Novinka
JAMI drink JAMI drink JAMI drink Makaj
JAMI drink JAMI drink

JAMI drink

Kód: 38400530000000
Výrobca: Kompava s.r.o.
Balenie:
Príchuť:
Vyberte si variantu!
s DPH:
11,90 €
bez DPH:
9,92 €
Množstvo:
Nutričný nápoj pre deti s ibištekom, obohatený o vitamíny a minerály, ktoré podporujú zdravý vývoj organizmu.

Popis

JAMI Drink je prírodná forma osviežujúceho nápoja, vhodná aj ako pitný režim u detí. Základom je extrakt z ibištekového čaju, ktorý je bohatý na antioxidanty, ktoré chránia bunky pred oxidatívnym poškodením. Vďaka svojim ovocným kyselinám uľahčuje a povzbudzuje trávenie. V podobe pitného režimu pomáha z tela odvádzať toxické látky. Má príjemnú kyselkavú chuť, ktorá prináša príjemné osvieženie tela. Zloženie je obohatené o inulín, čo je rozpustná vláknina. Vláknina je pre správny vývoj dieťaťa veľmi dôležitá. Ide o zmes nestráviteľných sacharidov. Tráviacim traktom prechádza v takmer nezmenenom stave, viaže na seba vodu a odpadové látky, ktoré sú vďaka nej ľahšie odvádzané z tela von. Strava bohatá na vlákninu pomáha chrániť telo pred rôznymi chronickými tráviacimi ochoreniami.

JAMI Drink obsahuje aj dôležité minerály a vitamíny pre deti. Medzi ne patria zinok, ktorý udržiava imunitný systém v správne fungujúcom stave, železo, ktoré je nevyhnutný minerál pri procese prenosu kyslíka v tele, vitamín C, ktorý je pre deti jeden z najdôležitejších. Okrem toho, že sa podieľa na správnom vývoji organizmu i imunitného systému, chráni telo pred voľnými radikálmi, ktoré sú či v potrave, vytvárajú sa v tele, alebo v prostredí okolo nás. Je vitamín D3 pre deti a dospelých dôležitý? Tento vitamín je rozpustný v tukoch a pre telo veľmi dôležitý. Bez neho nedokáže telo ukladať prijímaný vápnik z potravy do kostí. Preto sa dáva deťom už od narodenia. Aby mali silné a pevné kosti.


JAMI drink obsahuje:

 • Ibištek – extrakt z kvetov, s obsahom antioxidantov, ktoré bojujú proti voľným radikálom a chránia bunky pred poškodením a predčasným starnutím. Zabezpečuje normálnu funkciu tráviaceho traktu, podporuje vylučovanie vody z tela. Prispieva k normálnej činnosti cievnej sústavy, odstraňuje tzv. ťažké nohy a prispieva k emočnému komfortu.
 • Inulín – pôsobí ako prebiotikum v tráviacej sústave. Je to nestráviteľný polysacharid, ktorý sa podieľa na udržiavaní črevnej rovnováhy, podporuje vstrebávanie živín, hlavne vápnika, železa a horčíka, chráni hrubé črevo tým, že je potravou pre dobré probiotické baktérie, čím podporuje aj dobré trávenie. Spomaľuje vstrebávanie fruktózy, takže sa jej koncentrácia v krvi a bunkách nezvyšuje tak rýchlo.
 • Vitamín C – významný antioxidant, ktorý udržiava správne fungovanie imunitného systému. Je nevyhnutný k tvorbe vlastného kolagénu dôležitého pre správnu funkciu pohybového aparátu a flexibilitu kĺbov.
 • Jahodový prášok – získava sa priamo z jahôd a je bohatý na vitamín A, C, vitamíny skupiny B, minerály ako draslík, železo, fosfor, zinok a vápnik. Spomedzi všetkých ovocí majú práve jahody najviac mangánu, ktorý je dôležitý stopový prvok pre zdravé kosti.
 • Fruktóza – prírodný ovocný cukor, ktorý je nezávislý na inzulíne.
 • Vitamín D3 – hlavnou úlohou tohoto vitamínu v tele je regulácia vápnika a fosforu, nevyhnutných pre zdravé kosti a zuby nie len v dospelosti ale aj pri vývoji detského organizmu.
 • Železo – v organickej forme v podobe laktátu železnatého je omnoho viac vstrebateľný organizmom ako anorganické formy železa. Železo má nevyhnutnú úlohu pri tvorbe hemoglobínu ako súčasť červených krviniek (erytrocytov), ktoré sa ako jediné podieľajú na prenose kyslíka z pľúc do buniek a oxidu dusičitého z buniek do pľúc. Bez kyslíka nedokážu bunky vytvárať energiu ani správne fungovať. Nedostatok železa môže vyvolať niektoré druhy anémií, rizikovou skupinou sú i deti.
 • Zinok – v organickej forme, ktorá je lepšie vstrebateľná. Tento minerál je nevyhnutný v jedálničku nie len detí, ale i dospelých. Zabezpečuje správnu funkciu imunitného systému a je dôležitým prvkom pre zdravú pleť, vlasy a nechty. Je dôležitý pri viacerých metabolických procesoch ako napr. pri produkcii inzulínu. Má aj antioxidačnú aktivitu, pomáha odbúravať ťažké kovy z tela a zlepšuje hojenie rán. Jeho odporúčaná denná dávka pre deti do 10 rokov je 5 – 10 mg, u starších detí a dospelých 12 – 15 mg/deň.

