Keď to jednoducho nejde...

 Črevo je výnimočný orgán. Sídlia v ňom až 2/3 imunitného systému, pomáha nám získavať energiu z potravy, vytvára vitamíny a dokonca si vie vytvoriť viac ako 20 vlastných hormónov. Bez záhybov predstavuje dĺžku 18m. Ak by sme k tomu pripočítali aj hodnotu klkov, dosiahli by sme dĺžku 7 km. Všetky naše orgány spotrebúvajú energiu, v tenkom čreve sa energia získava.

Zdravý tráviaci trakt je zárukou dobrého zdravia a dobrého fungovania všetkých orgánov. Žijeme vo vysoko industrializovanej spoločnosti, ktorá je  náročná na zabezpečenie zdravej a kvalitne vyváženej stravy. Nedostatočne pijeme, rýchlo sa stravujeme, málo sa pohybujeme. Sme vystavení vonkajším votrelcom, jedovatým chemikáliám, znečisteniu, chronickému stresu, depresiám, ktorými trpíme nepretržite. Dala by sa napísať kniha o všetkých nedostatkoch, ktorými sme dennodenne obklopení. Následne sa stávame mrzutými, apatickými, negatívne naladenými a to je už len malý krôčik k prvým nežiadúcim zdravotným problémom. Obmedzenia spojené s výskytom rôznych ochorení zasahujú do všetkých sfér nášho života.

Jedným z problémov, ktoré mal alebo má azda každý z nás je zápcha. Akútna, či chronická. Aký je medzi nimi rozdiel?

Akútna zápcha môže vzniknúť napríklad na dovolenke alebo služobnej ceste. Odrazu sa niekoľko dní nevyprázdňujeme. Príčina je väčšinou psychického charakteru, ale i užívanie liekov, časový posun, vypadnutie z každodenného pravidelného režimu. Je to prechodný problém a upraví sa v priebehu niekoľkých dní. Napriek tomu je veľmi nepríjemnou a frustrujúcou skúsenosťou.

Oproti tomu je chronická zápcha väčší problém. Vypestovali sme si ju sami a to zadržiavaním nutkania na stolicu, nesprávnym stravovaním, nedostatočným pitným režimom a nedostatkom pohybu. Najčastejšími adeptami na chronickú zápchu sú straší ľudia a ľudia s nedostatočným pohybom, ľudia, ktorí konzumujú málo vlákniny v strave, veľa sacharidových jedál a mäsa, ľudia, ktorí málo pijú alebo naopak pijú veľa kávy. Zápcha je zákerný chorobný stav čriev. Najskôr spozorujeme sťažené alebo až bolestivé vyprázdňovanie čriev. Vo vnútri čriev však nastáva horšia situácia. Toxíny, ktoré sa majú vyprázdňovaním dostávať von z tela v ňom ostávajú, kumulujú sa, vstrebávajú sa do krvi a následne migrujú k rôznym orgánom. Následná bolesť hlavy, únava, oslabenie imunitného systému sú prejavy otravy toxínmi pochádzajúcimi z čreva. Počet dobrých baktérií, ktoré podporujú náš imunitný systém je znížený, začína sa dariť hnilobným baktériám a kvasinkám.

Ak riešite zápchu preháňadlami, tak s tým radšej skončite. Síce zo začiatku pomáhajú, no neskôr spôsobia, že vaše črevo úplne zlenivie. Do správneho stavu sa táto situácia už len ťažko vracia. Aké je teda riešenie? VLÁKNINA.

Nebudeme Vás ďalej strašiť zápchou, radšej Vám predstavíme náš nový Belly Fyto Detox, ktorý sme uviedli na trh v marci 2018.

 

Belly Fyto Detox – úľava pre vaše trávenie

100 % prírodná rozpustná vláknina zo semien skorocelu, obohatená o prírodné rastlinné extrakty a vitamíny skupiny B, C, E. Prispieva k zvýšeniu objemu stolice a k urýchleniu črevného tranzitu.

Čo v nej nájdeme?

