Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Poznáme revolučný spôsob, ako poraziť viscerálny tuk
Poznáme revolučný spôsob, ako poraziť viscerálny tuk

Poznáme revolučný spôsob, ako poraziť viscerálny tuk

Poznáme revolučný spôsob, ako poraziť viscerálny tuk

Počuli ste už niekedy tento názov – viscerálny tuk? Kladiete si otázku: „Čo ak ho mám aj ja?“ Medzi tichých zabijakov, ktoré môžu ohroziť ľudský organizmus patrí aj tento nenápadný nepriateľ zdravia. Známy aj ako tuk vnútri brušnej dutiny. Potichu sa hromadí a môže mať vážne dôsledky na vaše zdravie. Tento nebezpečný druh tuku je spojený s rizikom vzniku mnohých chorôb, vrátane srdcových ochorení, metabolického syndrómu a cukrovky. Pozrime sa na jeho charakteristiku, nebezpečné účinky a spôsoby, ako s ním bojovať prostredníctvom zmeny životného štýlu, zdravých návykov či užívania správnych doplnkov na spaľovanie tukov.

Obsah

Čo je to viscerálny tuk

Často ho označujú za neviditeľného nepriateľa, ktorý môže ohroziť vaše zdravie. Jeho hromadenie okolo vnútorných orgánov v brušnej dutine môže viesť k vážnym zdravotným problémom. Viscerálny tuk tvorí tenkú vrstvu okolo vnútorných orgánov a je ťažko viditeľný zvonku. Ak ste počuli niekedy hlášku - "pivný pupok", súvisí to presne s viscerálnym tukom. Neexistuje lepší ukazovateľ nádvahy a obezity, ako práve viscerálny tuk.

Je viscerálny tuk pre organizmus nebezpečný?

Áno. Viscerálny tuk je nebezpečný pre zdravie a to hneď z viacerých dôvodov:

 • Pretože sa hromadí vo vnútri brušnej dutiny a okolo vnútorných orgánov ako sú pečeň, pankreas a obličky, môže mať negatívny vplyv na ich funkciu a spôsobiť zvýšený tlak na vnútorné orgány.
 • Je spojený aj s možnými zdravotnými rizikami, vrátane srdcových ochorení, cukrovke typu 2, vysokého krvného tlaku, tiež zvýšeného rizika vzniku niektorých typov rakoviny a rôznych metabolických porúch.
 • Jeho produkcia biochemických látok môže ovplyvniť metabolizmus a tiež zdravie samotných orgánov.
 • Spúšťa zápalové procesy v tele a tie môžu poškodiť tkanivá a zvýšiť riziko vzniku závažných zdravotných problémov.
 • Prináša zvýšené riziko pre celkové zdravie.

Môžete ho mať na sebe i vy?

Odpoveď vás nepoteší, no tento druh tuku žiaľ môže postihnúť každého, kto má nadmernú hmotnosť alebo životný štýl spojený s nedostatkom pohybu a nezdravou stravou. Je ale pravda, že sa často vyskytuje aj u ľudí so sedavým spôsobom života a u tých, ktorí majú genetickú predispozíciu k hromadeniu tuku v bruchu. Stali sa aj také prípady, kedy viscerálny tuk mal i štíhly človek.

A keďže ani presné vekové hranice neexistujú, je rovnako možný výskyt viscerálneho tuku ako u detí, tak dospelých aj starších ľudí.

Povedal vám niekto, že máte postavu ako jablko? Alebo hruška? Znie to smiešne, no mali by ste vedieť, že existuje určitý typ postavy, ktorému sa hovorí práve "jablko". Naozaj. A ľudia s postavou typu "jablko" majú tendenciu k hromadeniu tuku v brušnej oblasti a okolo vnútorných orgánov viac, ako osoby s inými typmi postáv. Postavu „jablko“ charakterizujú: širšia horná časť tela a užšia dolná časť tela (štíhle ramená, boky, nohy, ale objemný, v podstate neexistujúci pás). Často sa môžete stretnúť i s označením „mužský typ postavy“, bez pásu.

