Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Balík na dovolenku

Užite si vytúženú dovolenku bez zbytočných zdravotných komplikácií, ktorým dokážete účinne predísť vďaka kombinácii efektívnych výživových doplnkov v našom špeciálnom dovolenkovom balíku.

Balík na dovolenku
Balenie:
Cena:
46.30 € 41.70 €

Základný popis produktu

Balík na dovolenku vám pomôže predísť častým zdravotným problémom dovolenkárov. Pripravte sa skôr a užite si dovolenku bez starostí. V prípade už pretrvávajúcich ťažkostí užívanie produktov z balíka na dovolenku vedie k zmierneniu príznakov.

Pre dovolenku nie je charakteristické len slnko, more a príjemné chvíle, ale, bohužiaľ, aj rôzne tráviace či dermatologické problémy.

Tráviace problémy počas dovolenky dokáže spôsobiť prejedanie sa, konzumácia rôznych miestnych špecialít, na ktoré naše trávenie nie je zvyknuté, tiež príjem miestnej vody s obsahom cudzích baktérií. V tejto oblasti pomôže super kombo probiotík Probiodom a tráviacich enzýmov FytoEnzyme Complex.

Pri nadmernom vystavovaní sa slnečnému žiareniu nehrozí len spálenie pokožky, ale tiež výskyt bolestivých herpesových ochorení. Tu pomôže L-lyzín Extra obohatený o Echinaceu a vitamín B6 - účinná podpora imunitného systému, ktorá zabraňuje prepuknutiu rôznych vírusových infekcií. 

Ako sa vyhnúť nepríjemnej dovolenke sa dočítate aj v článku Faraónová pomsta - na dovolenkové baktérie jedine probiotiká

Probiodom

V prírodnom produkte Probiodom sa nachádzajú probiotické kultúry, ktoré podporia nielen zdravý tráviaci trakt. I keď probiotiká sú nevyhnutné napríklad pri užívaní antibiotík či pri problémoch s trávením, ich dlhodobé užívanie má pozitívny vplyv na celkové zdravie.

Probiodom 60 kps obsahuje

 • 4 kmene laktobacilov (Lactobacillus acidophilus W22, Lactobacillus plantarum W21, Lactobacillus paracasei W20, Lactobacillus salivarius W24) – tento druh baktérií sa prirodzene nachádza v tráviacom trakte, v pošve, v materskom mlieku i na koži. Ich úlohou je bránenie rastu patogénnych baktérií, ktoré spôsobujú črevné zápaly a hnačky. Okysľujú prostredie čriev tým, že produkujú kyselinu mliečnu a bránia tak napríklad rastu salmonely. Znižuje výskyt vaginálnej mykózy a pozitívne ovplyvňuje činnosť močovej trubice kde bojuje aj proti Escherichia coli (tlmí jej rast a tým urýchľuje napr. liečbu zápalu močového systému)
 • 2 kmene bifidobaktérií (Bifidobacterium lactis W51 a W52) – ide o druh baktérií, ktorých hlavnou funkciou je trávenie vlákniny a iných komplexných sacharidov. Vďaka tomu, že trávia vlákninu, produkujú zdravé mastné kyseliny, ktoré sú dôležité pre zdravie čriev a tiež pomáhajú riadiť pocity hladu.
 • Lactococcus lactis W19 – ide o baktériu, ktorá za účasti s mliekom pomocou bakteriálnych enzýmov vytvorí z laktózy energetické molekuly (ATP). Vedľajším produktom ATP je kyselina mliečna, ktorá zmierňuje rozmnožovanie a rast škodlivých mikróbov a patogénov v črevách.
 • Enterococcus faecium W54 – je druh baktérie, ktorý zabraňuje v organizme rozmnožovaniu choroboplodných zárodkov či rozvoju cestovateľských hnačiek. Obnovuje vyváženosť flóry hrubého čreva a je zodpovedná aj za správne trávenie. Jej aktivitu zvyšuje selén. Má schopnosť priľnúť na črevnú stenu a zabudovať sa medzi ostatné črevné užitočné baktérie a tak bráni úniku patogénov cez črevnú sliznicu do krvi.

FytoEnzyme Complex

FytoEnzyme Complex obsahuje komplex rastlinných tráviacich enzýmov, extraktov, olejov a baktérie mliečneho kvasenia Lactobacillus sporogenes. Komplex týchto látok podporuje trávenie prijatej potravy, lepšie využitie živín a rýchlejší prechod potravy cez tráviaci trakt. 

