Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

4 SYNERGY Protein je zmes proteínov kombinujúca mliečny, srvátkový, vaječný a sójový proteín, ktorý prináša výhody pre rast svalov a regeneráciu. Táto rozmanitá kombinácia proteínových zdrojov zabezpečuje komplexný profil aminokyselín, ktorý podporuje budovanie svalov a rýchlu regeneráciu po tréningu... Čitať viac

4 SYNERGY Protein
Balenie:
Príchuť:
Cena:
22.00 €

Základný popis produktu

4 SYNERGY Protein je 70%, ľahko stráviteľný proteín, ktorého prednosťou je postupné uvoľňovanie aminokyselín vďaka obsahu srvátkovej, vaječnej, mliečnej a sójovej bielkoviny. Táto zmes proteínov efektívne podporuje rast svalov a regeneráciu, čo je dôležité pre dosiahnutie optimálnych výsledkov tréningu.

Mliečny proteín poskytuje dlhodobú podporu svalov, zatiaľ čo srvátkový proteín rýchlo dodáva aminokyseliny na obnovu tkanív. Vaječný proteín prispieva k celkovému rastu svalov a oprave tkanív svoje esenciálne aminokyseliny. Sójový proteín (bez GMO), ako rastlinný zdroj, taktiež prispieva k budovaniu väčších svalov a regenerácii a jeho izoflavóny môžu byť prospešné pre srdcové zdravie. 4 SYNERGY Protein je obohatený o esenciálne aminokyseliny BCAA, L-glutamínkomplex tráviacich enzýmov, ktorých účinnosť je podporená vitamínmi.

Vďaka enzýmom pridaných do 4 SYNERGY Protein sa minimalizujú potenciálne nepríjemné vedľajšie účinky konzumácie zvýšeného množstva proteínov ako je napríklad nadúvanie a plynatosť.

Bielkoviny sú jedným z kľúčových živín, ktoré by ste mali po fyzickej aktivite prijať:

 • bielkoviny regenerujú svalstvo po fyzickom výkone,
 • bielkoviny sú potrebné na tvorbu rôznych enzýmov a hormónov, ktoré riadia metabolické procesy v tele,
 • bielkoviny obnovujú energetické rezervy v organizme,
 • konzumácia bielkovín môže pomôcť udržať pocit sýtosti a zabrániť neskoršiemu prejedaniu sa.

4 SYNERGY Protein obsahuje:

Srvátkové, vaječné, mliečne a sójové bielkoviny – vďaka tejto kombinácii bielkovín sa proteín štiepi dlhšiu dobu (4-5 hodín).

