Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

ImunoFit KIDS

Výživový doplnok Produkt je vhodný pri intolerancii lepku Produkt neobsahuje sóju Produkt je vhodný od 3 rokov

Kombinácia prírodných zložiek - laktoferínu, l-lyzínu a vitamínu B6, prirodzene podporuje imunitný systém a odolnosť detí voči patogénom už od 3 rokov. Detská imunita je citlivá najmä na infekcie horných dýchacích ciest, a preto je podpora imunity prírodnými látkami a vitamínmi pre... Čitať viac

ImunoFit KIDS
Balenie:
Cena:
29.50 €

Základný popis produktu

Detská imunita sa líši od imunity dospelých tým, že imunitný systém detí je stále vo vývoji, a nie je tak schopný sa dostatočne brániť proti patogénom, ktoré spôsobujú rôzne ochorenia. Vzhľadom na to je dôležité venovať podpore detskej imunity zvýšenú pozornosť. S postupným rastom dieťaťa sa jeho imunitný systém vyvíja a stáva sa schopným lepšie reagovať na rôzne typy patogénov.

Na odolnosť imunitného systému detí vplýva:

 • vek – s postupom času a vystavením sa rôznym patogénom sa imunitný systém   detí   postupne   vyvíja   a   stáva   sa   schopným   účinne   a efektívne reagovať,
 • strava –   strava   by   mala   byť   pestrá, kvalitná  a   bohatá   na   bielkoviny, zdravé sacharidy a tuky, vitamíny, minerály a omega-3 mastné kyseliny,
 • pohyb a šport– na čerstvom vzduchu a v každom počasí je to najdôležitejšie na podporu imunitného systému,
 • hygiena –   udržiavanie   dobrých   hygienických   návykov,   ako   je   časté umývanie   rúk,   pomáha   minimalizovať   vystavenie   detí   patogénom a infekciám,
 • prostredie – stretnutie sa s rôznymi mikróbmi a baktériami v domácom či školskom prostredí môže pomôcť voči nim vybudovať odolnosť, preto sa netreba vyhýbať spoločnosti,
 • genetika –     niektoré   deti   môžu   byť   geneticky   náchylné   k   určitým ochoreniam   alebo   môžu   mať   genetické   predispozície   k   silnejšiemu   alebo slabšiemu imunitnému systému.

ImunoFit KIDS obsahuje

 • Laktoferín
  Laktoferín je jednou z najsilnejších imunitných zložiek materského mlieka a podieľa sa na imunitnej odpovedi organizmu (bakteriálne alebo vírusové infekcie). Predstavuje jeden z najsilnejších imunostimulačných prirodzených prostriedkov nášho organizmu na podporu imunity vzhľadom na to, že narúša membrány mikroorganizmov. Laktoferín je prirodzene obsiahnutý vo všetkých telových tekutinách, ako sú napríklad sliny či slzy, a je súčasťou vrodenej imunity. Prirodzene tvorí prvotnú bariéru pre prienik baktérií či vírusov do organizmu cez oči a ústa. Úlohou laktoferínu je aj transport železa v organizme. Viaže na seba ióny železa, čím spôsobuje spomalenie rastu a rozmnožovania sa patogénnych mikroorganizmov v tele. Mikroorganizmy tiež potrebujú potravu, a tou je práve voľné železo. Laktoferín teda zároveň dokáže pomôcť organizmu lepšie vstrebať železo prijaté v strave.

  Obrázok: Laktoferín obsadí receptory bunky, a tak prienik vírusu do bunky nie je možn

