Chystáte sa na bežecký maratón alebo na bicykel? Viac tu
Chystáte sa na bežecký maratón alebo na bicykel? Viac tu

Chystáte sa na bežecký maratón alebo na bicykel? Viac tu

Chystáte sa na bežecký maratón alebo na bicykel? Viac tu

Obsah

Chystáte sa na bicykel alebo na bežecký maratón?

Akokoľvek je športovec pred súťažou motivovaný a dobre pripravený, hranica medzi víťazstvom a prehrou býva veľakrát veľmi tenká. Strava a okrem nej aj vhodný výživový doplnok dokáže vo veľkej miere ovplyvniť výkon športovca. Výživové požiadavky jednotlivých športovcov sa menia v závislosti od náročnosti, dĺžky a intenzity tréningov či súťaží, a tiež od typu športovej aktivity. Preto ak chcete efektívne doplniť všetko, čo Váš organizmus behom záťaže a po záťaži potrebuje, mali by ste vsadiť aj na vhodný doplnok výživy.

Základom je kvalitný pitný režim

Pitný režim je základom pre každú športovú aktivitu. Jeho dôležitosť rastie s dĺžkou a intenzitou prípravy či závodu. Cyklistika a bežecké maratóny patria k najnáročnejším športom. Preto sa podceňovanie kvalitného pitného režimu a správnej regenerácie nevypláca.

Prípadná dehydratácia má totiž niekoľko negatívnych dôsledkov – okrem zhoršenej výkonnosti dochádza tiež k spomaleniu regenerácie a v najhoršom prípade môže dôjsť i k vážnemu poškodeniu zdravia.

Správna voľba kvalitného nápoja

Čím je šport náročnejší, tým kvalitnejšie tekutiny potrebujete. Telo potením stráca dôležité minerálne látky (sodík, či chloridy a pod.), ktoré treba do organizmu doplniť. Čistá voda nie je v takom prípade vhodná, pretože obsahuje spomínané látky v nízkej koncentrácii a telesné tekutiny s ňou iba nariedite, namiesto toho aby ste dodali organizmu potrebné minerály a sacharidy. Telo tým skôr zaťažíte a výkonnosť bude rýchlo klesať. Podobne sú nevhodné sýtené nápoje, pretože oxid uhličitý, ktorý je v nich obsiahnutý, zhoršuje vo väčšine prípadov vstrebávanie vody a spôsobuje reflux (grganie).

Aby ste predišli poklesu výkonnosti a ďalším problémom spojeným s nevhodným pitným režimom, je ideálne pri športovaní využívať špeciálne športové nápoje, ktoré sú určené pre intenzívny výkon a obsahujú okrem potrebných vitamínov, minerálov aj energiu v podobe sacharidov.

V našej ponuke nájdete tieto športové nápoje

  • hypotonický nápoj s výraznými protikŕčovými účinkami vhodný pred a počas športového výkonu HypoFit, ktorý zabezpečuje efektívnu hydratáciu organizmu, má vysoký obsah rýchlo vstrebateľných sacharidov dodávajúcich energiu a optimálny pomer vitamínov a minerálov;
  • unikátnym produktom pre dlhé tréningy alebo závody je rehydratačný energetický nápoj EnergoFit, ktorý vďaka obsahu vitamínov, minerálov a aminokyselín posilní výkon, obranyschopnosť a urýchli regeneráciu po výkone.

Vyšší výkon a kvalitná regenerácia

Bez kvalitnej a rýchlej regenerácie nie je možné podávať maximálny výkon. Športovci, ktorí vynakladajú veľkú fyzickú aktivitu trvajúcu viac ako hodinu musia dbať aj na dopĺňanie energie s obsahom sacharidov a dostatočný príjem aminokyselín. Pri tréningu dochádza okrem spaľovania tuku aj k spaľovaniu svalového glykogénu, ktorý je zdrojom energie pre svalovú prácu. Aby ste akútny nedostatok svalového glykogénu mohli kompenzovať, je potrebné čo najkratšom čase pred a po tréningu doplniť sacharidy.

Energetický gél K-4 Power dodá energiu postupne a dlhodobo. Obsahuje energetický komplex s okamžitým účinkom energie s vysokým NO účinkom zvyšujúcim a uľahčujúcim výkon. Pomáha tak efektívne predchádzať energetickej kríze a maximálne podporuje výkon.

Pri namáhavej svalovej práci dochádza vždy k postupnému znižovaniu hladiny krvného cukru. Vo chvíli, keď sa vyčerpá aktuálna rezerva cukru, je potrebné nájsť ďalší zdroj energie. Týmto energetickým zdrojom sú práve aminokyseliny Amino BCAA Forte a K4 Power BCAA v instantnej forme. Zo všetkých suplementov na trhu sú jedny z najefektívnejších, pretože skutočne priamo ovplyvňujú metabolické procesy.

Zvýšená spotreba vetvených aminokyselín bez ich dostatočného doplňovania vedie ku zvýšenému katabolizmu (rozpadu) vlastných svalových bielkovín. Zhoršuje sa regenerácia, ubúda svalová hmota a klesá fyzická výkonnosť. Športovci užívajúci aminokyseliny BCAA pred a po tréningu netrpia odbúravaním svalovej hmoty. Keď sa do tela dostáva viac BCAA, dochádza oveľa menej ku katabolizácii svalového tkaniva v priebehu tréningu.

Nezabúdajte preto užiť 4 – 5 kapsúl Amino BCAA forte pred a po športovom výkone, alebo K4 Power BCAA Instant pred tréningom 1 dávka (11g) a 1 dávka (11g) po tréningu. (Príprava: rozmiešať v 250 – 300 ml vody).