Úspechy mladých šermiarov

Úspechy mladých šermiarov

V dňoch 24. - 25. mája 2014 sa v športovej hale Elán v Bratislave konali Majstrovstvá Slovenska v šerme kadetov, juniorov a mladších žiakov.

V kategórii kadetov (25 pretekárov) za Sninu nastúpili 3 pretekári. Najvyššie sa prebojoval Kucka Branislav, ktorý v základnom kole vybojoval 4 víťazstvá a mal len jednu prehru. V eliminácii mal v prvom zápase voľný los, potom porazil Zlackého z Akadémie šermu Bratislava 15:10, no v boji o medaile podľahol Cipárovi z BŠK Bratislava 6:15 a tak sa umiestnil na dobrom 7.mieste. Umiestnenia ostatných sninských šermiarov: 10. Dunaj Denis, 15. Kováč Pavol. Víťazom sa stal Ille z Akadémie šermu Bratislava.

V súťaži družstiev (7 družstiev) nastúpili sninskí šermiari v zložení Kováč, Kucka, Dunaj. V prvom zápase vyhrali nad AŠ Bratislava III. 45:27, v boji o postup do finále podľahli BŠK Bratislava I. 26:45 a v boji o bronz podľahli AŠ Bratislava II tesne 34:45 a skončili celkove na 4.mieste. Víťazom sa stalo družstvo BŠK Bratislava I.

V kategórii juniorov (25 pretekárov) za Sninu nastúpili 4 pretekári. Bronz pre Sninu vybojoval Kapák Martin, keď po základnom kole v eliminácii vyradil Stolára z AŠ Bratislava 15:9, Fabiána z KŠŠ Zvolen 15:10, Zlackého z AŠ Bratislava 15:14 a až v boji o finále podľahol Šteisovi z BŠK Bratislava 9:15. Umiestnenia ostatných sninských šermiarov: 18. Kucka Branislav, 22.Dunaj Denis, 24.Kováč Pavol. Víťazom sa stal Cipár z BŠK Bratislava.

V súťaži družstiev (6 družstiev) nastúpili sninskí šermiari v zložení Kapák, Kováč, Kucka, Dunaj. Už v prvom zápase ale podľahli AŠ Bratislava I. 29:45 a celkove skončili na 6.mieste. Víťazom sa stalo družstvo BŠK Bratislava.

V kategórii junioriek (25 pretekárov) za Sninu nastúpila Hunčárová Katarína, ktorá len s jednou prehrou v základnom kole postúpila do eliminácie, kde porazila Nemcovú z BŠK Bratislava 15:8, potom aj Gabašovú E. z AŠ Bratislava 15:10 a vo finále ale podľahla Gabašovej L. z AŠ Bratislava 12:15.

V súťaži družstiev Hunčárová nastúpila spolu s Macejákovou a Haneszovou z KŠK Košice kde boli nasadené hneď do finále a tu podľahli AŠ Bratislava 39:45 a získali tak strieborné medaily.

Vyjadrenie trénera Kazíka Dalibora: naši chlapci podali primerané výkony, Kucka, Kapák, ale hlavne juniorka Hunčárová znova potvrdili, že patria medzi slovenskú kordovú špičku. Veľkú vďaku chceme vyjadriť Kompave, pretože aj ona má podiel na našich úspechoch, nielen na týchto majstrovstvách, ale bolo to aj počas celej šermiarskej sezóny či už na Európskych alebo Svetových pohároch v šerme a jednoznačne nám ich produkty pomáhajú pri výkonoch na turnajoch.

Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info