Smoothie bowl – farebné raňajky plné vitamínov
Smoothie bowl – farebné raňajky plné vitamínov

Smoothie bowl – farebné raňajky plné vitamínov

Smoothie bowl – farebné raňajky plné vitamínov

Klasické smoothie už určite skúšal každý jeden z Vás, ale čo tak si ho ozvláštniť prípravou do misky? Vyzerá skvele, chutí výborne a zároveň je plné vitamínov. Nechajte sa inšpirovať naším jahodovým smoothie bowl a pripravte si pochúťku, ktorá lahodí nie len Vášmu žalúdku, ale zároveň posilní imunitu vďaka obsahu aminokyseliny L-lyzín v proteíne Zen Whey.

Ingrediencie

  • 1 jogurt gréckeho typu/Skyr (180g)
  • 250 g jahody
  • 2 ks banány
  • 2 dávky Zen Whey proteínu (2x30g) – príchuť vanilka-smotana
  • Na ozdobenie: kokosové chipsy, ovocie, lístky medovky podľa chuti

Postup

Ako prvé vložíme do mixéra ovocie – jahody a banány, ktoré rozmixujeme s jogurtom. Na dochutenie pridáme proteín Zen Whey s príchuťou vanilka-smotana, ktorý vašej miske plnej zdravia dodá lahodnú smotanovú chuť a vytvorí hustejšiu konzistenciu. Pripravované smoothie v miske musí byť totiž hustejšie ako to klasické, pripravované s mliekom, prípadne vodou, ale ak by Vám vznikla príliš hustá hmota, môžete vzniknutú zmes zriediť s rastlinným mliekom. Teraz máme všetky suroviny v mixéri a spoločne ich mixujeme dohladka niekoľko minút.

Vzniknuté smoothie nalejeme do misky a ozdobíme podľa vlastnej fantázie a kreativity čerstvým alebo sušeným ovocím, orechovým maslom, orechmi, kokosovými lupienkami, ...

Náš tip 1

Na ozdobenie môžete použiť lyofilizované ovocie. Toto mrazom sušené chrumkavé ovocie smoothie bowl ozvláštni, je vyrábané bez použitia konzervantov a ďalších prísad, zároveň chutí a vonia úžasne!

Náš tip 2

Pre krémovejšiu konzistenciu použite výkonnejší mixér.

Náš tip 3

Ak ste si pripravili väčšie množstvo ako dokážete zjesť, kľudne si môžete zo zvyšku smoothie pripraviť domácu zmrzlinu. Stačí ho jednoducho naliať do nádobiek, dať zamraziť a o pár hodín si môžete vychutnávať výbornú domácu zmrzlinu.

Video postup

Otvorte kliknutím na:

    

Dobrú chuť!