 • L-lyzín
  L-lyzín je účinná prírodná látka, ktorá pomáha v boji proti vírusom. Priaznivo podporuje funkciu imunitného systému a pomáha zabraňovať prepuknutiu rôznych vírusových infekcií. L-lyzín je esenciálna aminokyselina, ktorú si telo nevie samo vytvoriť, a preto ju musíme prijať potravou prípadne pomocou výživových doplnkov. Prirodzene sa nachádza hlavne v živočíšnej strave, ako je mäso a tvrdé syry. L-lyzín je základnou zložkou pri produkcii nie len bielkovín, ale i hormónov, enzýmov, protilátok a imunitných buniek organizmu. L-lyzín je dôležitým stavebným materiálom imunitných buniek, a tak podporuje činnosť zdravého imunitného systému. Oslabený imunitný systém môže vo viacerých prípadov viesť k vzniku vírusových herpesových ochorení. 
  L-lyzín môže hrať dôležitú úlohu v prirodzenej podpore imunitného systému
  - zvýšená aktivita proti vírusom – viaceré štúdie naznačujú, že L-lyzín môže mať zvýšenú aktivitu voči vírusom, čo znamená, že môže pomôcť organizmu bojovať proti nim. Konkrétne sa to týka herpes simplex vírusu, kde L-lyzín môže ovplyvniť jeho replikáciu a šírenie.  
  - podpora tvorby protilátok – L-lyzín je dôležitým faktorom pre tvorbu prirodzených protilátok, ktoré sú kľúčovým prvkom imunitnej odpovede. Protilátky hrajú dôležitú úlohu pri rozpoznávaní a likvidácii patogénov,
  - podpora rastu a vývoja imunitných buniek – L-lyzín je nevyhnutný pre tvorbu bielkovín, ktoré sú kľúčové pri tvorbe imunitných buniek.
 • Vitamín B6
  Vitamín B6 hrá kľúčovú úlohu v mnohých aspektoch zdravia vrátane imunitného systému. Medzi jeho úlohy patrí správna podpora tvorby červených krviniek, pomáha pri tvorbe energie, a tak prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy.
  Vitamín B6 môže byť pre detskú imunitu dôležitý z viacerých aspektov:
  - produkcia protilátok – vitamín B6 pomáha s aminokyselinami ako je lyzín pri tvorbe protilátok, ktoré sú súčasťou imunitného systému a slúžia na boj proti infekciám,
  - tvorba bielkovín – bielkoviny hrajú dôležitú úlohu v imunitnom systéme,  vitamín B6 je kľúčový pre správnu tvorbu skoro všetkých bielkovín,
  - zápaly – vitamín B6 sa prirodzene v tele zúčastňuje na regulácii zápalových reakcií, ktoré sú súčasťou obranného mechanizmu organizmu.

Pre koho je produkt určený:

ImunoFit KIDS je vhodný pre deti od 3 rokov.

Pozitívne prispieva k podpore imunitného systému a udržaniu zdravia detí.

Jeho užívanie je vhodné:

 • počas jesennej i zimnej sezóny,
 • ak býva Vaše dieťa z dôvodu ochorenia príliš často doma a nie v škôlke/škole,
 • pri oslabenom imunitnom systéme,
 • pre rýchlejšie zotavenie po vírusovom či bakteriálnom ochorení,
 • na zníženie vyčerpania a únavy,
 • pred nástupom do škôlky/školy na posilnenie imunity,
 • keď sa dieťa nachádzalo v kolektíve s chorými deťmi.

Odporúčané dávkovanie:

Odporúčané dávkovanie výživového doplnku je formulované tak, aby zohľadňovalo individuálne potreby a charakteristiky organizmu. U nás sa nezameriavame iba na jedno univerzálne dávkovanie, pretože vieme, že každý z nás je jedinečný:

 • Pre udržanie zdravia odporúčame užívať 1 kapsulu denne.
 • Pre intenzívnu podporu imunity odporúčame užívať 2 kapsuly denne.

Použitie:

Kapsuly môže dieťa prehltnúť v celku. Je potrebné ich zapiť dostatočným množstvom vody. Zabezpečíte tak, že sa kapsula dostane do žalúdka, kde sa môže začať postupne rozkladať, a tak uvoľňovať do tela potrebné látky.  Obsah kapsuly je tiež možné vysypať do nápoja či jedla – odporúčanú dávku rozpustite vo vlažnej vode, čaji, mlieku alebo kaši.

Nezabudnite   dodržiavať   odporúčané   dávkovanie,   ktoré   je   uvedené   na   obale nášho produktu. Správne dávkovanie je kľúčom k optimálnym výsledkom. V prípade,  že   máte   akékoľvek   otázky   ohľadne  správneho   užívania   našich produktov alebo potrebujete ďalšie informácie, neváhajte nás kontaktovať. Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste a sme tu, aby sme vám poskytli podporu a potrebné informácie.

 

Nutričné hodnoty a zloženie

Obsah v 1 kapsule*RVH %
Laktoferín200 mg 
L-Lyzín198 mg 
Vitamín B62 mg143 %

*RVH / NRV - referenčná výživová hodnota / nutrient reference value

**RVH / NRV - nie je stanovená / not specified

Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal) / Reference intake of the average adult (8400 kJ/2000 kcal).

Laktoferín, L-lyzín HCl, vitamín B6 (pyridoxínhydrochlorid), rastlinná kapsula (hypromelóza, uhličitan vápenatý).

ImunoFit KIDS

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  2 x
 • 4 hviezdičky
  0 x
 • 3 hviezdičky
  0 x
 • 2 hviezdičky
  0 x
 • 1 hviezdička
  0 x