Zbavte sa nadbytočných faldíkov a pneumatiky vymeňte za kocky
Zbavte sa nadbytočných faldíkov a pneumatiky vymeňte za kocky

Zbavte sa nadbytočných faldíkov a pneumatiky vymeňte za kocky

Zbavte sa nadbytočných faldíkov a pneumatiky vymeňte za kocky

Ideálne ženská postava by mala byť v tvare presýpacích hodín, aby dokonale vystihovala ženskosť. Najdôležitejšie partia je jednoznačne brucho.

Cvičiť môžete pokojne aj v pohodlí domova, a to na mäkkej podložke. Pekné, štíhle brucho je dôležité aj pre muža aj ženu. Nič nie je nemožné aj ten na oko najhorší prípad môže veľmi prekvapiť!

Základom úspechu v dosiahnutí super brucha je strava (60%) tréning a cvičenia tvorí zvyšných 40%. Podstatné je znížiť percento telesného tuku. Tuk musí ísť dole takmer všetok, musíte si uvedomiť, že lokálne sa chudnúť nedá. Tuk ide z celého tela alebo nejde vôbec, preto cesta za sexy bruchom býva pre niektoré často ťažká.

1. zníženie celkového objemu telesného tuku

2. kvalitný tréning brucha

Brušné svalstvo sa skladá z hornej, strednej, dolnej a bočnej časti. Každý cvik je prevažne na inú časť. Kombinácia cvikov v tréningu by mala byť taká, aby sme zaťažili všetky cielené časti.

Na vrchnú časť brucha dobre pôsobí cviky ako skracovačky, alebo klasické "sed - ľah".

Na dolnú časť zaberajú cviky, kde sú zapojené nohy, napr. Príťahy kolien k brade, zdvíhanie nôh vo vise, "sklápačky".

Bočné brušné svaly je veľmi dôležité zaťažovať iba primeranú váhou, pretože ak by sme ich zaťažili moc, sval by narástol do objemu a opticky by to rozšírilo pás. Preto túto partiu zaťažovať ľahko, ale vysoký počet opakovaní v sérii!

Brucho je dobré cvičiť obdeň, robíme také cviky, aby sme zvládli 15 až 30 opakovaní. Počet sérií na cvik by mal byť 3 až 4. Je potrebné v tréningu zvoliť cviky, ktoré zaťaží horné, stredné, dolné i bočné časť brucha. Bočné brušné svaly cvičíme s menšou záťažou a vyšším počtom opakovaní.

Doporučený doplnok pri redukcii tuku: ThermoFit spaľovač tukov, L-karnitín
Dva až tri tréningy týždenne na objem stačí.

Ďalšia chyba, ktorú mnoho ľudí pri tréningu brucha robí je, že sa snažia robiť príliš veľa opakovaní a myslí si, že tým spáli tuk z brucha. Je to ale omyl. Stačí robiť 10-15 opakovaní počas jednej série a vykonať tri až päť sérií z každého cviku.

Pri bruchu je obzvlášť dôležité správne dýchanie. Pri každej kontrakcii by ste mali mohutne vydýchnuť, aby ste sval maximálne precítili. Pri návrate do počiatočnej pozície nasleduje pomalý nádych.

Väčšinou si tréning brucha rozdelíte na tri časti - tréning dolnej časti, hornej časti a šikmého svalstva.

Mali by ste začínať spodnou časťou, pretože zatiaľ čo pri nej trénujete aj vrchný, naopak to neplatí. Môžete potom precvičiť šikmé svaly a tréning zakončiť cvikom na hornú časť rušného svalstva.

Najlepšia cesta ako schudnúť na bruchu, je úprava jedálnička. Stačí znížiť príjem kalórií o 500 až 800 denne a pekne začnete chudnúť.

Čo sa týka brucha, výborné je behanie, plávanie, pri cyklistike (nie stacionár) a "sklapovačky". Pri týchto športoch Vaše brušné svalstvo pracuje a začnete pekne strácať centimetre po obvodoch.