 • Srvátkový proteínový koncentrát
  Srvátkový koncentrát obsahuje vysoké množstvo kvalitných bielkovín a esenciálnych aminokyselín. Prispieva k rastu a udržaniu svalovej hmoty a celkovej obnove organizmu po fyzickej aktivite.
 • Vaječný proteín
  Jedným z najzaujímavejších aspektov vaječného proteínu je jeho biologická hodnota. Táto hodnota odzrkadľuje, do akej miery je proteín absorbovaný a využívaný organizmom. Vaječný proteín má vysokú biologickú hodnotu, čím prispieva k podpore svalového rastu a obnovy.
 • Mliečny proteín
  Mliečny proteín sa skladá z dvoch hlavných zložiek - kazeínu a srvátkového proteínu. Kazeín sa pomaly trávi a uvoľňuje aminokyseliny postupne, čo je vhodné na dlhodobú regeneráciu svalov. Naopak, srvátkový proteín sa rýchlo absorbuje a môže byť ideálny pre rýchlu podporu regenerácie svalov po tréningu. Mliečny proteín taktiež obsahuje široké spektrum aminokyselín, vrátane esenciálnych aminokyselín, ktoré sú potrebné pre rast a regeneráciu svalov. Má vysokú biologickú hodnotu, čo znamená, že je schopný efektívne využiť aminokyseliny na podporu proteínovej syntézy v tele.
 • Sójový proteín 
  Sójový proteín má ako jeden z mála rastlinných proteínov kompletný aminoprofil. Obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, ktoré telo nevie samostatne vytvárať a musí ich získavať z potravy. Obsahuje fytochemikály známe ako izoflavóny, ktoré môžu mať antioxidačné vlastnosti a prispievať k zdraviu srdca. Sójový proteín môže tiež pomôcť znížiť hladinu cholesterolu v krvi.
 • Komplex tráviacich enzýmov
  Tráviace enzýmy sú biologicky aktívne molekuly, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu pri procese trávenia potravy.
  - Redukcia tráviacich ťažkostí: Tráviace enzýmu zabraňujú vzniku tráviacich ťažkostí, ako je napríklad pocitu ťažkosti po jedle, plynatosť alebo kŕče.
  - Lepšie vstrebávanie živín: Tráviace enzýmy môžu prispievajú k lepšiemu vstrebávaniu živín, vrátane bielkovín, vitamínov a minerálov. Tým sa zabezpečí, aby telo efektívnejšie využívalo prichádzajúce živiny na podporu rôznych telesných funkcií.
 • BCAA
  BCAA (v jednej dávke až 5,18 g) je skupina troch esenciálnych aminokyselín: valín, leucín a isoleucín. Tieto aminokyseliny majú dôležité úlohy v organizme, najmä v svalovom tkanive:
  - Podpora svalovej regenerácie: BCAA prispievajú k rýchlejšej regenerácii svalových tkanív po tréningu.
  - Ochrana svalovej hmoty: Počas tréningu na vytrvalosť alebo svalovej aktivity dochádza ku katabolizmu svalov, teda k rozkladu svalov na energiu. Práve BCAA chránia svaly pred rozkladom a tým aj ich pretrénovaniu (svalovej horúčke) a poškodeniu.
 • Glutamín
  L-glutamín je aminokyselina, ktorá má dôležité úlohy v organizme, najmä v svalovom tkanive a imunitnom systéme. L-glutamín sa často označuje ako "aminokyselina regenerácie" kvôli svojej úlohe pri oprave a regenerácii svalových tkanív. Ďalej pomáha minimalizovať katabolizmus svalov (rozklad svalových tkanív na energiu), čím sa udržuje svalová hmota a športový výkon. Glutamín je dôležitým hráčom aj pre udržanie zdravej funkcie tenkého čreva, integrity sliznice a imunitnej odpovedi. Jeho dostatočný prísun z potravy je dôležitý pre udržanie celkového zdravia tráviaceho systému.
 • Vitamíny skupiny B
  Vitamíny B skupiny (B1, B2, B6, B12) obsiahnuté v proteíne hrajú dôležitú úlohu v mnohých biochemických procesoch v tele, vrátane metabolizmu sacharidov, tukov a bielkovín. Tieto vitamíny majú tiež významný vplyv na energetický metabolizmus, nervový systém a tvorbu červených krviniek. Keďže športový výkon je často spojený s náročnými fyziologickými požiadavkami na telo, vitamíny skupiny B môžu mať pozitívny vplyv na športový výkon.
 • Biotín 
  Hrá kľúčovú úlohu v metabolizme sacharidov, tukov a bielkovín. Pomáha premieňať tieto živiny na energiu, ktorú organizmus potrebuje na rôzne fyzické a metabolické procesy. Tak isto je potrebný pre správnu funkciu nervového systému. Hrá úlohu pri prenose nervových impulzov a podporuje zdravú nervovú sústavu.

Pre koho je produkt určený

4 SYNERGY Protein je vhodný pre diabetikov, celiatikov a deti od 15 rokov.

 • Športovci: 4 SYNERGY Protein je ideálny pre tých, ktorí sa venujú športu a cvičeniu. V prípade tréningov alebo cvičenia večer je to správna voľba pre organizmus, ktorý nemusí v priebehu noci hladovať.
 • Osoby s cieľom rastu svalov: Pre tých, ktorí majú za cieľ zvýšiť svalovú hmotu, je 4 SYNERGY Protein ako stvorený. Kombinácia rôznych typov bielkovín zabezpečuje kontinuálnu dostupnosť aminokyselín pre proteínovú syntézu.
 • Osoby s rýchlym metabolizmom: Zvýšený metabolizmus znamená, že ich telo spaľuje kalórie rýchlejšie a môže mať vyššie energetické potreby. Vo väčšine prípadov majú takéto osoby aj vyššie potreby na bielkoviny na podporu svalového rastu, regenerácie a celkovej výživy.
 • Osoby s náročným životným štýlom: Pre tých, ktorí majú zaneprázdnený životný štýl a nie vždy majú prístup k vyváženej strave, môže byť 4 SYNERGY Proteín pohodlným spôsobom, ako zabezpečiť dostatočný príjem bielkovín.
 • Podpora sýtosti: Bielkoviny vo viaczložkovom proteíne 4 SYNERGY Protein pomáhajú udržať pocit sýtosti, čo ocenia ľudia s nadváhou počas diéty ale i ľudia s nedostatkom času na jedlo.

Odporúčané dávkovanie

Jedna dávka 30 g = 2 odmerky 4 SYNERGY Protein.

Na podporu rastu svalovej hmoty (užívať v deň silového tréningu)

 • 2 – 3 dávky (1 dávka = 2 odmerky)
 • užívať medzi jedlami
 • vhodné užívať pred tréningom, 1 hodinu po tréningu alebo pred spaním
 • maximálne odporúčané množstvo pre rozvoj svalovej hmoty sú 2g proteínu na 1 kg telesnej hmotnosti

Na celkovú regeneráciu a ochranu svalovej hmoty

 • 1 – 2 dávky denne (1 dávka = 2 odmerky)
 • užívať medzi jedlami alebo pred spaním

Použitie

Tipy:

 • Vodu môžete nahradiť rastlinným či nízkotučným mliekom, avšak pre lepšiu využiteľnosť živín odporúčame proteíny zarábať vždy s vodou.
 • Voda môže byť studená alebo izbovej teploty, podľa vašich preferencií, avšak studená voda môže spôsobiť horšiu rozpustnosť.
 • Po vyšejkovaní proteínu počkajte s konzumáciou aspoň 5 minút. Za tento čas sa dokonale spoja všetky jeho zložky a dosiahnete tak maximálneho účinku a chuti.

