Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Keď to jednoducho nejde...
Keď to jednoducho nejde...

Keď to jednoducho nejde...

Keď to jednoducho nejde...

Črevo je výnimočný orgán. Vedeli ste, že v ňom sídlia až 2/3 imunitného systému? Pomáha nám získavať energiu z potravy, vytvára vitamíny a dokonca si vie vytvoriť viac ako 20 vlastných hormónov. Bez záhybov predstavuje dĺžku 18m. Ak by sme k tomu pripočítali aj hodnotu klkov, dosiahli by sme dĺžku 7 km. Všetky naše orgány spotrebúvajú energiu a v tenkom čreve sa energia získava.

Obsah

Zdravý tráviaci trakt je zárukou dobrého zdravia a dobrého fungovania všetkých orgánov. Žijeme vo vysoko industrializovanej spoločnosti, ktorá je  náročná na zabezpečenie zdravej a kvalitne vyváženej stravy. Nedostatočne pijeme, rýchlo sa stravujeme, málo sa pohybujeme. Sme vystavení vonkajším votrelcom, jedovatým chemikáliám, znečisteniu, chronickému stresu, či depresiám. Dala by sa napísať kniha o všetkých nedostatkoch, ktorými sme dennodenne obklopení. Následne sa stávame mrzutými, apatickými, negatívne naladenými a to je už len malý krôčik k prvým nežiadúcim zdravotným problémom. Obmedzenia spojené s výskytom rôznych ochorení zasahujú do všetkých sfér nášho života. Jedným z problémov, ktoré mal alebo má azda každý z nás, je zápcha. Akútna, či chronická. Aký je medzi nimi rozdiel?

Nedostatočne pijeme, rýchlo sa stravujeme, málo sa pohybujeme. Sme vystavení vonkajším votrelcom, jedovatým chemikáliám, znečisteniu, chronickému stresu, či depresiám.

Akútna vs. chronická zápcha

Akútna zápcha môže vzniknúť napríklad na dovolenke alebo služobnej ceste. Odrazu sa niekoľko dní nevyprázdňujeme. Príčina je väčšinou psychického charakteru, ale spôsobiť ju môže aj užívanie liekov, časový posun, vypadnutie z každodenného pravidelného režimu. Je to prechodný problém a upraví sa v priebehu niekoľkých dní. Napriek tomu je veľmi nepríjemnou a frustrujúcou skúsenosťou.

Oproti tomu chronická zápcha predstavuje väčší problém. Vypestovali sme si ju sami, a to zadržiavaním nutkania na stolicu, nesprávnym stravovaním, nedostatočným pitným režimom a nedostatkom pohybu. Najčastejšími adeptmi na chronickú zápchu sú:

 • starší ľudia, 
 • ľudia s nedostatočným pohybom,
 • ľudia, ktorí konzumujú málo vlákniny v strave a naopak veľa sacharidových jedál a mäsa,
 • ľudia, ktorí málo pijú alebo naopak pijú veľa kávy.

žena, ktorá má bolesti brucha

Zápcha je zákerný chorobný stav čriev. Najskôr spozorujeme problémy s vyprázdňovaním, sťažené alebo až bolestivé vyprázdňovanie čriev. Vo vnútri čriev však nastáva horšia situácia. Toxíny, ktoré sa majú vyprázdňovaním dostávať von z tela, ostávajú v črevách, kumulujú sa, vstrebávajú sa do krvi a následne migrujú k rôznym orgánom. Následná bolesť hlavy, únava, či oslabenie imunitného systému sú prejavy otravy toxínmi pochádzajúcimi z čreva. Počet dobrých baktérií, ktoré podporujú náš imunitný systém je znížený, začína sa dariť hnilobným baktériám a kvasinkám.

Ak riešite zápchu preháňadlami, tak s tým radšej skončite. Síce zo začiatku pomáhajú, no neskôr spôsobia, že vaše črevo úplne zlenivie. Do správneho stavu sa táto situácia už len ťažko vracia. Čo pomáha na zápchu? Odpoveď je VLÁKNINA.

