Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Kvalitná a čistá forma aminokyseliny L-glutamín vhodná aj pre vegánov. Glutamín je kľúčovou aminokyselinou pri procese tvorby bielkovín v tele, čo je dôležité pre rast a regeneráciu svalov. Zároveň má priaznivý vplyv aj na imunitný systém a tráviaci trakt.

Glutamín
Balenie:
Cena:
37.20 €

Základný popis produktu

Glutamín je neesenciálna aminokyselina prirodzene prítomná v tele, ktorá zohráva kľúčovú úlohu pri syntéze bielkovín, slúži ako zdroj energie pre bunky a podieľa sa na mnohých metabolických procesoch vrátane tvorby nukleotidov a aminokyselín. Jednou z dôležitých úloh glutamínu je prenos dusíka medzi tkanivami. Dusík je veľmi dôležitá látka v tele a približne tretina dusíka v tele pochádza práve z aminokyseliny glutamín. 

Zo všetkých aminokyselín v svaloch tvorí glutamín až 60 % a počas tréningu je jeho spotreba až 5 krát vyššia.

L-glutamín si vie naše telo vytvoriť samo, často sa však stáva najmä u aktívnych športovcov, že potreby tela sú väčšie ako jeho produkcia. Netreba zabúdať ani na to, že aktívni športovci majú dlhodobo zníženú imunitu. Výsledkom môže byť zvýšená náchylnosť na vírusové ochorenia, hlavne v období chrípok a epidémií. Glutamín je kľúčovým zdrojom energie pre rýchlo sa deliace bunky, ako sú bunky imunitného systému, vrátane lymfocytov a makrofágov. Počas stresu alebo choroby môže byť potreba glutamínu zvýšená, čo vedie k jeho zvýšenému využívaniu v imunitných bunkách. Glutamín je taktiež dôležitý pre udržanie integrity črevnej sliznice, ktorá hrá kľúčovú rolu v obrane proti patogénom a podpore celkovej imunity. Glutamín sa prirodzene nachádza sa v potravinách ako mäso, ryby, mliečne výrobky a strukoviny. V oblasti športovej výživy sa glutamín často používa na podporu regenerácie a zlepšenie výkonnosti.

Glutamine obsahuje:

 • L – glutamín
  100% čistá aminokyselina bez pridaných látok. Glutamín spolu s BCAA patrí medzi najčastejšie používané doplnky na ochranu svalovej hmoty a regeneráciu.

Pre koho je produkt určený

Glutamine je vhodný pre diabetikov, celiatikov, vegánov a deti od 15 rokov.

 • Pri energeticky náročnejších silových a vytrvalostných športoch
 • Pre ľudí s oslabenou imunitou
 • Ako prevencia pred pretrénovaním
 • Pri nadmernej fyzickej záťaži
 • Na zlepšenie regenerácie po náročnom tréningu
 • Ako ochrana svalovej hmoty pri redukčných diétach
 • Po chirurgických zákrokoch, zraneniach či popáleninách

Odporúčané dávkovanie

 • Deti od 15 do 18 rokov: 3 g glutamínu 2 krát denne.
 • Dospelí: 5 g glutamínu 2 krát denne.
 • Silové športy: 2 až 3 krát denne, najlepšie ráno, 1 hodinu pred tréningom alebo pred spaním.
 • Vytrvalostné športy: 1 až 2 krát denne, najlepšie 1 hodinu po tréningu alebo pred spaním.
 • Glutamín odporúčame užívať súvisle najmenej tri týždne. Maximálna odporúčaná dávka je 15 g glutamínu denne.

Príprava

3 g (1 kávová lyžička) alebo 5 g (1 odmerka) prášku rozmiešajte v 200 ml vody alebo džúsu a následne vypite.

Nezabudnite   dodržiavať   odporúčané   dávkovanie, ktoré   je   uvedené   na   obale nášho produktu. Správne dávkovanie je kľúčom k optimálnym výsledkom. V prípade, že   máte   akékoľvek   otázky   ohľadne  správneho   užívania   našich produktov alebo potrebujete ďalšie informácie, neváhajte nás kontaktovať. Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste a sme tu, aby sme vám poskytli podporu a potrebné informácie.

Nutričné hodnoty a zloženie

Glutamín.

UPOZORNENIE

Nie je vhodný pre deti do 14 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte mimo dosahu malých detí, v suchom prostredí, v dobre uzavretom obale pri teplote do 25 °C. Nepoužívajte ako náhradu pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

Rozhodnutie ÚVZSR HH SR-1684/2004-HŽPP/Ht

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, syntetické farbivá, ani geneticky modifikované suroviny.

Glutamín

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  12 x
 • 4 hviezdičky
  3 x
 • 3 hviezdičky
  1 x
 • 2 hviezdičky
  1 x
 • 1 hviezdička
  0 x

Často kladené otázky

Áno, glutamín má silný detoxikačný účinok pre organizmus a hlavne pre mozog, pomáha vylučovať čpavok z mozgu.

Glutamín sa môže kombinovať s proteínmi podobne ako aj iné aminokyseliny, keď chceme zvýšiť výkon alebo podporiť regeneráciu.

Áno, glutamín pomáha regenerovať bunky črevnej sliznice, preto je vhodný pri rôznych ochoreniach tráviacej sústavy ako sú zápaly a intolerancie.

Glutamín dodáva energiu bunkám imunitného systému, tým automaticky zvyšuje imunitnú reakciu organizmu.

Je to aminokyselina, ktorá sa najviac využíva vo všetkých biochemických procesoch v organizme a preto sa aj najviac spotrebuje.