Vďaka FYTOENZYMU a PROBIODOMU môžem športovať bez žalúdočných ťažkostí
Vďaka FYTOENZYMU a PROBIODOMU môžem športovať bez žalúdočných ťažkostí

Vďaka FYTOENZYMU a PROBIODOMU môžem športovať bez žalúdočných ťažkostí

Vďaka FYTOENZYMU a PROBIODOMU môžem športovať bez žalúdočných ťažkostí

Od svojich 14 rokov som zásadová vegetariánka, nakoľko sa nestotožňujem s nehumánnym zaobchádzaním so zvieratami. 2 roky som skúšala vegánstvo ale z časového hľadiska mi toto stravovanie nevyhovovalo, nakoľko príprava vegánskych jedál je časovo náročná, tak som znova preklenula k vegetariánstvu.

     V roku 2011 som sa začala aktívne venovať športu. Začala som behom, neskôr som k tomu pridala bicykel a plávanie. Môj žalúdok to akosi nevedel prijať a stráviť, tak som sa v podstate od svojich športových začiatkov trápila s trávením a žalúdočnými problémami. Pred pretekami som si musela dávať tabletky proti hnačke, ľahké jedlo, nemohla som jesť žiadne energetické tyčinky ani gély, nakoľko žalúdok by mi ich neprijal a ja by som skončila. Tak som sa celé 3 roky trápila a hľadala riešenie na moje problémy. Neustále preháňanie, bolesti brucha, kŕče v bruchu, ťažoba v žalúdku, tvorba kyseliny ma sprevádzali každý deň. Absolvovala som niekoľko vyšetrení u lekárov, alergológov, gastroenterológov ale všetky vyšli negatívne. Až posledné vyšetrenie krvi ukázalo, že moje telo nevie stráviť kazeín, mliečnu bielkovinu. Tak som vyradila mliečne produkty a problémy sa o trochu zmiernili, ale po čase, keď si moje telo zvyklo žiť bez mliečnych produktov sa mi všetko vrátila.

Až na odporúčanie som sa rozhodla vyskúšať kombináciu dvoch produktov – FYTOENZYME COMPLEXPROBIODOM. Zo začiatku som užívala 2 tabletky ráno a 2 večer z oboch produktov.

Už po asi týždni prestali kŕče, ťažoba v žalúdku, kyselinu som mala iba po ťažšom jedle. Povedala som si, že to vyskúšam užívať aspoň pol roka, podľa odporúčania výživového poradcu z Kompavy. Ja som však už po 3 mesiacoch mala črevá a žalúdok v takom stave, že som mohla jesť ako tehotná a kombinovať jedno cez druhé. Mliečne produkty som sa rozhodla vyskúšať, lebo som bola zvedavá, či mi tieto dva úžasné produkty dokázali pomôcť aj s mojou intoleranciou. Na moje prekvapenie podotýkam, že áno. Syry, jogurty, Cottage cheese, tvaroh, dokonca proteíny, všetky tieto produkty, ktoré mi neskutočne chýbali teraz jedávam na dennom poriadku. Avšak nechcela som to podceniť a naďalej som užívala oba produkty, avšak som znížila dávkovanie na 1 – 0 – 1 z oboch. Môžem potvrdiť že všetky moje problémy s trávením, žalúdočnými a črevnými ťažkosťami prestali ! A to len vďaka PROBIODOMU a BIOENZÝMU ! Celé 3 roky som sa trápila a KOMPAVA mi moje problémy vyriešila rýchlo a bezbolestne. Tieto dva produkty užíva teraz už na moje odporúčanie aj môj otec, ktorý podstupuje chemoterapiu a máva veľmi silné žalúdočné problémy, veľmi mi pomáhajú a cíti sa po nich oveľa lepšie.

     Všetkým ľuďom, ktorí sa trápia a majú podobné problémy ako ja v minulosti, môžem tieto dva produkty odporučiť, vyskúšala som celú škálu iných produktov ale naozaj mi pomohli až PROBIODOM a FYTOENZYME COMPLEX a ja na ne nedám nikdy dopustiť a sú súčasťou mojej lekárničky, nech som kdekoľvek. 

Veronika Otrubová