôsledky zlého trávenia

Zlé trávenie a jeho poruchy môžu zhoršovať vstrebávanie a zvyšovať tak riziko nedostatku niektorých živín, napríklad železa, zinku či vitamínu B12.

Závažný tráviaci problém predstavujú najmä hnačky. Tie nielenže znižujú vstrebávanie potrebných živín, ale týmto spôsobom prichádza organizmus o veľké množstvo vody a minerálnych látok (napríklad sodíka, draslíka alebo chlóru).

Nedostatok potrebných živín môže tráviace ťažkosti zhoršiť a tiež sa môžu pridružiť ďalšie zdravotné problémy. Napríklad nedostatok zinku môže zintenzívňovať hnačky. Nedostatok vitamínu D prispieva k vzniku zápalových procesov v tráviacom trakte.

Zdravé trávenie = pevná imunita

Zdravie tráviaceho systému predstavuje základ pre fungujúcu imunitu. V tráviacom trakte totiž sídli veľké množstvo mikroorganizmov, ktoré ovplyvňujú fungovanie imunitného systému a celého organizmu.

Zdravá mikroflóra zabezpečí nie len bezproblémové trávenie, ale tiež organizmus chráni pred vznikom rôznych ochorení, ako je Crohnova choroba či rakovina hrubého čreva.

 

Na trávenie vplýva veľa faktorov. Ak neprijímame dostatočne výživnú stravu, trávenie nás skôr či neskôr potrápi.

Rovnako ak máme nedostatok pohybu, tráviace ťažkosti sa nám nevyhnú. A zabúdať netreba na psychické zdravie, ktoré je pre trávenie veľmi dôležité.

Vyhnite sa problémom s trávením

Bezproblémové trávenie môžeme podporiť prírodnou cestou, no pritom naozaj efektívne. Vieme, ako na to a môžete to vedieť aj vy. Stačí, ak do formulára zadáte svoj e-mail a obdržíte príručku plnú tipov, trikov a rád ako sa vyhnúť problémom s trávením.

Najčastejšie problémy s trávením: Ako ich poraziť?

Aj vás občas potrápia tráviace problémy? Stiahnite si E-book Trávenie a jeho problémy, v ktorom sa dočítate o najbežnejších nepríjemnostiach tráviaceho systému - zápcha, hnačka, hemoroidy, reflux, pálenie záhy a žalúdočné vredy. Zistíte, prečo vznikajú, ako im predchádzať a tiež to, ako si pomôcť, keď už ich máme. 

Najčastejšie problémy s trávením: Ako ich poraziť?
Neznáma chyba pri pokuse o odoslanie e-booku, skúste to znova alebo nás kontaktujte na adrese webmaster@kompava.sk
Ďakujeme za Váš záujem, e-book bol odoslaný na Vašu e-mailovú adresu, kde by ste ho mali obdržať v priebehu niekoľkých minút.