Kolagén, ktorý má, čo ponúknuť každej generácii: SkinBooster umocní vašu krásu a zdravie v každom veku
Kolagén, ktorý má, čo ponúknuť každej generácii: SkinBooster umocní vašu krásu a zdravie v každom veku

Kolagén, ktorý má, čo ponúknuť každej generácii: SkinBooster umocní vašu krásu a zdravie v každom veku

Kolagén, ktorý má, čo ponúknuť každej generácii: SkinBooster umocní vašu krásu a zdravie v každom veku

Kolagén je už niekoľko rokov trendom po celom svete a stal sa vyhľadávaným doplnkom predovšetkým u nežnejšieho pohlavia. 

Obsah

Niet sa čomu čudovať, veď, predsa udržanie si sviežeho a mladistvého vzhľadu pokožky je snom každej ženy a práve kolagén je do značnej miery „zázrakom“, ktorý dokáže telo udržať pohromade. Je totiž najhojnejším proteínom v tele, keďže sa nachádza v našich svaloch, cievach, koži, šľachách a udržuje našu pokožku žiarivú a sviežu. Avšak, rovnako, ako pri mnohých iných veciach, žiaľ aj kolagén časom strácame. My sme sa rozhodli vám priblížiť slovenský produkt Skinbooster, s ktorým dokážete nežiadúce známky starnutia zvrátiť.

Rovnako ako pri mnohých iných veciach, ktoré vekom strácame, platí to aj v prípade produkcie kolagénu, keďže časom prirodzene klesá. Vplyvom starnutia naše telo produkuje čoraz menej kolagénu, a tak nechceným následkom je starnutie pokožky. Stráca pružnosť, nastupujú začínajúce vrásky či pigmentové škvrny. Tento pokles ešte zhoršuje nezdravý životný štýl s vysokým obsahom cukru, fajčenie, nadmerný príjem alkoholu či nadmerné slnenie. Všetky tieto vplyvy podporujú vznik voľných radikálov, ktoré poškodzujú kolagénové štruktúry. Aj, preto, sú kolagénové prípravky v poslednej dobe často dopytovaným artiklom, keďže všetky spomenuté známky starnutia dokážu zmierniť. 

Záujem o ne rastie  práve vďaka vynikajúcim výsledkom v omladení a revitalizácii pleti, keďže proteín, ktorý je prirodzene produkovaný telom, má potenciál urýchliť rast vlasov a nechtov, redukovať jemné vrásky či dokonca celulitídu. Aj, preto sme sa vám rozhodli priblížiť práve kolagén s príznačným názvom SkinBooster , ktorý si v Kompave obľúbili stovky žien. 

Obľúbený beauty koktejl obsahuje okrem keratínu, ktorý je dôležitý práve pre vlasy a nechty taktiež aj vysokú dávku kolagénu, elastín, ceramidy, kyselinu hyaluronovú, vitamíny skupiny B či vitamín C. Kombinácia účinných zložiek produktu dodá vašej pleti potrebnú dávku hydratácie a vitamínov, zabráni prehlbovaniu vrások a ochráni vašu pokožku pred vonkajšími negatívnymi vplyvmi, a to obzvlášť v nadchádzajúcom jesennom a zimnom období. Po dvoch týždňoch pravidelného užívania - 2x denne môžete spozorovať prvé pozitívne účinky, a to nielen na svojej pleti. A, preto, ak ešte stále míňate peniaze za drahé krémy v domnienke, že zlepšia kvalitu vašej pleti a vyhladia vrásky, odporúčame vám investovať radšej do kvalitného kolagénu, keďže to, ako vyzerá vaša pleť z vonka, je spôsobené predovšetkým kvalitou výživy zvnútra.  

Skinbooster má však aj množstvo ďalaších benefitov, ktoré stoja za pozornosť. Pravideľné užívanie dokáže posilniť vaše nechty, čím sa vyhnete ich štiepeniu, no taktiež dodá adekvátnu výživu vašim vlasom, čím eliminujete akékoľvek vypadávanie. Dokonca časom, môžete spozorovať aj zahustenie svojej koruny krásy. SkinBooster je dostupný v práškovej forme a nájdete ho aj v praktickom balení, ktoré sa vám zmestí do kabelky. Okrem iného, má lahodnú chuť a je rýchly na prípravu.