FytoEnzyme Complex obsahuje

 • Papaín – ide o enzým izolovaný z rastliny papája, štiepi bielkoviny a užíva sa pri chronickej hnačke a celiakii. Pomáha pri ochoreniach gastrointestinálneho traktu, zápalových procesoch a má ukľudňujúce účinky na žalúdok;
 • Bromelaín – je enzým získaný z ananásu, štiepi bielkoviny, čím pomáha pri tráviacich problémoch, ako je pálenie záhy, plynatosť, zápcha, hnačky či vracanie;
 • Lipáza – je lipolytický enzým, ktorý štiepi lipidy (tuky) na glycerol a voľné mastné kyseliny, ktoré ďalej prenikajú črevnou stenou do krvi a pečene, kde sa odbúravajú. Lipázy spolu s amylázami a proteázami dopĺňajú pôsobenie tráviacich enzýmov;
 • Celuláza – enzým, ktorý štiepi rastlinné vlákna na glukózu (jednoduchý cukor) pri pH 3-7;
 • Laktáza – enzým, ktorý je potrebný pre trávenie laktózy. Štiepi laktózu (dvojcukor) na jednoduchý cukor galaktózu a glukózu pri pH 4-8;
 • Pepermintový a spearmintový olej – prispievajú k normálnej funkcii črevného traktu, pôsobia proti nadúvaniu po jedle a nadmernej plynatosti. Odstraňuje zlý zápach z úst spôsobený pokazeným žalúdkom;
 • Feniklový olej – podporuje pohyb jedla v žalúdku a črevách, zmierňuje kŕče v žalúdku a črevách, odstraňuje nadmernú plynatosť;
 • Zázvorový extraktpodporuje stratu chuti do jedla, potláča nevoľnosť a zvracanie, podporuje tvorbu slín, tráviacich štiav a žlče.

L-lyzín extra

Ide o komplexnú imunitnú formulu s obsahom 3 účinných látok: L-lyzínu, vitamínu B6 a extraktu z Echinacea Purpurea, ktoré prispievajú k prirodzenej obranyschopnosti organizmu a správnemu fungovaniu imunitného systému. L-lyzín je esenciálna aminokyselina, ktorú si telo nevie samo vytvoriť, preto ju musíme prijať potravou prípadne pomocou výživových doplnkov. Prirodzene sa nachádza hlavne v živočíšnej strave, ako je mäso a tvrdé syry a preto je u vegetariánov a vegánov často vyhľadávaný. Je dôležitou stavebnou zložkou bielkovín, ktoré v organizme plnia viaceré funkcie. Je nevyhnutný pri produkcii nie len bielkovín ale i hormónov, enzýmov, protilátok a imunitných buniek organizmu. L-lyzín je dôležitý stavebný materiál imunitných buniek a tým podporuje činnosť zdravého imunitného systému.

Pokiaľ začínate cítiť jemné chvenie či nepríjemný pocit na perách, môže ísť o oslabený imunitný systém, ktorý môže viesť k herpesovému ochoreniu. Produkt L-lyzín extra prispieva k posilneniu imunitného systému. Tento produkt neobsahuje žiadne alergény.

L-lyzín Extra obsahuje

 • L-lyzín – prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému a zlepšuje vstrebávanie vápnika;
 • Extrakt z Echinacea Purpurea – priaznivo vplýva na prirodzenú obranyschopnosť organizmu;
 • Vitamín B6 – napomáha k správnemu fungovaniu nervového systému a zníženiu vyčerpania a únavy, podporuje spracovanie a tvorbu bielkovín a zároveň sa zúčastňuje na metabolizme cukrov.

Pre koho je balík určený

 • pre ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť tráviacim ťažkostiam spôsobených zmenou prostredia, konzumáciou miestnych potravín a vody;
 • pre ľudí, ktorí sa zvyknú na dovolenke prejedať a konzumujú alkohol;
 • pre ľudí, ktorí zvyknú trpieť herpesovým ochorením v dôsledku nadmerného opaľovania sa;
 • pre ľudí, ktorí chcú posilniť svoj imunitný systém.

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  1 x
 • 4 hviezdičky
  0 x
 • 3 hviezdičky
  0 x
 • 2 hviezdičky
  0 x
 • 1 hviezdička
  0 x