ThermoFit +50% grátis limitovaný počet kusov

7 dôvodov, prečo navštíviť Kompava centrum Metflex
7 dôvodov, prečo navštíviť Kompava centrum Metflex

7 dôvodov, prečo navštíviť Kompava centrum Metflex

7 dôvodov, prečo navštíviť Kompava centrum Metflex

Kompava Centrum Metflex v Žiline je diagnostické centrum vybavené najmodernejšími diagnostickými prístrojmi, ktorých cieľom je poskytnúť klientovi čo najpresnejšie informácie týkajúce sa ich aktuálneho zdravotného stavu a fyzickej kondície.

Na základe dát získaných z diagnostík je možné správne nastaviť tréningový a nutričný plán, zhodnotiť telesnú výkonnosť a reakciu organizmu na záťaž. Klienti získajú okamžitú spätnú väzbu zo všetkých diagnostických meraní od profesionálnych odborníkov, ktorí im radi poskytnú aj odborné poradenstvo v oblasti zdravej výživy. V centre Metflex nájdete aj predajňu s výživovými a športovými doplnkami od Kompavy.

Centrum nenavštevujú iba športovci a aktívni ľudia, ktorí vyznávajú zdravý životný štýl, ale čoraz častejšie chodia aj takí, ktorí chcú niečo urobiť so svojou hmotnosťou, poznať nastavenie svojho organizmu a začať zdravo žiť. Naše diagnostické centrum Metflex je určené pre všetkých.

Zaujímate sa o svoje zdravie a zdravý životný štýl? Chcete vedieť, ako správne zladiť stravovacie návyky a cvičenie? Aký máte metabolizmus? Koľko máte v tele tuku a koľko svalov? Ako fungujú vaše cievy? Ako zlepšiť svoj výkon? Nastaviť si tréningové zóny? Na tieto otázky vám radi odpovedia v Metflex centre.

  1. Meranie zloženia tela

Váha je len číslo, ktoré samo o sebe veľa neprezrádza. Keď však toto číslo rozoberieme na drobné, získame reálnu predstavu o tom, v akom stave sa nachádza náš organizmus. Hlavnými ukazovateľmi sú hmotnosť tuku, hmotnosť svalov, celkový obsah vody, bielkovín a minerálnych látok. Osobitou kategóriou je viscerálny tuk, ktorý nie je hmatateľný a nevidíme ho. Zo zdravotného hľadiska však predstavuje veľké riziko, pretože zmenšuje priestor pre prácu vnútorných orgánov, čím obmedzuje ich funkciu. Všetky uvedené ukazovatele spolu s ich grafickým vyobrazením vám v Metflex centre stanovia pomocou diagnostickej váhy InBody 370S, ktorá je top v kategórii diagnostických prístrojov a meria s presnosťou 99,9 %. Na základe tejto diagnostiky poradíme, čo je možné zlepšiť, ako pracovať na zlepšení telesného typu a vieme vypracovať nutričný plán na mieru.

  1. Meranie stavu ciev

Stres, vyšší vek, zlá strava, fajčenie a nedostatok pohybu spôsobujú, že cievy strácajú svoju elastickosť. Na ich stenách sa tvoria tzv. artériosklerotické nánosy, ktoré zmenšujú prietok krvi a znižujú zásobenie organizmu kyslíkom a potrebnými živinami. Zanedbávanie zdravia ciev môže viesť k odumretiu tkanív a rôznym kardiovaskulárnym ochoreniam. Či sú vaše cievy dostatočne pružné a do akej miery sú zanesené, vám zistia v Metflex centre pomocou prístroja MaxPulse. Jednoduchou bezbolestnou diagnostikou môžete získať informácie a vďaka ním predísť vážnejším komplikáciám. Výsledky diagnostiky odhalia aj srdcovú arytmiu, vplyv zmien životného štýlu a stravovacích návykov.

