Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

7 dôvodov, prečo navštíviť Kompava centrum Metflex
7 dôvodov, prečo navštíviť Kompava centrum Metflex

7 dôvodov, prečo navštíviť Kompava centrum Metflex

7 dôvodov, prečo navštíviť Kompava centrum Metflex

Častokrát sa ľudia týrajú neúčinnými diétami a ničia svoje telo nevhodným cvičením. Ako správne zladiť stravovacie návyky a cvičenie? A ako zlepšiť svoj výkon? Na tieto otázky vám radi odpovedia v Kompava Metflex Centre.

Kompava Centrum Metflex je diagnostické centrum vybavené najmodernejšími diagnostickými prístrojmi, ktorých cieľom je poskytnúť klientovi čo najpresnejšie informácie týkajúce sa ich aktuálneho zdravotného stavu a fyzickej kondície.

 

Od roku  2023 je Centrum Metflex presťahované zo Žiliny do Nového Mesta nad Váhom, priamo v centrále spoločnosti Kompava, kde nájdete aj laboratória s vývojom a výrobu všetkých výživových doplnkov. Centrum sa rozrástlo o ponuku ďalších 3 diagnostík, vďaka čomu Vám vieme na jednom mieste ponúknuť komplexný obraz o stave Vášho organizmu.

 

Na základe dát získaných z diagnostík je možné správne nastaviť tréningový a nutričný plán, zhodnotiť telesnú výkonnosť a reakciu organizmu na záťaž. Klienti získajú okamžitú spätnú väzbu zo všetkých diagnostických meraní od profesionálnych odborníkov, ktorí im na mieste poskytnú aj odborné poradenstvo na základe dosiahnutých výsledkov. V centre Metflex je všetko „po ruke“, nájdete tu aj predajňu s výživovými a športovými doplnkami od Kompavy.

Centrum nie je určené len pre športovcov. Na základe širokého výberu diagnostík nás navštevujú ľudia, ktorí sa starajú o svoje zdravie, hľadajú poradenstvo v oblasti výživy a zdravého životného štýlu a chcú sa cítiť zdravo a fit. Diagnostické centrum Metflex je určené pre všetkých od vrcholových športovcov až po tých, ktorých trápia nešpecifické zdravotné problémy.

Ponuka diagnostík:

  1. Meranie zloženia tela

Váha je len číslo, ktoré samo o sebe veľa neprezrádza. Keď však toto číslo rozoberieme na drobné, získame reálnu predstavu o tom, v akom stave sa nachádza náš organizmus. Hlavnými ukazovateľmi sú hmotnosť tuku, hmotnosť svalov, celkový obsah vody, bielkovín a minerálnych látok. Osobitou kategóriou je viscerálny tuk, ktorý nie je hmatateľný a nevidíme ho. Zo zdravotného hľadiska však predstavuje veľké riziko, pretože zmenšuje priestor pre prácu vnútorných orgánov, čím obmedzuje ich funkciu. Všetky uvedené ukazovatele spolu s ich grafickým vyobrazením vám v Metflex centre stanovia pomocou diagnostickej váhy InBody 370S, ktorá je top v kategórii diagnostických prístrojov a meria s presnosťou 99,9 %. Na základe tejto diagnostiky poradíme, čo je možné zlepšiť, ako pracovať na zlepšení telesného typu a vieme vypracovať nutričný plán na mieru.

  1. Záťažová diagnostika

Diagnostika v podobe záťažového testu pomáha športovcom s nastavením správnych tréningových zón. Ľuďom bojujúcim s nadváhou zase určí optimálnu intenzitu pohybu pre maximálne spaľovanie tukov. Počas stupňujúcej záťaže sa v pravidelných 10 sekundových intervaloch zaznamenávajú rôzne ukazovatele ako spotreba kyslíka, výdaj oxidu uhličitého, frekvencia dýchania, pulzová frekvencia, dychový objem a mnohé ďalšie, na základe ktorých sa vyhodnocuje fungovanie metabolizmu, telesný výkon a zdatnosť meranej osoby počas záťaže. Kľúčovou súčasťou spiroergometrickej diagnostiky je stanovenie anaeróbneho prahu, teda pulzovej frekvencie, ktorej prekročením už nevydržíme vykonávať športovú aktivitu po dlhšiu dobu. Na základe zaznamenávanej srdcovej frekvencie a výkonu počas diagnostiky stanovíme tréningové zóny, vyhodnotíme stav trénovanosti a pridáme údaj, pri akej srdcovej frekvencii preferuje organizmus prednostne tuky či sacharidy.

  1. Nutričný plán na mieru

Správne stravovanie je základom zdravého životného štýlu. Na dosiahnutie najlepšieho možného výsledku nestačí len tréning, je potrebné aj pravidelné a hlavne racionálne stravovanie. Zostavíme individuálny nutričný plán šitý na mieru každému zákazníkovi tak, aby viedol k dosiahnutiu jeho vytúženého cieľa. Nejde iba o redukčný a diétny plán, ale aj o vylepšenie vášho doterajšieho stravovania s cieľom prevencie pred vznikom rôznych ochorení, nastavenia správnych stravovacích návykov a zlepšiť si svoje zdravieStravovací plán zostavujeme tak, že rešpektujeme váš momentálny stav, vaše ciele, potreby, želania. Berieme do úvahy vaše bežné pracovné i osobné povinnosti, obľúbené či menej obľúbené jedlá, potraviny, nápoje. Najpodstatnejšie je aby bol Váš nutričný plán dlhodobo udržateľný. Ak už aj trpíte nejakými metabolickými ochoreniami, prípadne máte nedostatok dôležitých vitamínov a minerálnych látok radi Vám poradíme a odporučíme vhodné výživové doplnky priamo pre Vás.

