Adriana Vitková

Adriana Vitková

Dátum narodenia: 23.1.1982

Klub: MKŠS AK Kysucké Nové Mesto

Športová disciplína: atletika

S atletikou som začala v jedenástich, kedy ma rodičia priviedli ako večne pobehujúce dieťa do klubu v našom meste. Zo začiatku bol beh len zábava, po troch rokoch systematického tréningu a večne štvrtých miestach prišiel prvý titul majsterky Slovenska, odvtedy som absolvovala majstrovstvá vo všetkých vekových kategóriách a vždy som prišla domov s titulom, alebo minimálne medailou. Ako dorastenka som v roku 1996 bola zaradená do reprezentácie dospelých a do roku 2000 som absolvovala viacero medzinárodných mítingov, Európskych pohárov, Európskych pohárov družstiev, ME v krose. K najcennejším úspechom patrí 6. miesto na MS do 17 rokov (ako najlepšia Európanka), 13. miesto na mládežníckych olympijských hráchdorastenecký halový rekord na 3000 m (9:45,80), ktorý doteraz nebol prekonaný. Vďaka svojim výsledkom som dostala ponuku štúdia na univerzite v Dallase, kde som 2 roky pretekala za univerzitný tím.

Bohužiaľ moje pokroky zastavili zranenia a prišla niekoľko ročná pauza od aktívneho športovania. Toto najhoršie obdobie v mojom športovom živote som však využila na športy, ktorým som sa dovtedy nemala čas venovať – lyže, skialp, turistiku, lezenie a cyklistiku. Posledné roky som sa začala behať intenzívnejšie, podľa vlastnej chuti a pocitov, vrátila sa mi chuť znova súťažiť, absolvovala som aj pár pretekov. Od júna 2013 som nadviazala na spoluprácu s bývalým trénerom Milanom Skokanom a opäť som sa vrátila k systematickému tréningu. Výsledky nenechali na seba dlho čakať a od preteku k preteku som sa výrazne zlepšovala. Od stredných tratí (800m, 1500m, 3000m) som presedlala na dlhšie vzdialenosti 5 km, 10 km, polmaratón a sústreďujem sa viac na cestné behy. Na majstrovstvách SR v krose som na jeseň 2013 obsadila druhé miesto, príjemným prekvapením bolo druhé miesto na košickom polmaratóne a toho roku som po štrnástich rokoch získala opäť majstrovský titul, tentokrát na polmaratónskej vzdialenosti.

Návrat k behu mi zmenil životný štýl, oprášil súťaživosť a chuť pretekať. Beh je najprirodzenejší pohyb a patrí medzi tie „jednoduchšie“ športy, stačí zobrať tenisky a vybehnúť. Obľubujem pocit, keď si po celodennej, sedavej práci môžem vybehnúť a „prevetrať“ hlavu. Do budúcna sa plánujem sústrediť na dlhšie trate - 10 km, polmaratón a časom vyskúšať aj svoj prvý maratón.

Ako mi pomohla KOMPAVA?

Výrobky KOMPAVA využívam najmä na dodržiavanie pitného režimu, regeneráciu a ako prevenciu pred zraneniami. Vďaka svojej kvalite  výrobky rýchlejšie doplnia chýbajúce živiny a minerály, pomôžu telu a svalom rýchlejšie zregenerovať a napomáhajú telu vydať intenzívnejší výkon.

Najväčšie úspechy:

  • 6. miesto na Majstrovstvách sveta do 17 rokov (najlepšia Európanka)
  • 13. miesto na mládežníckych olympijských hrách 
  • dorastenecký halový rekord na 3000 m (9:45,80), ktorý doteraz nebol prekonaný
  • 2. miesto na Majstrovstvách SR 2013 v krose
  • 2. miesto na Košickom polmaratóne

Top 5 výrobkov Kompava

HypoFit – je skvelou formou dodržiavania pitného režimu pred, počas i po športovom výkone. Rýchlo doplní chýbajúce minerály, rehydratuje organizmus a navyše skvelE chutí. Oceňujem širokú ponuku príchutí.

Argino drink – nabudí organizmus, pomáha lepšie zvládať záťaž a je skvelým prostriedkom pre regeneráciu svalstva.

3Energy bar – tyčinky rýchlo doplnia energiu, využívam ich pred a po preteku alebo tréningu na rýchly prísun energie alebo aj zahnanie hladu pred pretekom.

Amino BCAA – aminokyseliny využívam na účinnejšiu regeneráciu a prevenciu proti zraneniam

Thermofit – využívam najmä v zimnom období alebo pri ťažších, intenzívnejších tréningoch, rýchlo naštartuje organizmus a pomôže podať lepší výkon.