Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Osviežujúca letná limonáda plná bielkovín: To je číry JUICY Proteín s CLEAR Whey
Osviežujúca letná limonáda plná bielkovín: To je číry JUICY Proteín s CLEAR Whey

Osviežujúca letná limonáda plná bielkovín: To je číry JUICY Proteín s CLEAR Whey

Osviežujúca letná limonáda plná bielkovín: To je číry JUICY Proteín s CLEAR Whey

Proteínové nápoje sú neoddeliteľnou súčasťou výživy každého športovca. Unavuje vás stále tá istá chuť vanilky či čokolády vo vašich proteínových nápojoch? Vadí vám tá typická hustá mliečna konzistencia proteínu? Čo by ste povedali na osviežujúcu bombu plnú bielkovín napríklad vo forme letnej limonády? Reč je o novom čírom JUICY proteíne. Má chuť ovocia a vysoký obsah leucínu a BCAA pre maximálnu podporu svalovej hmoty a regenerácie po tréningu. Okamžite si ho obľúbite.

Obsah

Čo je to JUICY Proteín?

Základnou zložkou je Clear Whey . Je to revolučná forma vysoko kvalitného srvátkového proteínu, ktorá ponúka na jednej strane vysokú nutričnú hodnotu a na druhej strane lahodnú, ľahkú chuť. Na rozdiel od tradičných proteínových práškov, ktoré sa často vyznačujú hustou a sýtou konzistenciou, je úplne číry. Ide teda o špeciálny druh srvátkového proteínu, ktorý je spracovaný tak pomocou cross-flow membránovej filtrácie. Filtrovaný proteínový izolát sa suší rozprašovaním s využitím súbežnej aglomerácie. A práve vďaka použitej technológii si udržuje stabilnú čírosť a chuť.

Na rozdiel od tradičných „mliečnych“ proteínov, Clear Whey  poskytuje všetky benefity srvátkového proteínu bez ťažkého mliečneho pocitu:

 • je to nápoj s obsahom až 85 % bielkovín
 • má vysoký obsah leucínu a BCAA esenciálnych aminokyselín
 • má osviežujúcu chuť
 • dve svieže príchute - Redberries-lime & Mango-Peach

 • číry vzhľad
 • minimálny obsah sacharidov, tuku a laktózy
 • je ľahko stráviteľný, nezaťažuje žalúdok
 • získavaný z kravskej srvátky
 • s nízkym pH – vďaka čomu má svoju prirodzenú sviežosť a kyslosť.

Čo je to leucín a prečo je spolu s BCAA taký dôležitý?

Jednou z hlavných aminokyselín obsiahnutých v BCAA je Leucín. Hrá kľúčovú úlohu v syntéze svalových bielkovín a regenerácii. Spolu s BCAA (vetvené esenciálne aminokyseliny) pomáha Leucín udržiavať svalovú hmotu, zlepšuje regeneráciu po náročnom tréningu a podporuje celkový výkon.

Leucín si naše telo nedokáže samo vyprodukovať. Preto ho musíme prijímať prostredníctvom stravy alebo výživovými doplnkami s obsahom leucínu. Navyše, CLEAR Whey  obsahuje minimum tuku a sacharidov, čo z neho robí ideálnu voľbu pre tých, ktorí sa snažia udržať nízky príjem kalórií pri súčasnom dostatočnom prísune bielkovín.

BCAA tvoria až 35% svalovej hmoty a sú kľúčové pre tvorbu energie v športom zaťažených svaloch.

Tieto aminokyseliny sú základnými stavebnými blokmi bielkovín a podieľajú sa na tvorbe nového svalového tkaniva. Ich prítomnosť v tele urýchľuje syntézu bielkovín a zabraňuje rozkladu svalových bielkovín počas intenzívneho cvičenia a fyzickej námahy.

Pre koho je JUICY Proteín vhodný?

Nezáleží na tom, či ste nadšený kulturista, bežec alebo jednoducho aktívny človek, JUICY Proteín s CLEAR Whey  je skvelou voľbou pre každého. Jeho ľahkosť a vysoký obsah esenciálnych aminokyselín ho robia vhodným doplnkom pre akýkoľvek typ fyzickej aktivity. Svojim zložením je dokonca vhodný pre diabetikov, celiatikov a deti už od 8 rokov.

