Ambasador Argino drinku Tomáš Jurkovič
Ambasador Argino drinku Tomáš Jurkovič

Ambasador Argino drinku Tomáš Jurkovič

Ambasador Argino drinku Tomáš Jurkovič

 

 

 

 

 

 

 

Osobný profil 

Tomáš Jurkovič

Narodený 1.3.1983

Ženatý - manželka Veronika, dcérka Vilma

Reprezentant Slovenska v kros triatlone a zimnom triatlone

Pracujem v diagnostickom centre Kompava centre Metflex a vediem triatlonový oddiel KPŠ Nereus Žilina.

Triatlonu sa venujem od roku 1997. Medzi najväčšie úspechy patrí titul majstra sveta a majstra Európy do 23 rokov v zimnom triatlone. V elitnej kategórii mužov je to 3.miesto z majstrovstiev Európy a 5.miesto z majstrovstiev sveta v kros triatlone. Minimálne 15-násobný majster Slovenska (triatlon, kros a zimný triatlon, kros duatlon). Stal som sa triatlonistom roka na Slovensku a každoročne sa umiestňujem medzi top športovcami mesta Žilina. Aj v súčasnosti Slovensko pravidelne reprezentujem na vrcholných podujatiach v kros triatlone a zimnom triatlone.

 Motto: „...No one falls to the top of the mountain...“

 

Top výhody:

 • Dokonale prekrví a prekysličí svaly
 • Športovec má pocit „ľahších nôh“
 • Vysoké zaťaženie je pocitovo ľahšie
 • Výrazne zrýchlená regenerácia po záťaži
 • Účinok až 8-hodín  - vplýva aj na regeneráciu po výkone
 • Podpora celkovej regenerácie posledné dni pred dôležitým výkonom
 • Pri pravidelnom užívaní celkové zlepšenie energie a regenerácie, menšia potreba spánku

 

Na čo dať pozor:

 • Športovec po použití arginodrinku má pocit, že oveľa ľahšie zvláda náročný výkon (rovnako náročný výkon sa mu zdá ľahší po použití arginodrinku ako bez), a tým pádom má tendenciu ísť za hranice svojich možností, čím výrazne prepáli tempo na ktoré má natrénované. Samozrejme po čase mu stuhnú svaly (hromadenie laktátu) a pripisuje to ako negatívny účinok arginodrinku, ale v zásade je to len jeho prepálené tempo.
 • Po použití treba dať naozaj pozor na správne zvolené tempo a radšej ho vygradovať v závere ako prepáliť na začiatku. V takom prípade športovec pri tomto tempe vydrží oveľa viac ako bez arginodrinku.

 

Použite:

 • 30min. pred výkonom
 • Počas dlhotrvajúceho výkonu priebežne popíjať hlavne počas prvej polovice výkonu
 • Na zlepšenie celkovej regenerácie a energie užívať denne aspoň týždeň, bez ohľadu na to či v daný deň je tréningová jednotka alebo nie je
 • Doporučené užívať najmä pred tréningom vysokou intenzitou alebo dlhotrvajúcim zaťažením strednou intenzitou

 

Ideálna kombinácia:

 • Pred tréningom spolu s K4 power BCAA – ochrana svalov, menšie riziko „prepálenia“ tempa
 • Pred tréningom spolu s thermofitomtaurínom – maximálna podpora výkonu. Ideálne doplniť aj K4 power BCAA – veľký pozor na prepálenie tempa!!!

 

Osobná skúsenosť s daným produktom

 

Arginodrink (AD) používam takmer denno denne. Či už pred náročnejšími a intenzívnymi tréningami, alebo keď sa jednoducho cítim trochu unavení po celodennom vyťažení. Preteky bez Arginodrinku si už ani neviem predstaviť.

Jeho účinok by som jednoducho definoval vetou: „Rovnaký výkon dokážete podať  s menším úsilím“

Arginodrink spôsobí lepšie prekrvenie a prekysličenie svalov, čo naozaj spôsobí že rovnaký výkon bez použitia AD a s použitím AD je naozaj jednoduchší a pri rovnakej intenzite vydržíte pohyb vykonávať dlhšie. Svaly majú väčší prísun kyslíka a odpadové látky sa tiež rýchlejšie odbúravajú. Len si musíte dať pozor aby ste naozaj neprepálili tempo, lebo budete mať pocit že môžete ísť rýchlejšie, čo je aj pravda, ale nesmiete ísť príliš za svoje hranice. Najmä počas dlhodobejšieho výkonu.

Veľmi vhodné je užívať AD aj niekoľko posledných dní pred pretekom. Pokojne aj počas netréningového dňa. Celý organizmus sa lepšie zregeneruje a budete maximálne nabudení a pripravení podať na pretekoch nadpriemerný výkon