Recept na chudnutie? Porazte svoj hlad!
Recept na chudnutie? Porazte svoj hlad!

Recept na chudnutie? Porazte svoj hlad!

Recept na chudnutie? Porazte svoj hlad!

Bežný človek (ktorý nemá zdravotné problémy), by vedel zabrániť nadváhe, keby dokázal ovládať svoje chute. Pri pohľade na jedlo, ktoré nám chutí, sa nám už v nervovom centre spúšťajú signály, ktoré provokujú chuťové poháriky....a na jedlo príde CHUŤ. Vidíme ho, cítime ho – chceme ho!

Obsah

Ak sa nevieme kontrolovať, neskôr môže vzniknúť závislosť – napr. na cukre, sladkostiach. Keď nedokážeme ovládať vôľou svoje chute a prejedáme sa, môže to viesť nielen k obezite, ale aj k duševným poruchám. Túžba schudnúť je nenaplnená a chudnutie po 40-tke je čoraz zložitejšie. Našťastie existuje zaručená pomôcka: OVLÁDAŤ PRIAMO CENTRUM SÝTOSTI A CENTRUM HLADU. 

Ak by bol vo vašom tele hormón, ktorého hlavnou úlohou by bolo vyvolať pocit hladu, asi by ho väčšina z nás nemala príliš v láske. Keby však existoval hormón, ktorý by znižoval naše chute na jedlo, objednali by sme si ho za vedro. Popíšme si dva z hormónov, ktoré ovládajú náš apetít: ghrelín a leptín.

  • Hormón hladu ghrelín - kontroluje a zvyšuje príjem potravy. Uvoľňuje sa predovšetkým v žalúdku a signalizuje hlad. Jeho hladina hrá dôležitú úlohu pri určovaní toho, ako rýchlo sa vráti hlad po jedle.
  • Hormón sýtosti leptín - znižuje príjem potravy. Leptín je tvorený tukovými bunkami a ovplyvňuje telesnú hmotnosť. Predpokladá sa, že leptín dokonca pomáha regulovať ghrelín. Mnoho obéznych ľudí si však prejedaním sa vybudovalo odolnosť voči jeho účinkom a preto nie sú už schopní spaľovať ako zdroj energie tuk.

Pocit hladu je spôsob, ako vám telo dáva najavo, že potrebuje živiny. Napriek tomu mnohí pociťujú chronický hlad alebo sú hladní aj tesne po jedle. Často je to dôsledok nevhodnej skladby potravy (nedostatok bielkovín alebo vlákniny, hormonálnej nerovnováhy, rezistencie na leptín, vyrušení počas jedla.

Žena, ktorá sa nevie rozhodnúť medzi zdravým a nezdravým jedlom

Počuli ste už o DLPA?

Po užití DLPA sa v tele z neho vytvorí noradrenalín (prenášač nervových vzruchov zlepšujúcich náladu a znižujúcich chuť do jedla). Taktiež podnieti produkciu gastrointestinálneho hormónu cholecysokinin (CCK), ktorý aktivuje centrum sýtosti a tým navodzuje pocit nasýtenia a ukončenie prijímania potravy. CCK sa tvorí v mozgu a v črevách, je dôležitý pri tvorbe pocitov sýtosti a hladu. Pokiaľ ho je málo, ľudia sa prejedajú – pokiaľ ho je dosť, ľudia jedia málo.

Okrem úžasnej vlastnosti – odstránenia prebytočnej chuti na jedlo, DLPA dodáva pocit bdelosti, zlepšuje pamäť, na organizmus pôsobí veľmi upokojujúco – zvyšuje hladinu endorfínov, ktoré spôsobujú dobrú náladu.

DLPA je dokonca prírodné analgetikum, ktoré uvoľňuje bolesť. Štúdie dokázali, že DLPA chráni endorfíny – ktoré sa vytvárajú v tele a potláčajú bolesti a depresie, čím DLPA potláča niektoré formy chronických bolestí – napr. chrbta, artróz, artritíd, migrén, PMS, potláča niektoré typy depresií a posilňuje imunitný systém.

Zdroje DLPA

V jedle ho môžeme nájsť v mlieku, syre cottage, strukovinách, hydinovom a rybom mäse, vajíčkach, vo vybraných orieškoch, semienkach, listovej zelenine a celozrnných obilninách.

Ako a kedy užívať DLPA pre zníženie apetítu: vždy ráno nalačno v dávke 500 – 1500 mg, cca hodinu pred jedlom s nesladeným nápojom, najlepšie s vitamínmi C a B6, ktoré vo významnej miere podporujú a znásobujú účinky ako aj vstrebávanie esenciálnej aminokyseliny fenylalanín.

Prírodný výživový doplnok DLPA extra od Kompavy už v kapsuliach obsahuje tieto látky v správnom pomere. Vyhnite sa kombinácii DLPA extra s bielkovinami – bránia vstrebávaniu DLPA.