Meranie ciev maxpulse v metflexe

  1. Zistenie stresového zaťaženia

Dnešné pracovné tempo so sebou prináša výrazné stresové zaťaženie, ktoré každý z nás vníma inak. Ako citlivý je váš organizmus na stres a aká je vaša stresová odolnosť vám rovnako dokáže vyhodnotiť diagnostika prístrojom MaxPulse. Okrem stresového zaťaženia sa dozviete aj svoj pokojový tep, prípadné arytmie srdca počas merania a nakoľko je vyvážený váš autonómny nervový systém. Dozviete sa aj úrovne stresového zaťaženia (mentálneho aj fyzického) a ako zvládate stres.

  1. Záťažová diagnostika

Diagnostika v podobe záťažového testu pomáha športovcom s nastavením správnych tréningových zón. Ľuďom bojujúcim s nadváhou zase určí optimálnu intenzitu pohybu pre maximálne spaľovanie tukov. Počas stupňujúcej záťaže sa v pravidelných 10 sekundových intervaloch zaznamenávajú rôzne ukazovatele ako spotreba kyslíka, výdaj oxidu uhličitého, frekvencia dýchania, pulzová frekvencia, dychový objem a mnohé ďalšie, na základe ktorých sa vyhodnocuje fungovanie metabolizmu, telesný výkon a zdatnosť meranej osoby počas záťaže. Kľúčovou súčasťou spiroergometrickej diagnostiky je stanovenie anaeróbneho prahu, teda pulzovej frekvencie, ktorej prekročením už nevydržíme vykonávať športovú aktivitu po dlhšiu dobu. Na základe zaznamenávanej srdcovej frekvencie a výkonu počas diagnostiky stanovíme tréningové zóny, vyhodnotíme stav trénovanosti a pridáme údaj, pri akej srdcovej frekvencii preferuje organizmus prednostne tuky či sacharidy.

  1. Nutričný plán na mieru

Správne stravovanie je základom zdravého životného štýlu. Na dosiahnutie najlepšieho možného výsledku nestačí len tréning, je potrebné aj pravidelné a hlavne racionálne stravovanie. Zostavíme individuálny nutričný plán šitý na mieru každému zákazníkovi tak, aby viedol k dosiahnutiu jeho vytúženého cieľa. Nejde iba o redukčný a diétny plán, ale aj o vylepšenie vášho doterajšieho stravovania s cieľom prevencie zdravia a lepšej kondície. Nutričný plán zostavujeme tak, že rešpektujeme váš momentálny stav, vaše ciele, potreby, želania. Berieme do úvahy vaše bežné pracovné i osobné povinnosti, obľúbené či menej obľúbené jedlá, potraviny, nápoje. Do jedálnička môžeme zaradiť aj naše výživové doplnky, aby bol cielený výsledok čo najlepší.

  1. Odborná konzultácia

Už ste sa stretli s tým, že ste po diagnostike či vyšetrení dostali do rúk výsledky bez vysvetlenia? Papiere s údajmi, ktorým ste nerozumeli? Bez možnosti ďalších otázok? V Metflex centre vám takýto prístup nehrozí. Odborní pracovníci centra vám spracujú získané výsledky do jednoduchej a zrozumiteľnej formy. Bod po bode vám zrozumiteľne vysvetlia, čo jednotlivé údaje znamenajú a na základe vašich individuálnych otázok či požiadaviek, vám poskytnú poradenstvo v oblasti športu a výživy. Ak máte pocit, že si sami nedokážete nastaviť svoj režim správne, môžete sa na Metflex centrum obrátiť ohľadne vypracovania nutričného alebo tréningového plánu ušitého priamo na mieru.

V metflexe prebieha odborná konzultácia

  1. Individuálny prístup a ochota poradiť

Udržať si dobré zdravie a viesť aktívny životný štýl môžete v každom veku. V centre Metflex sú vítané všetky vekové kategórie a všetci športovci aj nešportovci, ktorých potrebám sa kvalifikovaní pracovníci z Metflexu maximálne prispôsobia. Svoje vedomosti denne rozširujú štúdiom nových, aktuálnych informácií, o ktoré sa s vami radi podelia. Získané informácie majú často overené i sami na sebe a preto si môžete byť istí, že ich odbornosť je na mieste. Odborné znalosti, individuálny prístup a ochota poradiť aj pomôcť sú tou správnou kombináciou na to, aby ste spoločne s nimi dosiahli vytúžený cieľ.