Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

MSM, nazývané aj minerál krásy, je známe pre svoje protizápalové a analgetické vlastnosti. Pravidelné užívanie priaznivo vplýva na zdravie kĺbov, zmierňuje alergické prejavy, zlepšuje kvalitu nechtov a vlasov, zjemňuje vrásky. MSM je vhodné aj pre ľudí s aknóznou pleťou.

MSM
Balenie:
Cena:
18.80 €

Základný popis produktu

MSM (metylsulfonylmetán) sa ako prirodzená forma síry vyskytuje v prírode. Obsahuje významný zdroj organickej síry (34%), ktorá sa nachádza v rastlinách, živočíchoch a po vápniku a fosfore je tretím najčastejšie sa vyskytujúcim prvkom v ľudskom tele. Bez určitej hladiny MSM telo nedokáže vytvárať nové zdravé bunky, preto je jeho dostatok veľmi dôležitý. MSM sa v malom množstve vyskytuje všade okolo nás, keďže je rozpustné vo vode a v podobe dažďa sa dostáva do pôdy a do vody. Avšak toto množstvo nepokryje potrebnú dávku, aby sa prejavili jeho priaznivé účinky na organizmus. MSM zohráva dôležitú úlohu pri detoxikácii škodlivín, ktoré sa do organizmu dostávajú potravou, vdychovaním škodlivín z ovzdušia, či z tabakového dymu.

Produkt MSM 500 mg MSM (metylsulfonylmetán značky OptiMSM® s garanciou najvyššej kvality)zaručuje 99,99 % čistotu. Výrobok je netoxický, nealergický, maximálne vstrebateľný a využiteľný organizmom.

Vplyv MSM na ľudský organizmus

 • zlepšuje kvalitu nechtov a vlasov
  Vlasy a nechty sú zložené z proteínu s vysokým obsahom síry – z keratínu. Výskumy značky OptiMSM® zistili, že už 1 gram MSM denne efektívne pomáha v redukovaní viditeľných znakov starnúcej pleti už za menej ako 4 týždne užívania. Užívatelia MSM taktiež zaznamenali zjemnenie hlbších vrásokzlepšenie pružnosti pevnosti pokožky. V rámci tohto výskumu až 81% užívateľov MSM zaznamenalo krajšiu, rozžiarenú hydratovanú pleť, 78 % užívateľov pozorovalo zlepšenie štruktúry pleti a 63 % zaznamenalo lepšiu elasticitu pevnosť pokožky.
 • priaznivo vplýva na pohybový aparát
  MSM má priaznivý vplyv na spojivové a chrupavkové tkanivá, ktoré obsahujú proteíny s flexibilnou sírovou väzbou. Podporuje tvorbu dôležitých aminokyselín, vrátane glutatiónu, cysteínu a metionínu, ktoré sú dôležité pre tvorbu kolagénu a správnu funkciu kĺbov. Môže pomôcť pri hojení rán, uvoľňovaní kŕčov, zmäkčovaní jaziev či zmierňovaní bolestí a zápalov kĺbov. MSM môže pomôcť zmierniť bolesť a zápal spojený s artritídou.
 • zmierňuje alergické prejavy
  MSM môže pomáhať pri alergiách vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam. Pri alergických reakciách imunitný systém často vyvoláva zápalové procesy, ktoré spôsobujú symptómy ako svrbenie, sčervenanie alebo opuch. MSM môže pomáhať znížiť túto zápalovú odpoveď tým, že pôsobí ako prírodné antihistaminikum a zmierňuje reakcie na alergény. Okrem toho, MSM môže tiež posilniť bunkové steny a zlepšiť priepustnosť bunkových membrán, čo môže pomôcť zmierniť prejavy alergií.
 • priaznivo vplýva na aknóznu pleť
  Vďaka protizápalovým účinkom, môže MSM pomôcť zmierniť zápal v póroch kože, ktorý často spôsobuje vznik akné. Zároveň môže pomôcť regulovať produkciu kožného mazu. Nadmerná produkcia kožného mazu môže spôsobiť upchávanie pórov a tvorbu akné. Regulovaním tejto produkcie môže MSM pomôcť predchádzať vzniku nových vyrážok. MSM tiež môže podporovať proces hojenia kože, čo môže pomôcť zmierniť začervenanie a jazvy spôsobené akné.
 • podporuje imunitný systém 
  MSM obsahuje síru, ktorá je dôležitá pre tvorbu glutatiónu (jeden z naj
  silnejších antioxidantov v tele). Glutatión pomáha chrániť bunky pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi a zlepšuje celkovú funkciu imunitného systému.