Kolagén má, čo povedať aj mladšej generácii

Mnohé mýty a niektoré články veľakrát naznačujú, že kolagén je určený predovšetkým pre staršiu generáciu alebo starnúcu pokožku, avšak ide o nepravdivú informáciu.  Vaše telo začne vyčerpávať kolagén od polovice 20 - roku života, a to o 1,5 % ročne.  Áno, možno sa vám to nemusí zdať priveľa, no ak tejto strate zabránite už v útlom veku, vaša pleť si zachová mladistvý vzhľad a môžete sa tak vyhnúť predčasným vráskam.

Prečo je dobré začať užívať kolagén už v mladšom veku?

Ako už vieme, kolagén je nesmierne dôležitý a príznaky straty kolagénu môžu zahŕňať matnú, ochabnutú pokožku s vráskami a rozšírenými pórmi. Keďže koža je najväčším orgánom tela, je dôležité, aby ste dbali na pitný režim, dostatok vitamínov vrátane užívania toho správneho kolagénu, a preto výber je nesmierne dôležitý. Ak by sme mali porovnať dva životné štýly -  Žena, ktorá celý život fajčila, bola vystavovaná nadmernému slnečnému žiareniu a konzumovala nezdravú stravu v porovnaní so ženou, ktorá žila prevažne zdravým životným štýlom s dopĺňaním kolagénu, uvidíte obrovský rozdiel. Najviditeľnejšie rozdiely budú v oveľa zdravšej pokožke, v jasnejších očiach, v pevnejších vlasoch a nechtoch. Ako sme si už vysvetlili, zlý životný štýl prispieva k ešte rýchlejšiemu vyčerpaniu kolagénu, čím sa podporí rýchlejší proces starnutia.

Ďalšie benefity kolagénu SkinBooster

Bojuje s bolesťou kĺbov

Šľachy, ako aj kĺbová chrupavka sú z veľkej časti zložené z kolagénu, ktorého tvorba sa vekom spomaľuje, čo vedie k rozšíreným bolestiam a dokonca, aj poruchám, ako je artróza kĺbov a osteoartritída.  Doplnenie vysokokvalitného kolagénu môže pomôcť spomaliť alebo dokonca zabrániť tomuto poklesu, čo pomôže vašim kĺbom ľahšie sa pohybovať, znížiť ich bolestivosť a dokonca znížiť riziko vzniku týchto ochorení.

Podporuje chudnutie

Ako vám môže konzumácia kolagénu pomôcť schudnúť?  Znie to možno smiešne, ale konzumácia kolagénu prirodzene inhibuje hormóny hladu, ktoré sa vylučujú vo vašich črevách, čím zostanete dlhšie nasýtené. Doplnenie kolagénu môže tiež zvýšiť váš metabolizmus. Glycín, ktorý sa nachádza v kolagéne, pomáha pumpovať cukor do tkaniva vášho tela na zvýšenie energetickej hladiny, zatiaľ, čo aminokyseliny pomáhajú pri rozvoji svalov. To zase zvyšuje váš metabolizmus a potenciál spaľovania tukov. Pridanie kolagénu do ranného alebo popoludňajšieho čaju/kávy môže byť skvelou stratégiou na potlačenie práve týchto nepríjemných túžob. Rovnako skvelou voľbou je aj ďalší z produktov v našom portfóliu – Collagen Coffee cream. Ide o unikátny kolagén do kávy s chuťou skutočnej smotany. Vďaka obsahu kolagénových peptidov vám aj tento doplnok pomôže pri starostlivosti o pokožku, vlasy a nechty. Je totiž obohatený o MCT tuky, ktoré dodajú telu a mozgu potrebnú energiu a taurín, ktorý reguluje vodu v tele, a tým zabraňuje odvodneniu tela po šálke kávy s kofeínom. Dokonca neobsahuje laktózu.