Ako si vybrať pre seba najúčinnejší spaľovač tukov?
Ako si vybrať pre seba najúčinnejší spaľovač tukov?

Ako si vybrať pre seba najúčinnejší spaľovač tukov?

Ako si vybrať pre seba najúčinnejší spaľovač tukov?

Cesta za vysnívanou postavou je výzva, a nezaobíde sa bez kvalitnej stravy a pravidelného tréningu. Pri chudnutí je dôležité myslieť na to, aby náš denný kalorický príjem nebol vyšší ako je výdaj.

Obsah

Spaľovače tukov sú kontroverznou témou, pretože ľudia ich vrelo odporúčajú, no nájdu sa aj skeptici, ktorí ich považujú za marketingový ťah. Nedôveru niektorých ľudí v spaľovače vyvolal samotný trh, na ktorom nájdeme široké portfólio rôznych druhov, a nie všetky fungujú tak, ako to v reklame garantujú. Preto je dôležité, aby sme si pre seba vedeli vybrať ten správny, ktorý nám podporí rýchle spaľovanie tukov a my sme tak dosiahli vytúženú líniu.

Nesmieme však zabúdať na to, že strava a tréning sú v procese chudnutia základnými piliermi. Spaľovače tukov sú skvelým pomocníkom, avšak bez zdravej stravy, kvalitného tréningu a dostatočného spánku požadované výsledky nedosiahneme. 

Ako zrýchliť spaľovanie tukov?

Absolvujeme náročné tréningy, pociťujeme nárast svalovej hmoty ale tukové vankúšiky sú stále viditeľné. Vtedy prichádza ideálny čas siahnuť po kvalitnom spaľovači tukov. Ľudské telo má predispozíciu ukladať tukové zásoby na miestach, na ktorých to nie je príliš lichotivé. Ženám sa tuky ukladajú v oblasti bokov, zadku a tricepsov, mužom najmä v oblasti brucha. 

Pri dnešnej obrovskej ponuke by sme však potrebovali mať pri sebe minimálne odborníka na výživu a biochemika, aby nám poradili, ktorý produkt je pre nás ten najlepší. Keď sa pustíte do „googlenia", hneď zistíte, že najznámejší a najviac používaný spaľovač je L-Karnitín. Pomerne často sa však stretnete aj s názorom, že L-Karnitín je na spaľovanie tukov slabý a je potrebné siahnuť po niečom silnejšom. Poďme sa teda pozrieť na to, ako to naozaj je.

L-Karnitín – najrozšírenejší spaľovač

L-Karnitín je látka, ktorá má rozhodujúcu úlohu pri spaľovaní tukov v tele. Je hlavným receptorom pre aktiváciu kyselín v bunkovom metabolizme. Pôsobí ako „energizér“ na organizmus, ktorý stimuluje. V minulosti bol preto považovaný za „energeticky vitamín“, ktorý priaznivo podporuje činnosť srdca. Svoju úlohu spaľovača tukov plní výborne, absentuje však pri ňom silný stimulačný účinok, ktorý najmä návštevníci fitness centier hľadajú. Práve táto absencia stimulačných látok, však na druhej strane robí z L-Karnitínu dostupnejší produkt pre ľudí, ktorí majú tieto látky kontraindikované – to znamená že ich nemôžu konzumovať, pretože majú vysoký krvný tlak, zvýšenú činnosť štítnej žľazy alebo majú kardiovaskulárne problémy.  Pre ľudí, ktorých trápia spomenuté problémy je L-Karnitín tá správna voľba.

L-karnitín má výborný lipotropný účinok (využíva tuky určené k spaľovaniu), ktorý dokážeme ďalej niekoľkonásobne ešte zvýšiť. L-Karnitín je totiž možné ďalej „posilniť“, a to tak, že sa k nemu pridajú ďalšie stimulačné látky, ktoré navzájom synergicky zosilnia účinok. A s týmto zámerom a účinkom vznikol produkt ThermoFit od Kompavy, ktorý môžeme považovať za jeden z najsilnejších a najúčinnejších spaľovačov na trhu.

ThermoFit – najsilnejší spaľovač so silným stimulačným účinkom

ThermoFit obsahuje silné prírodné stimulačné látky ako Citrus aurantium (prírodnú náhradu efedrínu), extrakt z bielej vŕby (prírodnú alternatívu aspirínu), prírodný stimulant kofeín, stimulant a silný detoxikátor zelený čaj, extrakt z myrhovníka (gugul), ktorý zmierňuje zápal vo svale pri pretrénovaní, L-tyrozín, ktorý urýchľuje metabolizmus tukov, naringín, chróm a selén, ktoré potláčajú chuť do jedla a na sladké. Toto zloženie robí z ThermoFitu silný spaľovač tukov, ktorého účinok pocítite krátko po užití.

ThermoFit odporúčame užívať minimálne 45 min pred tréningom, a dávkovanie závisé od samotného jedinca. Zo začiatku odporúčame užívať 2 kapsule denne, ľudia, ktorí sú citliví na stimulačné látky by mali začať s 1 kapsulou, prípadne dávku postupne zvyšovať na 2-3 kapsule. Na celkové naštartovanie metabolizmu sa odporúčajú užívať 2 kapsule v čase okolo 10.00 hod. Dávajte si však pozor na užívanie vo večerných hodinách,  silný stimulačný účinok môže spôsobiť problematickejšie zaspávanie.

Autor: Dip. fyz. Martin Minárech, tréner 3. stupňa a rozhodca 1. stupňa v Slovenskej asociácií  silového trojboja a kulturistiky.

Editor: Mgr. Petronela Stupková