Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Hovorme o inzulíne prosím!
Hovorme o inzulíne prosím!

Hovorme o inzulíne prosím!

Hovorme o inzulíne prosím!

To že si diabetici pravidelne injekčne aplikujú inzulín, ktorý plní funkciu prenášania glukózy do buniek asi všetci vieme. Avšak vieme i to, že to je len jedna z mnohých funkcií, za ktoré inzulín zodpovedá? Je to jeden z najdôležitejších hormónov v našom tele ...

Obsah

Inzulín zodpovedá za energetický metabolizmus organizmu a rozhoduje o tom, či sa prijatá energia uloží alebo naopak, či sa bude uvoľňovať z buniek.

Aká je hlavná úloha inzulínu?

Najmä ukladanie a uvoľňovanie energie.

Inzulín je hormón produkovaný a vylučovaný pankreasom ako odpoveď na zvýšený krvný cukor. V prípade, že je inzulín v krvi zvýšený – energia sa ukladá. Ak je naopak zníženýenergia sa z buniek uvoľňuje.

Receptory na inzulín majú hlavne pečeňové, svalové, tukové ale aj mozgové bunky. Tým ovplyvňuje metabolizmus cukrov (pečeňové), bielkovín (svalové) a tukov (tukové bunky).

Predstavme si, že skonzumujeme sacharidové jedlo napr. cestoviny. Do pár minút sa zvýši hladina krvného cukru, pretože cestoviny sa pomerne rýchlo rozkladajú na glukózu. Tá vyšle signál pankreasu aby vyprodukoval inzulín.

Inzulín v krvi v priebehu niekoľkých hodín postupne znižuje hladinu glukózy tým, že jej umožní vstúpiť do svalových, pečeňových (u týchto dvoch sa okamžite spáli glukóza na energiu, prípadne sa uloží vo forme glykogénu), tukových (premení na tuk a uloží pre prípad potreby energie) a iných buniek.

Pokiaľ nám  v krvi koluje inzulín, hladina mastných kyselín je znížená. Inými slovami akoby uzamkýnal tuky v tukových bunkách a zároveň, všetky tuky v podobe mastných kyselín v krvi ešte ukladal do väčších zásob. Uzamknuté tuky nemôžu byť spálené a využité na energiu. Vznikajú stále väčšie a väčšie tukové zásoby.

Skúsme sa na to pozrieť z opačnej strany. Keď nám po pár hodinách alebo na lačno klesne hladina krvného cukru i inzulínu, pečeň začne postupne uvoľňovať glykogén aby nenastala hypoglykémia a aby mal mozog dostatok energie.

Nízka hladina inzulínu zabezpečí, aby sa uložené tuky začali rozkladať na mastné kyseliny a následne môžu byť využité ako zdroj energie. Avšak tento proces netrvá dlho. Mozog je informovaný o stave a vysiela signálNAJEDZ SA!!!

Poznáte tento signál? A kolobeh sa opakuje.

Nachádzate sa v každodennom kolobehu stravovania, ukladania tukových buniek, máte nábeh na inzulínovú rezistenciu, zhoršenie zdravotného stavu, chronické ochorenia?

Skúste niečo nové, čo neovplyvňuje vyplavovanie inzulínu, zasýti Vás, dodá energiu, podporí spaľovanie tukových zásob, šetrí pankreas...

Špeciálny škrob SuperStarch (HMT kukuričný škrob bez GMO)

Škrob SuperStarch obsahuje komplexné sacharidy s vysokou molekulárnou hmotnosťou (500.000 až 700.000 g/mol), ktorý neovplyvňuje hladinu inzulínu. Tento škrob nie je obyčajný, aký si môžeme kúpiť v obchodoch alebo v bio predajniach. Ide o špeciálny zdroj energie vyrobený hydrotermickou metódou HMT.

S jeho pomocou vieme zamedziť energetickým výkyvom, nemá vplyv na vyplavovanie inzulínu a to najdôležitejšie, umožňuje spaľovanie tukov. Dokáže veľmi pozitívne ovplyvniť metabolizmus cukrov, tukov i bielkovín. Je až na 99% podobný svalovému glykogénu, čím zabezpečuje energiu pre mozog. Mozog je spokojný a nevysiela signálNAJEDZ SA!

Kde nájdeme škrob SuperStarch?

Premium Energy

Energetický nápoj pre profesionálnych športovcov, ktorý nedopĺňajú energiu počas ťažkého tréningu cukrami, energetickými gélmi, či tyčinkami. On sám je stabilným zdrojom energie. Navyše podporuje organizmus aby prednostne spaľoval tuky na tvorbu energie. SuperStarch pôsobí ako glykogén čím zabezpečuje mozgu dostatočný príjem energie na fungovanie, koncentráciu a nabudenie počas ťažkej fyzickej aktivity.

Premium Protein

Proteínový nápoj v podobe hovädzieho hydrolyzátu je ľahko a rýchlo stráviteľný. Vyvíjaný bol s vrcholovými športovcami vo viacerých oblastiach športu (silové, vytrvalostné, rýchlostné športy). V procese regenerácie efektívne zabezpečuje všetky potrebné aminokyseliny na kvalitné doplnenie po športovom výkone, mobilizuje tuky na spaľovanie a zabraňuje po-tréningovým energetickým výkyvom.