JAMI drink je vhodný:

 • Pre deti od 5 rokov
 • Ako studený nápoj alebo vo forme čaju
 • Pre deti a ako náhrada sladených nápojov s vysokým obsahom cukru
 • Na doplnenie pitného režimu počas dňa aj počas športového výkonu
 • Na doplnenie minerálov a vitamínov

Odporúčané dávkovanie JAMI drink:

 • Deti od 5 rokov: 1x denne jedna dávka (13 g)
 • Dospelí : 1x až 3x denne jedna dávka (13 g)

Príprava:

Obsah sáčku (13 g prášku) vysypeme do pohára a zalejeme 250 ml vody. Drink dôkladne rozmiešame lyžicou až kým sa prášok nerozpustí.


Zoznam zdravotných tvrdení, ktoré možno uvádzať na potravinách podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách.

Zloženie

Zloženie: Ovocný cukor, jahodový prášok, inulín, extrakt z kvetov ibišteka, vitamín C (100 mg), malinová aróma, sipernát, železo (laktát železnatý) 4 mg, zinok (laktát zinočnatý) 2 mg, vitamín D3 (cholekalciferol) 5 mcg


Výživové hodnoty JAMI drink malina 100g 13 g (1 dávka) *% RVH v dávke **% RVH v dávke
Energetická hodnota
1461 kJ
348 kcal
190 kJ
45 kcal
2,3 % 2,5 %
Tuk 0,2 g 0,0 g 0,0 % 0,0 %
Z toho nenasýtené mastné kyseliny 0,0 g 0,0 g 0,0 % 0,0 %
Sacharidy 78,1 g 10,2 g 3,9 % 4,6 %
Z toho cukry 67,1 g 8,7 g 9,7 % 10,2 %
Bielkoviny 0,6 g 0,1 g 0,2 % 0,4 %
Soľ 0,03 g 0,0 g 0,0 % 0,0 %
Vláknina 14,9 g 1,9 g 7,6 % 12,7 %
Vitamíny
Vitamín D3 0,04 mg 5 mcg 67,0 % 50,0 %
Vitamín C (kyselina L-askorbová) 769 mg 100 mg 111,0 % 100,0 %
Železo 30,8 mg 4 mg 25,0 % 27,0 %
Zinok 15,4 mg 2 mg 17,0 % 14,0 %

*RVH % - Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal)

**RVH % Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem dieťaťa 5-10 rokov (7560 kJ/1800 kcal)


Upozornenie:

Výrobok neobsahuje alergény ani žiadne konzervačné látky. Je vhodný pre deti staršie ako 5 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Stanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C, v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy.

Recenzie

Monika
22.06.2020

Dlho som hľadala nápoj pre deti bez obsahu zbytočných éčok, konzervantov a umelých látok. Náhodou som objavila novinku Jami Drink nápoj. Chutí nielen dcére, ale aj celej rodine - ako osviežujúci nápoj do džbánu. Chutí fakt výborne ovocno a pripomína mi domáce malinové sirupy, ktoré sme ešte kedysi varievali u babičky. :) Mám naň len tie najlepšie spomienky a tento Jami drink ma úplne vrátil do detstva. A ešte k tomu je aj s vitamínom C, vlákninou a ibištekom - takže si už nemusíme variť ani ibištekový čaj doma. :)  Ďalšia TOPka od Kompavy.

 • chuť, rýchla instantná príprava, bez konzervantov

Články

Diskusia

Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info