Pre koho je produkt určený

MSM je vhodné pre diabetikov, celiatikov, vegánov a deti od 8 rokov.

Jeho užívanie sa odporúča ľudom:

 • poruchami kĺbového aparátu (odporúčame užívať s kĺbovou výživou Gelo-3 complex),
 • problematickou pleťou so sklonom k akné,
 • kožnýmitráviacimi problémami (prekyslenie žalúdka),
 • histamínovou intoleranciou,
 • rôznymi typmi alergií,
 • poruchami imunitného systému,
 • na podporu chudnutia.

Odporúčané dávkovanie

Užívajte pred alebo počas jedla. Neužívajte pred spaním.

 • Deti od 7 do 14 rokov
  prvé 2 týždne 2 kapsule denne, následne pokračovať 1 kapsula denne
 • Mládež od 15 do 18 rokov a dospelí
  2 kapsule denne

Použitie

Kapsule je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody. Zabezpečíte tak, že sa kapsula dostane do žalúdka, kde sa môže začať postupne rozkladať, a tak uvoľňovať do tela potrebné látky.

Nezabudnite   dodržiavať   odporúčané   dávkovanie, ktoré   je   uvedené   na   obale nášho produktu. Správne dávkovanie je kľúčom k optimálnym výsledkom. V prípade, že   máte   akékoľvek   otázky   ohľadne  správneho   užívania   našich produktov alebo potrebujete ďalšie informácie, neváhajte nás kontaktovať. Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste a sme tu, aby sme vám poskytli podporu a potrebné informácie.

Nutričné hodnoty a zloženie

množstvo v 1 kapsule
MSM (metylsulfonyl­metán)500 mg

Metylsulfonylmetán - OptiMSM ™, rastlinná kapsula (hypromelóza, uhličitan vápenatý).

UPOZORNENIE

Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte mimo dosahu malých detí, v suchom prostredí, v dobre uzavretom obale pri teplote do 25°C. Nie je vhodný pre deti do 7 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nepoužívajte ako náhradu pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

Rozhodnutie ÚVZSR BPOVO/2772/2005/Ht

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, syntetické farbivá, ani geneticky modifikované suroviny.

 • MSM

  500 mg
MSM

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  43 x
 • 4 hviezdičky
  10 x
 • 3 hviezdičky
  1 x
 • 2 hviezdičky
  0 x
 • 1 hviezdička
  0 x

Často kladené otázky

Je veľmi vhodné pri alergiách, predstavuje prírodné antihistaminikum, zmierňuje až odstraňuje potravinové alergie resp. alergie zo životného prostredia.

MSM môže s akné pomôcť, pretože obsahuje prírodný minerál s vysokým obsahom organickej síry, ktorá pomáha detoxikovať organizmus a odstraňuje akné.

MSM je zdroj organickej síry, ktorá podporuje tvorbu kolagénu, ktorý je potrebný na správne utváranie chrupavkového a kostného tkaniva a podporuje správnu funkciu kĺbov.

Tento produkt je netoxický, nealergický, maximálne vstrebateľný a využiteľný organizmom. Je možné užívať ho dlhodobo.

Vhodná kombinácia viacerých detoxikačných produktov môže zvýšiť detoxikačný účinok. V balení MSM nájdete balenie Belly Fyto Detox na 3 dňovú detox kúru.