  1. Diagnostika laktátu

Laktát je konjugovaná báza kyseliny mliečnej, ktorá vzniká pri anaeróbnej glykolýze ( bez prístupu kyslíka). Pri fyzickej záťaži dochádza k jeho zvýšenej produkcii vo svaloch.  To má za následok pokles pH vo svaloch- zakyslenie  a tým dochádza k vzniku takzvanej “svalovice“ ( svalová bolesť až stuhnutosť, zníženie silových schopností, horšia koordinácia a technika pohybu). Pri samotnom priebehu a aj po skončení zaťaženia sa viac krát odoberá kvapka krvi, aby sme zistili aktuálnu koncentráciu laktátu a laktátovú krivku. Vďaka nej vieme presne určiť aeróbny prah, anaeróbny prah, tréningové zóny ako aj zhodnotiť účinnosť tréningu.

 

  1. Diagnostika živej kvapky krvi

Ide o nadštandardnú diagnostiku z kvapky krvi, na základe ktorej vieme odhaliť začínajúce problémy v organizme a prísť na príčinu niektorých problémov. Odber krvi je bezbolestný a postačí jediná kvapka krvi z prsta, ktorá sa pozoruje pod špeciálnym Darkfield mikroskopom. Spolu s odborníkom máte možnosť sledovať vlastnú krv v niekoľko násobnom zväčšení. Diagnostikou vieme odhaliť nutričné nedostatky v organizme (vitamíny/minerály/makroživiny), problémy s trávením a imunitným systémom, zápal v organizme, zhoršenú funkciu pečene, ťažké kovy, či cholesterolové kryštály

  1. Diagnostika nervového a srdcovocievneho systému

Negatívne faktory, akými sú stres, vyšší vek, zlá strava, fajčenie či nedostatok pohybu spôsobujú, že cievy strácajú svoju elasticitu a zhoršuje sa ich priechodnosť. Na stenách ciev sa tvoria tzv. artériosklerotické nánosy, ktoré zmenšujú prietok krvi a znižujú zásobenie organizmu kyslíkom a potrebnými živinami. Zanedbávanie zdravia ciev môže viesť k odumretiu tkanív a rôznym kardiovaskulárnym ochoreniam. Či sú vaše cievy dostatočne pružné a do akej miery sú zanesené, zisťujeme pomocou prístroja MaxPulse. Výsledky diagnostiky môžu odhaliť aj srdcovú arytmiu. Jednoduchou bezbolestnou diagnostikou získate obraz o stave svojich ciev, vďaka čomu sa môžete vyhnúť vážnejším zdravotným komplikáciám.

Dnešné pracovné tempo so sebou prináša výrazné stresové zaťaženie, ktoré každý z nás vníma inak. Ako citlivý je váš organizmus na stres, aká je vaša stresová odolnosť, a ako funguje váš nervový systém, vám rovnako dokáže vyhodnotiť diagnostika prístrojom MaxPulse. Okrem stresového zaťaženia (mentálneho aj fyzického) sa dozviete aj svoj pokojový tep, ako zvládate stresové situácie a či vykazuje telo fyzickú únavu.

  1. Diagnostika pleti

Pleť je prvá časť tela, ktorú si všímame na druhých ľuďoch. Je odrazom všetkých procesov, ktoré sa odohrávajú v našom organizme, našej životosprávy a životného štýlu.  Diagnostikou pleti prístrojom Multi Skin Test Center MC 750 od špičkového výrobcu Courage + Khazaka sa môžete podrobnejšie oboznámiť s aktuálnym stavom svojej pokožky, vďaka čomu vieme presne určiť, čo pleť potrebuje. Analýzou odhalíme začínajúcu tvorbu vrások, pigmentových škvŕn, či množstvo pórov. Okrem toho sa stanovuje elasticita, množstvo pokožkového mazu a hydratácia kože, ktorých hodnoty sa v budúcnosti odrazia na stave a vzhľade kože.

Odborná konzultácia

Už ste sa stretli s tým, že ste po diagnostike či vyšetrení dostali do rúk výsledky bez vysvetlenia? Papiere s údajmi, ktorým ste nerozumeli? Bez možnosti ďalších otázok? V Metflex centre vám takýto prístup nehrozí. Odborní pracovníci centra vám spracujú získané výsledky do jednoduchej a zrozumiteľnej formy. Bod po bode vám zrozumiteľne vysvetlia, čo jednotlivé údaje znamenajú a na základe vašich individuálnych otázok či požiadaviek, vám poskytnú poradenstvo v oblasti športu a výživy. Radi Vám poradíme s akýmikoľvek otázkami, ktoré sa týkajú stravovania, trénovania ako aj výživových doplnkov.

Individuálny prístup a ochota poradiť

Udržať si dobré zdravie a viesť aktívny životný štýl môžete v každom veku. V centre Metflex sú vítané všetky vekové kategórie - všetci športovci, ale aj tí, ktorí nešportujú. Kvalifikovaní pracovníci z Metflexu sa vedia maximálne prispôsobiť potrebám každého. Svoje vedomosti si denne rozširujú štúdiom nových, aktuálnych informácií, o ktoré sa s vami radi podelia. Získané informácie majú často overené i sami na sebe, a preto si môžete byť istí, že ich odbornosť je na mieste. Odborné znalosti, individuálny prístup a ochota poradiť aj pomôcť sú tou správnou kombináciou na to, aby ste spoločne s nimi dosiahli vytúžený cieľ.