Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Kompava ArgiNO drink a jeho účinky na cievny systém
Kompava ArgiNO drink a jeho účinky na cievny systém

Kompava ArgiNO drink a jeho účinky na cievny systém

Kompava ArgiNO drink a jeho účinky na cievny systém

Zmes aminokyselín KOMPAVA ArgiNO drink s vysokou nutričnou hodnotou určený pre zvýšenie fyzického výkonu, nárastu sily, nárastu objemu svalstva a predĺženie výkonu. Svojim jedinečným zložením podporuje dokonalú výživu a regeneráciu svalov. Predstavuje zmes najdôležitejších aminokyselín: L-arginín AKG, L-ornitín, L-citrulín-malát, L-glutamín, L-lyzín a vitamínov skupiny B, ktoré zabezpečujú zvýšenie fyzického výkonu, oddialenie únavy, prísun živín pre svaly a odbúravanie telesného tuku. 

Predtréningovka ArgiNO drink má široké spektrum pozitívnych účinkov. Jedným z hlavných je priaznivý vplyv na cievy a srdcovo-cievny systém, ktorý rozvádza krv po ľudskom tele, dodáva tkanivám kyslík a živiny a zároveň odstraňuje odpadové látky preč z organizmu.

Významnú úlohu v oblasti srdcovo-cievneho systému zohráva L-arginín, ktorý chráni srdce, cievy, tepny a vracia im pružnosť. L-arginín rozširuje cievy vytváraním oxidu dusnatého NO, ktorý má v organizme široké spektrum pôsobenia. Ovplyvňuje významné reakcie buniek a mnohé  fyziologické účinky. Takto vytvorený NO spôsobuje relaxáciu hladkej svaloviny ciev, čím následne dochádza k ich rozšíreniu (pump efekt). Zlepší sa prietok krvi, čím sa zároveň zlepšuje zásobovanie každej bunky kyslíkom a znižuje krvný tlak. Uvoľňovaním a rozširovaním cievy sa dodáva viac kyslíku pre svalstvo. Tým svaly nadobúdajú na objeme, sú viac "napumpované", s väčšou silou a schopnosťou rýchlejšej regenerácie. Rýchlejším prietokom krvi svalovou hmotou, zlepšením transportu živín do buniek a odvod metabolických splodín (vyplavuje sa kyselina mliečna) sa zároveň urýchľuje celková regenerácia organizmu. Nemožno neopomenúť ani pozitívny vplyv ArgiNo drinku na mužskú potenciu, ktorá vzniká slabým prekrvovaním mužského pohlavného orgánu a zúžením ciev.