Citrus aurantium - účinný spaľovač tukov
Citrus aurantium - účinný spaľovač tukov

Citrus aurantium - účinný spaľovač tukov

Citrus aurantium - účinný spaľovač tukov

Citrus aurantium je ovocie známe z tradičnej čínskej medicíny pod názvom Zhi shi a má pozitívny účinok na redukciu podkožného tuku. V starej Číne sa extrakt zhi shi používal na liečbu zápchy a zlepšenie energie (chi), v Amazónii slúžil ako preháňadlo a pomoc pri zažívacích problémoch.

Obsah

Obsahuje množstvo alkaloidov, ktoré spôsobujú úbytok hmotnosti a to bez negatívnych vedľajších účinkov na organizmus. Okrem toho Citrus aurantium obsahuje viacero účinných látok ako sú Synefrín, N-Methyltyramín, Tyramín, Hordenín a Oktopamín.

Extrakt menom synefrín

Najznámejšou látkou citrusu je Synefrín (synephrine, známy tiež pod názvami sympatol alebo oxedrín). Je to látka alkaloidnej povahy. Chemicky je veľmi podobný efedrínu a pseudoefedrínu. Synefrín negatívne účinky, našťastie, nemá, je teda určitou legálnou alternatívou návykovej látky efedrín, ale nemá negatívne účinky efedrínu na centrálny nervový systém.

Pozitívne účinky synefrínu sú také, že špecificky stimuluje Beta-3 receptory, čím dochádza k stimulácií lipidového metabolizmu bez vedľajších účinkov. Pretože je to látka štrukturálne blízka adrenalínu, pôsobí centrálne stimulačne. Používa sa predovšetkým k redukcii tuku, zníženiu telesnej hmotnosti a zvýšeniu hladiny dostupnej energie.

Ako Citrus aurantium pomáha pri redukcii hmotnosti

V súvislosti s kontrolou váhy Citrus aurantium pôsobí na redukciu hmotnosti nasledovne:

Zvyšuje termogenézu – urýchľuje spaľovanie tukov v problematických partiách tela, zlepšuje rýchlosť uvoľňovania tuku z telesných zásob a zrýchľuje pokojový metabolizmus.

Zvyšuje fyzický výkon – vďaka aeróbnej aktivite sa mastné kyseliny odbúravajú z tukových zásob a zabezpečujú zvýšenie fyzického výkonu - tuk sa premieňa na energiu a svalová hmota sa zachová.

Svalnatý muž, ktorý má na sebe uterák

Ďalšie účinky spaľovača tukov Citrus aurantium

 • zvyšuje metabolizmus organizmu a teda aj metabolizmus tukov – čím rýchlejšie pracuje metabolizmus, tým viac telo spaľuje kalórie a tým menej tukových zásob máme;
 • zvyšuje spaľovanie tukov, podporuje štiepenie tukov, špeciálne atakuje tukové bunky;
 • zvyšuje výdaj energie, zvyšuje energiu organizmu, odstraňuje pocity únavy;
 • znižuje chuť k jedlu, potláča chuť na jedlo (obmedzuje pocit hladu), znižuje apetít, predchádza prejedaniu sa;
 • zlepšuje cirkuláciu krvi;
 • podporuje činnosť pečene;
 • pôsobí ako zažívacie tonikum, upokojuje žalúdok, potláča nevoľnosť, nadúvanie a nepríjemné pocity v žalúdku;
 • rozpúšťa ľadvinové kamene a čistí krv;
 • uvoľňuje adrenalín a noradrenalín z tukového tkaniva;
 • obsahuje množstvo minerálov a vitamínov, hlavne vitamín C;
 • má upokojujúci účinok.

Poznáte ThermoFit?

ThermoFit je čisto prírodný termogénny spaľovač tukov. Jednou z jeho zložiek je práve spomínaná zložka Citrus aurantium, ktorá hrá nezastupiteľnú úlohu pri spaľovaní tukov. Ďalšie čisto prírodné látky ešte umocňujú pozitívny efekt na spaľovanie tukov ako aj predĺženie vytrvalosti. ThermoFit ocenia športovci, ktorí sú v období rysovania, rovnako ako ktokoľvek, kto sa usiluje o minimalizáciu podkožného tuku či redukciu telesnej hmotnosti.