Nerozpustnú vlákninu

Nerozpustná vláknina absorbuje škodlivé látky v procese trávenia, čím eliminuje ich kontakt so sliznicou a absorbovanie do krvi a tkanív. Prispieva z odstráneniu nánosov a usadenín z vnútornej sliznice čriev, ktoré vznikli v dôsledku nesprávneho životného štýlu.

Rozpustná vláknina pôsobí podobne ako nerozpustná. V systéme priťahuje vodu a tvorí gél, ktorý spomaľuje tráviace procesy, čím zabezpečuje dlhšie vyprázdňovanie žalúdka a tým i lepšiu absorpciu živín. Rozpustná vláknina pozitívne vplýva na znižovanie hladiny cholesterolu a reguluje hladinu cukru v krvi.

Dostatočný príjem vlákniny pomáha zvyšovať počet dobrých baktérií a zároveň znižovať počet nežiadúcich baktérií, ktoré môžu byť koreňom niektorých zažívacích porúch.

Rastlinné extrakty

Jedinečná kombinácia rastlinných extraktov prispieva k optimálnej črevnej mikroflóre, ukľudňuje  sliznicu tráviaceho traktu a čriev, prispieva k správnemu tráveniu podporou vylučovania tráviacich štiav, odstraňuje zápchu, nadúvanie, problémy s hnačkou a navodzuje správnu peristaltiku čriev.

Slizotvorné vlastnosti rastlinných extraktov Medvedice lekárskej, Sladkého drievka a Brestu červeného poskytujú ochrannú bariéru pre vnútornú sliznicu a majú tonizujúci účinok.

Antioxidačné vlastnosti rastlinných extraktov ako sú Aloe vera, Sladké drievko, Rebarbora dlanitá, Medvedica lekárska a Ibiš lekársky prispievajú k prirodzenej obranyschopnosti a antibakteriálnej aktivite organizmu.

 

Ľanovú múku

Je zdrojom vlákniny, bielkovín, omega-3 mastných kyselín, vitamínov skupiny B a minerálov vápnika, horčíka, zinku, selénu a prírodných lignanov.

 

Vitamíny skupiny B

Podporujú metabolizmus látok a prispievajú k správnemu tráveniu a vstrebávaniu živín.

 

Odporúčané dávkovanie:

 

1 odmerka = 6,5g prášku 1-2 krát denne (najlepšie ráno i večer), na lačný žalúdok

 

Odporúčané množstvo vlákniny

21 – 25,3g/deň

Vedeli ste, že?

-          Vitamíny B1, B2 a B12 sú produkované vlastnými dobrými baktériami sídliacimi v tráviacom trakte?

-          Zápcha môže spôsobiť hemoroidy, ktoré sa dajú už len ťažko odstrániť bez skalpela?

-          Keby sme rozložili plochu tenkého čreva zabrala by celé futbalové ihrisko?

-          Každý deň prehltneme niekoľko miliárd živých baktérií, ktoré prežijú dokonca i varenie?

-          Od jedla na tanieri až po kôpku v záchode to trvá priemerne jeden deň?

 

Porovnanie čistého obsahu vlákniny v potravinách

1 dávka Belly Fyto Detox (6,5g) =

-          2 celé skonzumované jablká (aj so stopkou :) )

-          1 kg ľadového šalátu (asi 3 kusy)

-          430 g paradajok

-          50g červenej šošovice

-          30g malej bielej fazule

 

Tak čo poviete? Vyskúšate?

Produkt Belly Fyto Detox bol  vyvíjaný s najúspešnejším slovenským paralympionikom v letných športoch - štvornásobným zlatým medailistom z paralympijských hier v stolnom tenise PhDr. Jánom Riapošom, PhD. dvojnásobným majstrom sveta (2010, 2017), desaťnásobným majstrom Európy.

 

                                                                        

,,Aj Slovenský Paralympionici čerpajú energiu z KOMPAVY.“

 ,,KOMPAVA je podporovateľ slovenských paraolympionikov“ 

Mgr. Lucia Komorechová

Galéria

Štítky:

Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info