Koľko percent viscerálneho tuku máte v tele?

Teraz berte túto informáciu ako veľmi zovšeobecnenú, keďže percentuálny podiel viscerálneho tuku v tele môže byť rôzny v závislosti od pohlavia, veku, genetiky a životného štýlu. Vo všeobecnosti je teda normálny rozsah viscerálneho tuku:

 • u mužov približne od 2% do 10% celkovej hmotnosti
 • u žien od 6% do 13% celkovej hmotnosti.

Aby ste si zabezpečili optimálne zdravie, odporúča sa udržiavať tento podiel na nižšej strane rozsahu.

Meranie viscerálny tuku

Na to, aby ste zistili presné číslo a množstvo viscerálneho tuku a na meranie percenta viscerálneho tuku v tele je potrebné vykonať špeciálne diagnostické testy, ako napríklad:

 • CT sken
 • magnetická rezonancia (MRI)
 • bioimpedančnú analýzu (BIA).

Tieto testy vám poskytnú presnejšie informácie o jeho množstve. 

Tip od nás: Zmerajte si obvod svojho pásu

Niekedy postačí aj obyčajné meranie obvodu pásu. Je to veľmi jednoduchá a rýchla metóda na odhadnutie telesného tuku.

Ako na to?

Meranie by sa malo vykonávať v strede oblasti medzi spodnými rebrami a panvovou kosťou, čo zvyčajne zodpovedá miestu tesne nad pupkom. Nesťahujte brucho.

Aké hodnoty by ste mali mať:

 • u mužov by obvod pása nemal presiahnuť 102 cm
 • u žien 88 cm.

Zásoby viscerálneho tuku vekom rastú a naopak zásoby podkožného tuku sa u starších ľudí znižujú.

Riziko hromadenia viscerálneho tuku spôsobuje

 • Nesprávna strava a konzumácia potravín s vysokým obsahom rafinovaných cukrov, tukov.
 • Nedostatok fyzickej aktivity a sedavý životný štýl, ktoré môžu spomaliť metabolizmus a podporovať hromadenie tuku v brušnej dutine.
 • Genetika tiež zohráva úlohu pri hromadení tuku v brušnej oblasti. Niektorí ľudia môžu mať väčšiu náchylnosť k ukladaniu tuku v tejto oblasti v dôsledku ich genetických predispozícií.
 • Stres, najmä chronický stres môže viesť k zvýšenému uvoľňovaniu kortizolu, hormónu spojeného s hromadením tuku v brušnej oblasti.
 • Nedostatok kvalitného spánku môže ovplyvniť hladiny hormónov zodpovedných za reguláciu hmotnosti a hromadenie tuku.
 • Vek, keďže s vekom sa mení hormonálna rovnováha a metabolizmus, čo tiež prispieva k hromadeniu tuku v brušnej oblasti.
 • Hormonálne zmeny spojené s menopauzou u žien môžu zvýšiť riziko hromadenia tuku v brušnej oblasti.

Poradíme vám, ako bojovať s viscerálnym tukom

Potrebná je celková zmena životného štýlu. Ľahké to nie je, nebudeme si klamať. No aj malé zmeny vo vašom každodennom živote môžu mať veľký vplyv na zníženie hladiny tuku v bruchu a zlepšenie vášho celkového zdravia. Patrí sem:

 • Zdravá strava, ktorá je základom. To treba skrátka prekopať a vytrvať. A teda obmedzenie príjmu rafinovaných cukrov, tukov a jednoduchých sacharidov. Odporúčame vám zamerať sa na konzumáciu zdravých tukov, vlákniny, ovocia, zeleniny a bielkovín.
 • Pravidelný pohyb tvorí neodmysliteľnú časť procesu znižovania hladiny viscerálneho tuku. Aeróbne cvičenie ako beh, plávanie alebo cyklistika môže pomôcť spaľovať tuk a posilniť srdce.
 • Zníženie stresu, lebo stres môže tiež prispieť k hromadeniu tuku v bruchu.
 • Kvalitný spánok ovplyvňuje hladinu hormónov, ktoré sú spojené s hladinou tuku v tele. Zabezpečenie dostatočného a kvalitného spánku je preto dôležité pre kontrolu hmotnosti.
 • Výživové doplnky vo forme prírodného spaľovača tuku - dôstojného súpera v boji o zdravie.