Odporúčaný denný príjem vlákniny je 25 až 30 g na deň. Obsah 30 g vlákniny sa nachádza prirodzene v 1,7 kg jabĺk alebo 1,1 kg orechov, 3,4 kg hlávkového šalátu, 1,9 kg zemiakov, 4,3 kg varených špagiet, 1 kg banánov. Ak nie sme schopní prijímať stravou stanovené množstvo vlákniny, môžeme si pomôcť jednoducho pripraveným nápojom plným vlákniny a prírodnými rastlinnými extraktmi.

Belly Fyto Detox – úľava pre vaše trávenie

Belly Fyto Detox sme uviedli na trh v marci 2018. Tajomstvo jeho úspechu sa ukrýva v 100% prírodnej a rozpustnej vláknine zo semien skorocelu, navyše obohatenej o prírodné rastlinné extrakty a vitamíny skupiny B, C, E. Jedna dávka Belly Fyto Detox obsahuje až 6,5 g vlákniny, čo predstavuje až ¼ doporučenej dennej dávky. Jedinečná kombinácia zloženia Belly Fyto Detox:

 • prispieva k optimálnej črevnej mikroflóre,
 • ukľudňuje sliznicu tráviaceho traktu a čriev,
 • prispieva k správnemu tráveniu podporou vylučovania tráviacich štiav,
 • navodzuje správnu peristaltiku (pohyb) čriev,
 • prispieva k zvýšeniu objemu stolice,
 • napomáha správnemu a ľahkému vyprázdňovaniu, čím eliminuje zápchu.

 

Čo nájdeme v produkte Belly Fyto Detox?

 • Nerozpustnú vlákninu

Nerozpustná vláknina absorbuje škodlivé látky v procese trávenia, čím eliminuje ich kontakt so sliznicou a absorbovanie do krvi a tkanív. Prispieva k odstráneniu nánosov a usadenín z vnútornej sliznice čriev, ktoré vznikli v dôsledku nesprávneho životného štýlu.

Rozpustná vláknina pôsobí podobne ako nerozpustná. V systéme priťahuje vodu a tvorí gél, ktorý spomaľuje tráviace procesy, čím zabezpečuje dlhšie vyprázdňovanie žalúdka, a tým i lepšiu absorpciu živín. Rozpustná vláknina pozitívne vplýva na znižovanie hladiny cholesterolu a reguluje hladinu cukru v krvi.

Dostatočný príjem vlákniny pomáha zvyšovať počet dobrých baktérií a zároveň znižovať počet nežiaducich baktérií, ktoré môžu byť koreňom niektorých zažívacích porúch.

 • Rastlinné extrakty

Jedinečná kombinácia rastlinných extraktov prispieva k optimálnej črevnej mikroflóre, ukľudňuje  sliznicu tráviaceho traktu a čriev, prispieva k správnemu tráveniu podporou vylučovania tráviacich štiav, odstraňuje zápchu, nadúvanie, problémy s hnačkou a navodzuje správnu peristaltiku čriev.

Slizotvorné vlastnosti rastlinných extraktov Medvedice lekárskej, Sladkého drievka a Brestu červeného poskytujú ochrannú bariéru pre vnútornú sliznicu a majú tonizujúci účinok.

Antioxidačné vlastnosti rastlinných extraktov ako sú Aloe vera, Sladké drievko, Rebarbora dlanitá, Medvedica lekárska a Ibiš lekársky prispievajú k prirodzenej obranyschopnosti a antibakteriálnej aktivite organizmu.

 • Ľanovú múku

Je zdrojom vlákniny, bielkovín, omega-3 mastných kyselín, vitamínov skupiny B a minerálov vápnika, horčíka, zinku, selénu a prírodných lignanov.

 • Vitamíny skupiny B

Podporujú metabolizmus látok a prispievajú k správnemu tráveniu a vstrebávaniu živín. Podieľajú sa na správnej funkcii energetického metabolizmu.


