Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Domáci chlieb bez kysnutia
Domáci chlieb bez kysnutia

Domáci chlieb bez kysnutia

Domáci chlieb bez kysnutia

Prišla nečakaná návšteva a vy potrebujete pripraviť rýchle pohostenie? Skúste tento rýchly, no zároveň chutný chlebík. Chlieb nekysne, takže jeho príprava vám nezaberie viac ako 15 minút.

Obsah

V recepte sme použili špaldovú múku, ktorá má nižší glykemický index a takmer o polovicu nižší obsah kyseliny fytovej ako klasická pšeničná múka. Kyselina fytová je látka, ktorá sa často označuje ako antinutrient vzhľadom na to, že do istej miery zabraňuje vstrebávaniu prospešných látok z potravy. Nachádza sa aj v iných rastlinných semenách (mandle, fazule, arašidy, lieskové orechy, šošovica, kukurica, hrach, ryža).

Chlebík je plný vlákniny vďaka špaldovej múke a Belly Fyto Detox. Odporúčaný denný príjem vlákniny je 25 až 30 g na deň. Obsah 30 g vlákniny sa nachádza prirodzene v 1,7 kg jabĺk alebo 1,1 kg orechov, 3,4 kg hlávkového šalátu, 1,9 kg zemiakov, 4 kg varených špagiet, 1 kg banánov. Bežne nedokážeme prijať stanovené množstvo vlákniny stravou, no môžeme si pomôcť napríklad takto - nápojom plným vlákniny a prírodnými rastlinnými extraktmi. Jedna dávka Belly Fyto Detox obsahuje až 6,5g vlákniny, čo predstavuje až ¼ doporučenej dennej dávky.

Tento chlieb vôbec nekysne - skvelá informácia pre naše trávenie! Nebudeme sa totiž po konzumácii cítiť nafúknutý a zároveň obohatená receptúra o Belly Fyto Detox, ktoré zabezpečí bezproblémové trávenie.

Belly Fyto Detox má čisto prírodné zloženie. Okrem 100% rozpustnej a nerozpustnej vlákniny obsahuje aj rastlinné extrakty, ktoré pomáhajú ľuďom so zápchou či hemoroidmi. Produkt obľubujú ľudia s obmedzeným pohybom. Pomôže pri problémoch s vyprázdňovaním a hemoroidmi, tiež pri často nafúknutom bruchu či tráviacom diskomforte.

Potrebujeme

  • 380 g špaldová múka hladká
  • 1,5 odmerky Belly Fyto Detox
  • 300-350 ml acidofilné mlieko (podľa potreby)
  • 1 ČL soľ
  • 1 ČL sóda bikarbóna
  • ľanové/tekvicové/slnečnicové semienka
  • 3 PL olej

Koreniny na ozvláštnenie chuti:

  • 2 PL mletá rasca
  • 1 PL koriander

Postup

Všetky ingrediencie si postupne pridajte do veľkej misky a dobre premiešajte. Malo by vám vzniknúť hutnejšie, no pevné cesto, ktoré sa bude trochu lepiť. Na plech vystlaný papierom na pečenie vyformujte podobný tvar ako má chlebík. Plech vložte do predhriatej rúry na 200 stupňov a chlebík pečte približne 45 minút, pričom ho občas potrite vodou zmiešanou so soľou. Chlebík môžete posypať ľanovými, tekvicovými, či slnečnicovými semienkami. Po dopečení poriadne potrite chlebík vodou so soľou, aby bola kôrka chrumkavá a nechajte vychladnúť.

Dobrú chuť.