Tekvicové lievance s proteínom
Tekvicové lievance s proteínom

Tekvicové lievance s proteínom

Tekvicové lievance s proteínom

Aj obľúbené lievance sa dajú pripraviť v zdravej forme. Stačí použiť vhodné suroviny, minimum oleja a namiesto múky ovsenné vločky s proteínom - super lievance plné bielkovín sú na svete. Spríjemnite si jesenné obdobie lahodným receptom, ktorý prevonia celú vašu kuchyňu príjemnou vôňou.

Obsah

Leto je preč a prichádzajúca jeseň nám ponúka zdravé a chutné sezónne suroviny, medzi ktoré jednoznačne patrí i tekvica. Obsahuje veľké množstvo prospešných látok, vlákninu, vitamín C a betakarotén. Nech sa páči, teraz ju môžete rafinovane zakomponovať do obľúbených lievancov.

Potrebujeme

  • 1 odmerka Protein Fit 80 (30g)
  • 1/3 šálky mletých ovsených vločiek
  • 1/4 šálky strúhanej dyne
  • 1/2 šálky vaječných bielkov
  • 1/2 ČL škorice
  • javorový sirup, orechy, ovocie podľa chuti

Postup

Proteín, ovsené vločky, strúhanú dyňu, vaječné bielka a pól lyžičky škorice spolu poriadne vymiešame. Vzniknutú hmotu opekáme na panvici z oboch strán. Lievance ozdobíme a môžeme podávať.

Na záver prípravy môžete použiť čerstvé, ale i lyofilizované ovocie podľa vášho výberu. Polejte javorovým sirupom a posypte orechmi.   

Tip 1

Na lievance si môžete pripraviť chutný termix zmiešaním nízkotučného tvarohu a proteínu Micellar Casein, ktorý termix osladí i dodá správnu konzistenciu. Pre výraznejšie dosladenie pridajte rozpučený banán podľa chuti.

Pre čokoládovú variantu termixu použite Micellar Casein príchuť čoko-pomaranč. Takto pripravený termix servírujte na lievance.

Tip 2

Pre ľudí s laktózovou intoleranciou odporúčame nahradiť ProteinFit80 Vegan Proteinom alebo proteínom LactoFree 90.

Dobrú chuť!