Testovanie výkonnosti v Kompava Metflex Centrum po roku
Testovanie výkonnosti v Kompava Metflex Centrum po roku

Testovanie výkonnosti v Kompava Metflex Centrum po roku

Testovanie výkonnosti v Kompava Metflex Centrum po roku

Som nesmierne rád, že mi Kompava umožnila bezplatne testovanie v ich stredisku „Kompava Metflex Centrum“ v Žiline opakovane po jednom roku. Prečo testovanie po roku?

Som nesmierne rád, že mi Kompava umožnila bezplatne testovanie v ich stredisku „Kompava Metflex Centrum“ v Žiline opakovane po jednom roku.

Prečo testovanie po roku?

Zmenil som totiž stravovacie návyky. Zo stravy obsahujúcej prevažne sacharidy som prešiel na stravu obsahujúcu prevažne tuky. Okrem toho som zmenil aj spôsob dýchania pri športovom výkone. Moje pocity pri tréningu aj na pretekoch sú jedna vec, ale potreboval som sa dozvedieť, ako sa zmenili objektívne parametre môjho tela, čo vo veku takmer 67 rokov nie je zanedbateľné.

Absolvoval som komplexné testy a po odbornom vyhodnotení môžem konštatovať :

-          Zlepšili sa dychové parametre, ventilácia v kľude, pri ANP aj pri maximálnej tepovej frekvencii, v priemere o takmer 8%. V kľudovom stave som nafúkal viac vzduchu (5,43 litra oproti 5,26 litra pred rokom). Aj strmosť krivky pri výdychu je väčšia, za sekundu dokážem vydýchnuť viac vzduchu a rýchlejšie pripraviť pľúca na nový vzduch, kyslík

-          Zvýšila sa hodnota VO2max z 51,5 na 54,1

-          Dokážem spáliť väčšie množstvo tuku za hodinu pri rovnakej fyzickej záťaži ako pred rokom

-          Telo dokáže fungovať na tuky pri tepovej frekvenci až takmer po hodnotu ANP

Aj ostatné namerané parametre sa buď zlepšili, alebo zostali nezmenené. V mojom veku je skutočne náročné udržať sa s výkonnosťou na rovnakej úrovni každým rokom ťažšie.

Verím, že k tomu v značnej miere pomáha aj používanie výrobkov od Kompavy.

GELO-3 complex ako kĺbová výživa mi pomáha udržať namáhané chrupavky v dobrom stave

SPORT PREMIUM ENERGY – momentálne pre mňa najdôležitejší prípravok. V pretekoch s dĺžkou do 8 hodín dokážem fungovať s dvojitou dávkou užitou pol hodiny pred pretekom a s rovnakou dávkou v polovici preteku

PROTEIN PREMIUM ENERGY – nahrádza straty po preteku, alebo po náročnom vyčerpávajúcom tréningu

BCAA amino FORTE s vitamínom B6 – napomáha rýchlejšej regenerácii po tréningu či preteku

Počas pretekov trvajúcich viac ako 10 hodín potrebujem dopĺňať energiu aj pomocou ENERGOFIT-u zarobeného vo vode a pomocou gélov. K-4 POWER gél je vynikajúci nielen svojím obsahom, ale aj výborným prevedením v tube s možnosťou uzatvárania.

Týmto chcem Kompave poďakovať za mnohoročnú podporu. Určite majú zásluhu na výsledkoch, ktoré som dosiahol v minulých rokoch.

V Zemianskych Kostoľanoch 8. mája 2018