Polmaratón s osobným úspechom nielen vďaka tréningu
Polmaratón s osobným úspechom nielen vďaka tréningu

Polmaratón s osobným úspechom nielen vďaka tréningu

Polmaratón s osobným úspechom nielen vďaka tréningu

V nedeľu 3.4.2016 sa v Bratislave konal 11. ročník ČSOB Bratislava Marathon. Keďže to považujem za skvelý rozbeh a naštartovanie sa do mojej nastávajúcej triatlonovej sezóny, rozhodla som sa ho zúčastniť a zabehnúť si polmaratón.

Nakoľko som nechcela obmedziť moje tréningy, 2 týždne pred štartom som absolvovala aspoň 2 rýchlejšie bežecké tréningy, aby si nohy zvykli na rýchlosť, pretože v marci som sa ešte zameriavala na objemové tréningy. Týždeň pred štartom som kládla dôraz hlavne na dostatočnú svalovú regeneráciu, a preto som si každý večer pred spaním miešala L-glutamínK4 Power BCAA. Pre mňa je táto kombinácia základ správnej regenerácie a považujem ju za rovnako dôležitú ako správny tréning. V Nedeľu pred samotným pretekom som sa cítila skvele a tešila som sa na priebeh a atmosféru. Po klasických raňajkách (ovsené vločky s Protein Fit 80) som si asi hodinku pred štartom dala jednu dávku SPORT PREMIUM ENERGY, ktorý bol môj jediný zdroj energie pred a počas celého preteku, pretože som nepociťovala energetický deficit ani nutnosť doplniť energiu a svoje tempo som dokázala udržať bez výkyvov.

Považujem to za absolútne prelomový produkt určený pre všetky vytrvalostné športy a pre ľudí, ktorí preferujú stabilný zdroj energie pred neustálym dopĺňaním energie prostredníctvom gélov a tyčiniek. Do cieľa som dobehla s osobným rekordom na 10. mieste s časom 1:29:19.

Veronika Otrubová

Majsterka Slovenska v duatlone