Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

B17 Protect Plus

Výživový doplnok Produkt je vhodný pre vegánov Produkt je vhodný pri laktózovej intolerancii Produkt je vhodný pri intolerancii lepku

„PROTECT Formula“ tvorená amygdalínom, vitamínom B15 a pankreatickými enzýmami prispieva k udržaniu zdravých buniek. Obohatená o zinok, ktorý prispieva k správnej syntéze DNA, ochrane buniek pred oxidačným stresom a zohráva úlohu v procese delenia buniek. 

B17 Protect Plus
Balenie:
Cena:
27.00 €

Základný popis produktu

Amygdalín, tiež známy ako vitamín B17, je bohato zastúpený v jadrách marhúľ, jabĺk ale aj v mandliach. Táto prírodná látka bola skúmaná biochemikom Ernstom T. Krebsom, ktorý sa intenzívne zaujímal o alternatívnu liečbu a prevenciu vzniku rakoviny.

B17 Protect Plus obsahuje

Vitamín B17 (amygdalín)

Amygdalín a jeho pozitívny vplyv na ľudské zdravie sa v posledných rokoch v mnohých vedeckých štúdiách spája predovšetkým s onkologickými ochoreniami. Účinok amygdalínu sa zvyšuje v prítomnosti ďalších látok, najmä antioxidantov alebo enzýmov nachádzajúcich sa v pankreatickej šťave pre rozklad a odstraňovanie poškodených či nepotrebných buniek z tela.

Podľa výskumu Ernesta T. Krebsa zhrnutého v štúdii Dzengis Jasara a ďalších výskumníkov amygdalín účinkuje na poškodené bunky tzv. selektívnym mechanizmom. To znamená, že pôsobí hlavne na nebezpečné bunky, ktoré sa nekontrolovateľne množia (1).

Vitamín B15 (kyselina pangamová)

Vitamín B15, nazývaný aj kyselina pangamová, sa hojne vyskytuje v pivovarských kvasniciach, hnedej ryži, otrubách, cíceri, slnečnicových a tekvicových jadierkach. Kyselina pangamová má v tele mnoho dôležitých funkcií, podieľa sa na detoxikačnom procesezlepšuje prenos kyslíka v tele.

V roku 1931 dostal Dr. Otto Warburg Nobelovu cenu za objav, že na rozdiel od všetkých ostatných buniek v ľudskom tele, rakovinové bunky k svojmu životu kyslík nepotrebujú, resp. je pre ne jedovatý.

Kyselina pangamová je lipotropná látka, čo znamená, že prispieva k zníženiu ukladania tukov v miestach, akými sú napríklad pečeň alebo cievy. Jej užívanie sa odporúča u ľudí so zvýšenou hladinou cholesterolu v krvi, podporuje vylučovanie škodlivých látok z tela. Potláča túžbu po alkohole a dokonca zmierňuje opitosť.

Pankreatické enzýmy

Enzýmy tvoria jednu z prvých obranných línií tela proti škodlivým látkam.

Čo tvorí pankreatické enzýmy:

 • Enzým proteáza: zabezpečuje trávenie bielkovín
 • Enzým amyláza: zabezpečuje trávenie polysacharidov
 • Enzým lipáza: zabezpečuje trávenie tukov

Zinok

Zinok je základným prvkom, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou správneho fungovania vyše 300 rôznych enzýmov v ľudskom tele. Riadi kľúčové bunkové funkcie, ako je reakcia na oxidačný stres, replikácia a oprava poškodenej DNA či apoptóza. Apoptóza je dôležitá vlastnosť zdravých buniek, ktoré ak sa stanú poškodenými a nefunkčnými, odstránia sa z organizmu. Táto vlastnosť chýba napríklad u rakovinových buniek.

Acidorezistentná kapsula - Všetky aktívne zložky sa nachádzajú v špeciálnej acidorezistentnej kapsule, ktorá chráni aktívne látky pred deštrukciou v kyslom prostredí žalúdka. Zabezpečuje tak maximálne využitie ich benefitov.

Pre koho je produkt určený:

B17 Protect Plus je vhodný pre osoby staršie ako 18 rokov pre udržanie zdravých buniek.

Jeho užívanie sa odporúča:

 • Osobám, ktoré životným štýlom negatívne ovplyvňujú svoje zdravie (vysoká miera stresu, zlý spánkový režim, nepravidelné stravovanie, zvýšený príjem alkoholu a liekov od bolesti).
 • Pri výskyte rakoviny v rodine(2,3).
 • Pre ľudí, ktorí majú zvýšenú tendenciu ukladania tukových zložiek v organizme (pečeň, cievy).

Odporúčané dávkovanie:

Odporúčame užívať 1 kapsulu denne nalačno. Pre osoby s citlivejším žalúdkom je užívanie vhodné medzi jedlami.

Použitie:

Kapsule je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody.

Nezabudnite   dodržiavať   odporúčané   dávkovanie, ktoré   je   uvedené   na   obale nášho produktu. Správne dávkovanie je kľúčom k optimálnym výsledkom. V prípade, že   máte   akékoľvek   otázky   ohľadne  správneho   užívania   našich produktov alebo potrebujete ďalšie informácie, neváhajte nás kontaktovať. Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste a sme tu, aby sme vám poskytli podporu a potrebné informácie.

Použitá literatúra:

 • JASAR, Dzengis, et al. Potential benefits and controversies related to use of amygdalin (vitamin b17). Journal of Hygienic Engineering and Design, 2008, 23: 57-63.
 • DHAWAN, D. K.; CHADHA, Vijayta D. Zinc: a promising agent in dietary chemoprevention of cancer. Indian Journal of Medical Research, 2010, 132.6: 676-682.
 • SALEEM, Mohammad, et al. Amygdalin from apricot kernels induces apoptosis and causes cell cycle arrest in cancer cells: an updated review. Anti-Cancer Agents in Medicinal Chemistry (Formerly Current Medicinal Chemistry-Anti-Cancer Agents), 2018, 18.12: 1650-1655.

Nutričné hodnoty a zloženie

1 cps / 500 mg*RVH %
Pankreatické enzymy/Pancreatin enzymes/Pankreasenzyme/Enzymy trzustkowe
Proteáza/Protease/Proteaza35 200 USP 
Amyláza/Amylase/Amylasa35 200 USP 
Lipáza/Lipase/Lipaza2 816 USP 
Vitamín/Vitamin/Witamina B15100 mg 
Vitamín/Vitamin/Witamina B1735 mg 
Zinok/Zinc/Zink/Cynk3 mg30 %

*RVH / RWS - referenčná výživová hodnota / nutrient reference value 

**RVH / NRV - nie je stanovená / not specified 

Referenčný príjem priemerného dospelého / Reference intake of the average adult (8400 kJ/2000 kcal)

Pankreatín (mikrobiálneho pôvodu), kys. pangamová (vitamín B15), amygdalín (vitamín B17), laktát zinočnatý, acidorezistentná kapsula (hypromelóza, gellanová guma).

B17 Protect Plus

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  0 x
 • 4 hviezdičky
  0 x
 • 3 hviezdičky
  0 x
 • 2 hviezdičky
  0 x
 • 1 hviezdička
  0 x