Ako si vybrať pre seba najúčinnejší spaľovač tukov?
Ako si vybrať pre seba najúčinnejší spaľovač tukov?

Ako si vybrať pre seba najúčinnejší spaľovač tukov?

Ako si vybrať pre seba najúčinnejší spaľovač tukov?

Každý z nás sa vo fitness centre alebo pri rôznych pohybových aktivitách snaží vylepšiť svoju postavu. Pravidelne trénuje, má pod kontrolou svoj denný kalorický príjem a výdaj, zlepšuje tréningy.

Určite to poznáte aj vy. Svaly sa stávajú pevnejšími, celé telo je zdatnejšie, tréningy tvrdšie ale tukové vankúšiky na "štandardných miestach" (zväčša u mužov na bruchu a u žien aj na bokoch, zadku a tricepsoch) už nemiznú tak, ako by sme si to predstavovali. A tak prichádza ideálny čas siahnuť po kvalitnom spaľovači tukov.

Pri dnešnej obrovskej ponuke by sme však potrebovali mať pri sebe minimálne odborníka na výživu a biochemika, aby nám poradili, ktorý produkt je pre nás ten najlepší. Keď sa pustíte do „googlenia", hneď zistíte, že najznámejší a najviac používaný spaľovač je L-Karnitín. Pomerne často sa však stretnete aj s názorom, že L-Karnitín je na spaľovanie tukov slabý a je potrebné siahnuť po niečom silnejšom. Poďme sa teda pozrieť na to, ako to naozaj je.

L-Karnitín – najrozšírenejší spaľovač

Poďme si však najskôr rozobrať, ako L-Karnitín funguje. Táto látka hrá rozhodujúcu úlohu pri spaľovaní tukov v tele. Je hlavným receptorom pre aktiváciu kyselín v bunkovom metabolizme. Pôsobí ako „energizér“ na organizmus, ktorý stimuluje. V minulosti bol preto považovaný za „energeticky vitamín“, ktorý priaznivo podporuje činnosť srdca. Svoju úlohu spaľovača tukov plní výborne, absentuje však pri ňom silný stimulačný účinok, ktorý viacerí návštevníci fitness centra hľadajú. Práve táto absencia stimulačných látok však robí na druhej strane z L-Karnitínu dostupnejší produkt pre ľudí, ktorí majú tieto látky kontraindikované – to znamená že ich nemôžu konzumovať, pretože majú vysoký krvný tlak, zvýšenú činnosť štítnej žľazy alebo majú kardiovaskulárne problémy. Aj títo ľudia chodia do fitness centier a L-karnitín je pre nich výborná voľba.

 L-karnitín má taktiež výborný lipotropný účinok (využíva tuky určené k spaľovaniu), ktorý dokážeme ďalej niekoľkonásobne ešte zvýšiť. L-Karnitín je totiž možné ďalej „vytunovať“, a to tak, že sa k nemu pridajú ďalšie stimulačné látky, ktoré navzájom synergicky zosilnia účinok. A s týmto zámerom a účinkom vznikol produkt ThermoFit od Kompavy, ktorý môžeme považovať za jeden z najsilnejších dostupných spaľovačov na trhu.

ThermoFit – najsilnejší spaľovač so silným stimulačným účinkom

ThermoFit obsahuje silné stimulačné látky ako Citrus aurantium (prírodnú náhradu efedrínu), extrakt z bielej vŕby (prírodnú alternatívu aspirínu), prírodný stimulant kofeín, stimulant a silný detoxikátor zelený čaj, extrakt z myrhovníka (gugul), ktorý zmierňuje zápal vo svale pri pretrénovaní, L-tyrozín, ktorý urýchľuje metabolizmus tukov, naringín, chróm a selén. Toto zloženie robí z ThermoFitu silný spaľovač tukov so stimulačným účinkom, ktorý pocítite hneď krátko po užití.

Odporúčame užívať minimálne 45 min pred tréningom 2 kapsule, pre ľudí citlivých na stimulačné látky je vhodné začať s 1 kapsulou a prípadne dávku postupne zvyšovať na 2, max. 3 kapsule. Na celkové naštartovanie metabolizmu sa odporúčajú užívať 2 kapsule v čase okolo 10.00 hod. Dávajte si však pozor na užívanie po 19.00 hod. Silný stimulačný účinok môže spôsobiť problematickejšie zaspávanie.

Autor. Dip. fyz. Martin Minárech, tréner 3. stupňa a rozhodca 1. stupňa v Slovenskej asociácií  silového trojboja a kulturistiky.