Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Chcel som vyskúšať kvalitné doplnky výživy. Siahol som po slovenskej Kompave!
Chcel som vyskúšať kvalitné doplnky výživy. Siahol som po slovenskej Kompave!

Chcel som vyskúšať kvalitné doplnky výživy. Siahol som po slovenskej Kompave!

Chcel som vyskúšať kvalitné doplnky výživy. Siahol som po slovenskej Kompave!

Zdravím Vás,

volám sa Lukáš Eliáš a pracujem ako kondičný tréner vo fitness centre a zároveň sa súťažne venujem olympíjskemu boxu. Ešte len ako športovec som roky skúšal takmer všetky doplnky výživy na trhu, aké boli k dostaniu. No doplnkom od Kompavy som sa akosi vyhýbal.

Najčastejšie práve pre to, lebo je to slovenský výrobca, a určite aj kvôli vyššej cene. Vlastne z vtedajšej logiky mi vychádzalo, že je to slovenskej výroby a čo je slovenské nemôže byť nič kvalitné, že? A za to mám aj toľko platiť (za kvalitu sa platí, ale vtedy som to ešte nevedel)? Vlastne načo keď niečo extra, super, bomba, mass-gaint-fit-big zahraničné (väčšinou pôvod značky v USA) musí byť lepšie a je to ešte aj o toľko lacnejšie?

Kompava u mňa dlho prehrávala. Zmenilo sa to až na mojom trénerskom školení, kde som sa stretol osobne s členom ich vedenia a veľa sme sa o doplnkoch stravy a strave ako takej rozprávali. Nenútil mi žiadne ich výrobky, no aj tak som chcel vyskúšať, či sú ozaj také kvalitné ako o nich tvrdia. Ako iste viete, každý nový produkt si u každého zákazníka musí prejsť skúškou, či dáva, čo sľubuje, či na organizmus sedí, či je pre naše zdravie prospešný, alebo naopak a podobne. Tak som začal skúšať, bol som vlastná laboratótna myš.

Prvý produkt, ktorý prešiel zaťažkávacou skúškou bola Kĺbová výživa Gelo–3 complex. Hľadal som dlho vhodnú výživu pre kĺby, ktorá by posilnila a dala mojim kĺbom istotu vo všetkých náročných pohyboch, ktoré robím. A zmena s kĺbovkou GELO–3 Complex bola ozaj poriadna. V tom období som trpel častou bolesťou ramien ako pri boxe, tak aj pri posilňovaní. Bolesť neprešla po 1 balení, no po 2 výrazne poklesla a po 3 boli moje kĺby a hlavne ramená takmer ako nové. Odporúča sa brať ju len na krátke obdobie kedy len doregenerujete kĺby, no ja hovorím ak trénujete každý deň, alebo máte aj menšie bolesti kĺbov, neváhajte, hneď si ju objednajte. Lepšie bolesti predísť, ako sa s ňou potom dlho trápiť. U mňa v repertoári doplnkov sa už GELO-3 Complex nachádza celý rok spolu s Omega-3 mastné kyseliny a Minerálny nápoj Acidofit.

Zloženie výživy pre kĺby GELO-3 Complex je vynikajúce. Máte tam v 1 dávke všetko, čo vaše kĺby potrebujú - 8g želatíny, chontroitín sulfát aj glukosamín sulfát. Pre ešte lepšiu regeneráciu som ich kombinoval s MSM - prírodná detoxikácia (síra podporuje regeneráciu chrupaviek) a Omega-3 (taktiež podpora regenerácie a protizápalové účinky). Najviac odporúčam príchuť pomaranč. :)

Druhý produkt, ktorý uspel na 1* boli Hovädzie aminokyseliny Beef Amino Tablety. Keďže som pravdepodobne laktózovo intolerantný na proteíny s obsahom mlieka mi nerobia dobre na tráviaci systém, preto sú pre mňa vhodné proteíny bez laktózy (hovädzie a rastlinné). Hovädzie proteíny sa mi kvalitou nepáčili. Zdalo sa mi ako by som pil múku s vodou. No toto mi nedalo a pýtal som sa sám seba, bude to ako s GELO-3? Tak som sa zas premenil na laboratórnu myš. A vyplatilo sa. Od prvého tréningu som cítil oveľa lepšiu regeneráciu, svaly neboli také zničené ani unavené a aj svalovica bola menšia. A navyše prolín, ktorý obsahujú, mi naviac pravdepodobne „spolupracuje“ s GELO-3 a pomáha regenerácii chrupaviek.

Pre Vás možu byť nepraktické mega veľké tablety (ja ich zapíjam po 5), no hovädzí proteín Mini Beef Amino Tablety 900mg budú pre vás tou správnou voľbou. Týmto pádom je vyriešený každý nedostatok a ak Vám mliečna zložka v proteínoch vadí, tak horsa na ne. Vrelo odporúčam!

S pozdravom a úprimných odporúčaním

Lukáš Eliáš