Revolučná nádej v spaľovaní tukov existuje

A dokonca je vysokoúčinným spaľovačom tukov. Poznáte Thermofit? Ktorý v sebe spája 10 silných prírodných stimulantov na podporu metabolizmu tukov a ktorého efekt pocítite okamžite? Že nie? Ide o naturálny produkt, bez syntetických látok. Neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu.

Čo je spaľovanie tukov?

Proces, pri ktorom tuky v tele oxidujú a premieňajú sa na energiu. Vyskytuje sa vo vnútri bunkových štruktúr nazývaných mitochondrie, kde sa tuky rozkladajú na mastné kyseliny a glycerol. Mastné kyseliny sú potom ďalej metabolizované prostredníctvom rôznych biochemických reakcií na produkciu energie.

Spaľovanie tukov je dôležitou súčasťou procesu udržiavania energetického rovnováhy v tele. Keď telo potrebuje energiu a zdroje glykogénu (uloženého cukru) sú vyčerpané, začne spaľovať tuky ako alternatívny zdroj energie.

Vedeli ste, že?

ThermoFit je silnejší a dokonca aj účinnejší ako karnitín? Je to tak, pretože okrem L-karnitínu obsahuje aj iné účinné látky ako prírodný kofeín, citrus aurantium, kôru bielej vŕby, extrakt zo zeleného čaju, guggul steróny, chróm, L-tyrozín, naringín a selén.

Toto je riadne kombo a jeho zložky prispievajú k eliminácii únavy a prispievajú k rýchlejšiemu a efektívnejšiemu spaľovaniu podkožného tuku a rýchlejšiemu metabolizmu. Zaujímavé, však? A to ešte nie je zďaleka všetko.

Benefity spaľovača tukov

 • výbornýtermogénny spaľovač tukov, ktorý obsahuje prírodnú formulu vysoko účinných a tuk spaľujúcich látok
 • zvyšuje výkonnosť, zabezpečuje organizmu potrebnú energiu a predlžuje vytrvalosť, organizmu dodáva energiu z vlastných zásob tak, že štiepi tukové bunky, ktoré sa následne premieňajú na energiu a vodu. Energiu telo využije a voda sa z tela vylúči von
 • odstraňuje pocit únavy. Je vhodný aj pri dlhodobých cestách autom, kedy podporuje mentálnu bdelosť
 • má pozitívny vplyv na podporu termogenézy. Je vhodný aj v chladnom počasí na zahriatie a prekrvenie všetkých častí tela.

Pre koho je spaľovač tuku vhodný

Pokiaľ máte 18 rokov, ThermoFit je pre vás vhodný. Ale jeho užívanie sa neodporúča osobám s kardiovaskulárnymi ochoreniami ani tehotným ženám. V každom prípade sa poraďte so svojim lekárom o vhodnosti užívania takéhoto výživového doplnku na spaľovanie tuku.

Zvážiť jeho užívanie by ste mali, ak potrebujete:

 • zredukovať podkožný tuk v problémových partiách,
 • vyrysovať svalstvo a minimalizovať tuky,
 • rýchlejšie a efektívnejšie spáliť tukové bunky počas fyzickej aktivity a iné.

ThermoFit obsahuje

Citrus Aurantium (horký pomaranč)

Obsahuje látku synefrín, ktorá je považovaná za 100% prírodnú náhradu efedrínu bez vedľajších účinkov. Synefrín pôsobí na metabolizmus tukov, čím prispieva k efektívnejšiemu spaľovaniu tukových buniek.