Úplne ideálny je teda najmä pre:

 • športovcov a aktívnych ľudí,
 • ľudí na diéte, pre tých, ktorí chcú schudnúť a byť zasýtení, zatiaľ čo znižujú svoj kalorický príjem. Vyšší príjem kvalitných bielkovín môže pomôcť udržať svalovú hmotu počas diéty a chudnutia a tiež podporiť metabolizmus tukov,
 • nadšencov zdravého životného štýlu, ak sa snažíte zlepšiť svoju výživu a zabezpečiť dostatočný príjem bielkovín. Môže slúžiť ako jednoduchý a praktický spôsob, ako doplniť denný príjem bielkovín.

Kedy je správny čas na nápoj s JUICY Proteínom?

Vďaka svojej priezračnosti a lahodnej chuti sa skvele hodí aj ako súčasť zdravých smoothie alebo iných osviežujúcich nápojov. Keď sa na to pozrieme z hľadiska hydratácie, tak v hocijakú časť dňa si môžete dopriať toto ľahké osvieženie. No nemali by ste prekročiť odporúčané dávkovanie.

 • Pokiaľ vezmeme do úvahy tréningový proces, ak ste aktívny športovec, najsprávnejší čas je po tréningu – kvôli regenerácii a svalovému rastu. Pretože práve po tréningu sú svaly vyčerpané a potrebujú živiny na obnovu a rast. Proteínový nápoj po tréningu poskytne rýchlo vstrebateľné bielkoviny, ktoré pomáhajú pri regenerácii svalových tkanív a podporujú syntézu svalových bielkovín.
 • Ale tiež ak ste v diéte, počas chudnutia – na kontrolu hladu a udržiavanie svalovej hmoty. Proteínový nápoj vám môže pomôcť udržať pocit sýtosti a zabezpečiť dostatočný príjem bielkovín, čo je dôležité pre udržanie svalovej hmoty pri znižovaní kalorického príjmu.

Tipy na prípravu limonády a smoothie s JUICY Proteínom

Pripravili sme si pre vás niekoľko jednoduchých tipov na prípravu osviežujúcich, bielkovinami nabitých nápojov či smoothie:

 • skúste JUICY Proteín zmiešať s vašim obľúbeným ovocným džúsom alebo
 • si pripravte limonádu (1 odmerka JUICY Proteínu, šťava z citróna, 5 lístkov mäty, med, voda, ľad),
 • môžete ho tiež pridať do smoothie (1 odmerka JUICY Proteínu, šťava z 2 limetiek, 1 šálka mrazených ríbezlí, voda, ľad) alebo
 • ho jednoducho zmiešať s vodou a rozdrveným ľadom.

Podstatné je ho poriadne premiešať.

TIP od nás: Odporúčame použiť šejker a všetko spolu pekne vyšejkovať, aby sa dosiahla požadovaná rozpustnosť. Neodporúčame ho pripravovať v pohári, pretože sa dostatočne nerozpustí.

Pokiaľ toto odporúčanie dodržíte, dokonale sa rozpustí vo vode, pričom vytvorí krásne číry nápoj bez akéhokoľvek zákalu alebo usadenín. Navyše obsahuje minimum tuku a sacharidov, čo z neho robí ideálnu voľbu, ak sa snažíte udržať si nízky príjem kalórií pri súčasnom dostatočnom prísune bielkovín. Uvidíte, že táto bomba zmení váš pohľad na proteínové nápoje.

Mám intoleranciu na laktózu. Je pre mňa vhodný?

Áno, je. Jednou z hlavných výhod CLEAR Whey Isolate je jeho vysoká stráviteľnosť. Vďaka špeciálnemu procesu izolácie sa odstráni väčšina laktózy, čo robí tento produkt vhodným aj pre tých z vás, ktorí trpíte intoleranciou laktózy. Navyše, pretože je úplne číry, nezaťažuje tráviaci systém zbytočnými vláknami alebo inými nestráviteľnými zložkami, ktoré sa často nachádzajú v tradičných proteínových práškov. To znamená, že si môžete vychutnať všetky jeho benefity, bez akýchkoľvek ťažkostí alebo nepríjemných vedľajších účinkov.

Pokiaľ teda hľadáte najmä počas horúcich dní alternatívu proteínu, JUICY Proteín je pre vás ideálny. Je ľahký a osviežujúci a s jemnými ovocnými príchuťami ponúka príjemný spôsob, ako doplniť potrebné bielkoviny bez zbytočných ťažkostí v žalúdku. A s neustále narastajúcim trendom čistých, čírych proteínových nápojov je pripravený, stať sa dobrým základom v oblasti športovej výživy.