Peter Csonka

Peter Csonka

Dátum narodenia: 29.1.1985

Klub: Slávia UK

Športová disciplína: Kajak freestyle

Popis disciplíny:

Kanoistike som sa začal venovať na základnej škole. Najprv to bola všeobecná kanoistika, kde sme sa učili jazdiť na kajakoch, kanoe, raftoch, a pramiciach. Pod vedením našej super trénerky sme postavili raftovú posádku a tak začala sa naša súťažná kariéra. Problém bol však, že stále viac a viac ma to ťahalo na kajak. Po každom rafterskom tréningu som bežal ešte na kajakový tréning, až nakoniec som ostal len pri kajaku. Freestyle kajak je super šport a taktiež životný štýl. Stále je sa je čo nové učiť a vždy sú iné podmienky.

Freestyle kajak je mladá disciplína, kde počas 45 sekúnd treba previesť čo najviac najzložitejších figúr s kajakom. Rozhodcovia bodujú prevedenie figúr podobne ako u krasokorčuľovania či freestyle snowboardingu.

Aj keď freestyle kajak nie je na Slovensku známa disciplína, konkurencia vo svete je veľmi vysoká a preto sa treba na sezónu dôkladne pripravovať. Pri takom množstve tréningov je veľmi dôležitá aj doplnková výživa, ktorá urýchľuje našu regeneráciu a preto sme si vybrali produkty z Kompavy.

 

Ako mi pomohla KOMPAVA?

Samozrejme pri veľkom množstve tréningov je dôležitá doplnková výživa. V športovej disciplíne kajak freestyle je športový výkon založený na anaeróbno laktátovom princípe tvorby energie, kde je regenerácia veľmi dlhá. Avšak s dobrou doplnkovou výživou sa dá pomerne skrátiť jej čas, čo je pre nás veľmi dôležité.

 

 

Najväčšie úspechy:

3x 2. miesto na Majstrovstvách sveta 2007, 2011, 2013

  1. miesto Majstrovstvá Európy

2x 1. miesto Svetový pohár

3. miesto Majstrovstvá Európy

2.miesto Svetový pohár 2010

6x 1.miesto Európsky pohár

11x 1.miesto majstrovstvá Slovenska

...

 

Top 5 výrobkov Kompava:

HYPOFIT a ENERGOFIT – Správne dodržiavanie pitného režimu je nesmierne dôležité aby telo podalo ten najvyšší výkon. Okrem toho vynikajúco chutia a zaženú smäd.

PROTEIN BAR GURMAN – Občas ju používame pri kajakovaní namiesto obeda, keď sa treba zbaliť do lode na celý deň.

K-4 POWER GEL– Pomáha obnoviť moju stratenú energiu a nabudí môj organizmus na ďalší výkon. Medzi jednotlivými štartmi je tento gél neoceniteľný!!!

FIT CÉ VITAMÍN – Pri vrcholovom športe môžu vznikať problémy s oslabením imunitného systému a preto Fit Cé vitamín patrí u mňa na každodennom poriadku.

AMINO BCAA FORTE - pomáhajú odbúravať kyselinu mliečnu , a urýchľujú regeneráciu , a používam ich ako aj rýchly zdroj Energie.

Galéria

Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info