Cortex salicis (kôra bielej vŕby)

Obsahuje látku nazývanú salicin, ktorá zvyšuje termogenézu (produkciu tepla organizmom), čo by môže viesť k vyššiemu energetickému výdaju a zvýšenému spaľovaniu tukov.

Extrakt zo zeleného čaju

Odstraňuje pocity únavy a vyčerpania. Pri procese chudnutia môže zároveň vplývať na:

 • zrýchlenie metabolizmu
 • zlepšenie oxidácie tukov
 • regulácia hladiny cukru v krvi
 • zníženie chuti do jedla.

Guggulsteróny

Sú extraktom z indickej rastliny rastliny Comniphora mukul. V tradičnej ájurvédskej medicíne sa extrakt využíva kvôli svojim potenciálnym liečebným vlastnostiam, nakoľko je známy pre svoje protizápalové účinky. Okrem toho sa guggulsteróny považujú za prírodný prostriedok na podporu chudnutia. Extrakt podporuje správnu metabolickú činnosť štiepenia tukov a efektívnejšie spaľovanie kalórií. Zároveň vplýva na udržanie správnej hladiny cholesterolu v krvi.

L-karnitín

Aminokyselina a látka, ktorá je prítomná v tele a hrá kľúčovú úlohu pri prenose mastných kyselín do mitochondrií, kde sú spaľované na energiu. Tento proces je dôležitý pre normálnu funkciu bunkového metabolizmu, a preto sa L-karnitín považuje za dôležitý faktor v energetickom metabolizme. Prispieva k využitiu tukov ako prednostného paliva pre svaly a znižuje tvorbu kyseliny mliečnej.

Prírodný kofeín

Kofeín ovplyvňuje centrálny nervový systém tým, že blokuje účinky adenosínu, neurotransmitera, ktorý je spojený so spánkom a relaxáciou. Blokovanie adenosínu vedie k zvýšeniu hladiny excitujúcich neurotransmiterov, čo má za následok zvýšenie bdelosti a zlepšenie koncentrácie. Kofeín môže stimulovať uvoľňovanie adrenalínu, čo môže viesť k zvýšeniu fyzickej výkonnosti a energie.

Chróm

Prispieva k normálnemu metabolizmu makroživín a k normálnej hladine glukózy v krvi. To môže viesť k lepšej kontrole chuti do jedla a k zamedzeniu nadmerného príjmu kalórií. Pravidelné užívanie chrómu pozitívne môže vplývať aj na reguláciu chuti na sladké.

L-tyrozín

Aminokyselina, ktorá je prekurzorom viacerých neurotrasmiterov ako je napr. dopamín alebo noradrenalín, čo sú hormóny dôležité pre mentálne zdravie. Jeho dostatočným množstvom v organizme klesá chuť do jedla. Okrem toho podporuje správne fungovanie štítnej žľazy a tvorbu hormónov štítnej žľazy.

Naringín

Najznámejší prírodný flavonoid, ktorý sa nachádza v citrusových plodoch a najmä v grapefruite – to spôsobuje jeho horkú chuť. Má antioxidačné účinky, čiže odstraňuje z tela voľné radikály. Má pozitívny vplyv na niektoré aspekty energetického metabolizmu a tukovej oxidácie, čo môže prispieť k efektívnejšiemu chudnutiu. Zároveň podporuje elasticitu a pevnosť stien ciev.

Selén

Má antioxidačné účinky a chráni bunky pred oxidačným stresom. Prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému a k udržaniu zdravých nechtov a vlasov. Selén je dôležitý pre správne fungovanie štítnej žľazy. Štítna žľaza hrá kľúčovú úlohu v regulácii metabolizmu tým, že produkciou hormónov ovplyvňuje rýchlosť, s akou organizmus spaľuje kalórie.

Pokiaľ ste sa dali na boj proti tichému zabijakovi - viscerálnemu tuku - neexistuje lepší spojenec ako práve ThermoFit. S jeho pomocou môžete aktívne konať voči hromadeniu tuku v brušnej dutine a zaistiť si zdravší a plnohodnotnejší život.