Vedeli ste, že...?
 

 • Odporúčané množstvo vlákniny pre dospelého človeka je 25-30 g/deň?
 • Vitamíny B1, B2 a B12 sú produkované vlastnými dobrými baktériami sídliacimi v tráviacom trakte?
 • Keby sme rozložili plochu tenkého čreva, zabrala by celé futbalové ihrisko?
 • Každý deň prehltneme niekoľko miliárd živých baktérií, ktoré prežijú dokonca i varenie?
 • Zápcha môže spôsobiť hemoroidy, ktoré sa dajú už len ťažko odstrániť bez skalpela?
 • Od jedla na tanieri až po kôpku v záchode to trvá priemerne jeden deň?

 

Porovnanie čistého obsahu vlákniny v potravinách s jednou dávkou Belly Fyto Detox

1 dávka
Belly Fyto Detox (6,5g)

=

2 celé jablká (aj so stopkou)

1 kg ľadového šalátu (asi 3 kusy)

430 g paradajok

50g červenej šošovice

30g malej bielej fazule

 

Odporúčané dávkovanie:

1 odmerku 6,5 g prášku Belly Fyto Detox dobre rozmiešajte v 200-300 ml studenej vody a ihneď vypite! Zapite následne ďalšími 200 ml vody. Nenechávajte dlho stáť vo vode, produkt sa časom zahusťuje. Odporúčame začať 1-3 dni s polovičnou dávkou a postupne prejsť na 2 dávky denne (najlepšie ráno a večer) až do spotrebovania produktu. Užívaním 2 dávok denne zabezpečíte dostatočný prívod vlákniny, ktorý podnieti pravidelné vyprázdňovanie a obnoví spomalenú peristaltiku čriev. Ideálne je užívať Belly Fyto Detox na lačný žalúdok.

Belly Fyto Detox je vhodné:

 • pri problémoch s vyprázdňovaním,
 • pri problémoch a hemoroidmi,
 • pri často nafúknutom bruchu,
 • pri tráviacom diskomforte,
 • na detoxikáciu tráviaceho traktu,
 • pre ľudí so sedavým zamestnaním a obmedzeným pohybom,
 • pre ľudí s nedostatočným denným príjmom vlákniny,
 • pre ľudí s vysokým príjmom bielkovín (pomáha odstraňovať zvyšky nestrávených bielkovín v čreve),
 • na podporu trávenia a na podporu chudnutia.

Najčastejšie problémy s trávením: Ako ich poraziť?

Aj vás občas potrápia tráviace problémy? Stiahnite si E-book Trávenie a jeho problémy, v ktorom sa dočítate o najbežnejších nepríjemnostiach tráviaceho systému - zápcha, hnačka, hemoroidy, reflux, pálenie záhy a žalúdočné vredy. Zistíte, prečo vznikajú, ako im predchádzať a tiež to, ako si pomôcť, keď už ich máme. 

Najčastejšie problémy s trávením: Ako ich poraziť?
Neznáma chyba pri pokuse o odoslanie e-booku, skúste to znova alebo nás kontaktujte na adrese webmaster@kompava.sk
Ďakujeme za Váš záujem, e-book bol odoslaný na Vašu e-mailovú adresu, kde by ste ho mali obdržať v priebehu niekoľkých minút.

Zaujímavosť na záver  

Produkt Belly Fyto Detox bol  vyvíjaný s naším najúspešnejším slovenským paralympionikom v letných športoch - štvornásobným zlatým medailistom z paralympijských hier v stolnom tenise PhDr. Jánom Riapošom, PhD.. Je tiež dvojnásobným majstrom sveta (2010, 2017) a jedenásť-násobným majstrom Európy v stolnom tenise. Zároveň je predsedom Slovenského paralympijského výboru a predsedom Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov. Aj slovenskí paralympionici čerpajú energiu z Kompavy...

 Pán Riapoš