Nezabudnite   dodržiavať   odporúčané   dávkovanie, ktoré   je   uvedené   na   obale nášho produktu. Správne dávkovanie je kľúčom k optimálnym výsledkom. V prípade, že   máte   akékoľvek   otázky   ohľadne  správneho   užívania   našich produktov alebo potrebujete ďalšie informácie, neváhajte nás kontaktovať. Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste a sme tu, aby sme vám poskytli podporu a potrebné informácie.

Nutričné hodnoty a zloženie

100g1 dávka (30 g)
Energetická hodnota1682 kJ/365,1 kcal504,6 kJ/109,5 kcal
Tuky2,9 g0,9 g
z toho nasýtené mastné kyseliny1,83 g0,55 g
Sacharidy11 g3,3 g
z toho cukry11 g3,3 g
Bielkoviny 70,5 g21,2 g
Soľ 1,13 g0,34 g
*RVH – Referenčná výživová hodnota 
Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal)
Základ: srvátkový proteínový koncentrát, sušený vaječný bielok, sójový proteínový
izolát, mliečny proteínový koncentrát, sušená srvátka, L-glutamín, zmes aminokyselín
(L-leucín, L-izoleucín, L-valín), zahusťovadlo: xantan; sladidlo: glykozidy steviolu;
vitamínový premix (C (kyselina L-askorbová), niacín (nikotínamid), E (D–α–
tokoferylacetát), kyselina pantoténová (D-pantotenát penatý), B6
(pyridoxínhydrochlorid), B2 (riboflavín), B1 (tiamínhydrochlorid), kyselina listová (kyselina
pteroylmonoglutámová), biotín (D-biotín), B12 (kyanokobalamín)), enzýmy, sladidlo:
sukralóza, mliečnan zinočnatý.

PRÍCHUTE
Čokoláda: základ + kakaový prášok 22 %-ný, aróma: čokoládová, farbivo: karamelový
prášok.
Čokoláda-banán: základ + kakaový prášok 22 %-ný, aróma: čokoládová, banánová,
farbivo: karamelový prášok.
Vanilka: základ + arómy: vanilková, rumová.
Slaný karamel: základ + soľ, farbivo: karamelový prášok, arómy: karamelová.
Caffe latte: základ + farbivo: karamelový prášok, arómy: kávová, krémová. 

UPOZORNENIE
Obsahuje zdroj fenylalanínu. Nie je vhodný pre deti do 14 rokov, tehotné a dojčiace ženy.
Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Skladujte v suchom
prostredí, pri teplote do 25 °C, v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí.
Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Nepoužívajte ako náhradu pestrej a vyváženej
stravy a zdravého životného štýlu.


Rozhodnutie ÚVZSR BPOVO/6121/2005/Ht

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, syntetické farbivá, ani geneticky modifikované suroviny.

100g1 dávka (30 g)
Vitamín C27,3 mg8,19 mg
Niacín8,2 mg2,46 mg
Vitamín E4,6 mg1,38 mg
Kyselina pantoténová2,7 mg0,81 mg
Vitamín B60,9 mg0,27 mg
Vitamín B20,7 mg0,21 mg
Vitamín B10,6 mg0,18 mg
Kyselina listová91 μg27,3 μg
Biotín70 μg21 μg
Vitamín B120,5 μg0,15 μg
*RVH – Referenčná výživová hodnota 
Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal)
100g1 dávka (30 g)
Zinok 2,9 mg0,87 mg
*RVH – Referenčná výživová hodnota 
Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal)
100g1 dávka (30 g)
Alanín3,2 g882 mg
Arginín1,99 g590 mg
Asparagín4,4 g1300 mg
Cysteín1,18 g354 mg
Glutamín18,52 g5,5 g
Glycín1,31 g395 mg
Histidín1,67 g501 mg
Izoleucín*4,72 g1400 mg
Leucín*7,87 g2400 mg
Lyzín*4,25 g1300 mg
Metionín*2,59 g777 mg
Fenylalanín*1,38 g414 mg
Prolín3,61 g1080 mg
Serín2,95 g885 mg
Treonín*4,26 g1300 mg
Tryptofán*1,38 g414 mg
Tyrozín1,87 g561 mg
Valín*4,67 g1400 mg
EAK*31,12 g9,34 g
z toho BCAA17,26 g5,18 g

*EAK - esenciálne aminokyseliny

 • Kalórie

  109,5 kcal
 • Tuky

  0,9 g
 • Sacharidy

  3,3 g
 • Bielkoviny

  21,2 g
4 SYNERGY Protein

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  3 x
 • 4 hviezdičky
  0 x
 • 3 hviezdičky
  0 x
 • 2 hviezdičky
  0 x
 • 1 hviezdička
  0 x