Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

L-lyzín je účinná prírodná látka v boji proti vírusom. Priaznivo podporuje funkciu imunitného systému a pomáha zabraňovať prepuknutiu rôznym vírusovým infekciám. Je obohatený o vitamín B6 a Echinaceu, čo jeho silu zvyšuje. L-lyzín je náš bestseller na imunitu, užívať ho môžu deti už od 7 rokov.

L-lyzín Extra
Balenie:
Cena:
11.90 €

Základný popis produktu

Ide o komplexnú imunitnú formulu s obsahom 3 účinných látok: L-lyzínu, vitamínu B6 a extraktu z Echinacea Purpurea, ktoré prispievajú k prirodzenej obranyschopnosti organizmu a správnemu fungovaniu imunitného systému. L-lyzín je esenciálna aminokyselina, ktorú si telo nevie samo vytvoriť, preto ju musíme prijať potravou prípadne pomocou výživových doplnkov. Prirodzene sa nachádza hlavne v živočíšnej strave, ako je mäso a tvrdé syry a preto je u vegetariánov a vegánov často vyhľadávaný. Je dôležitou stavebnou zložkou bielkovín, ktoré v organizme plnia viaceré funkcie. Je nevyhnutný pri produkcii nie len bielkovín ale i hormónov, enzýmov, protilátok a imunitných buniek organizmu. L-lyzín je dôležitý stavebný materiál imunitných buniek a tým podporuje činnosť zdravého imunitného systému.

Pokiaľ začínate cítiť jemné chvenie či nepríjemný pocit na perách, môže ísť o oslabený imunitný systém, ktorý môže viesť k herpesovému ochoreniu. Produkt L-lyzín extra prispieva k posilneniu imunitného systému. Tento produkt neobsahuje žiadne alergény.

L-lyzín Extra obsahuje:

 • L-lyzín – prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému a zlepšuje vstrebávanie vápnika
 • Extrakt z Echinacea Purpurea – priaznivo vplýva na prirodzenú obranyschopnosť organizmu
 • Vitamín B6 – napomáha k správnemu fungovaniu nervového systému a zníženiu vyčerpania a únavy, podporuje spracovanie a tvorbu bielkovín a zároveň sa zúčastňuje na metabolizme cukrov

Pre koho je produkt určený

 • Pre ľudí s oslabenou imunitou na aktivizáciu organizmu
 • V obdobiach vírusových ochorení na podporu imunitného systému
 • Pre deti už od 7 rokov
 • Pre športovcov na normálny rast a regeneráciu svalov
 • Pri rekonvalescencii po operáciách a zraneniach

Odporúčané dávkovanie

1 – 4 kapsule denne/nalačno.

Použitie

Kapsule je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody.

Nutričné hodnoty a zloženie

Obsah v 1 kapsule*RVH %
Aminokyselina L-lyzín350 mg **
Extrakt Echinacea purpurea 40 mg **
Vitamín B6 (pyridoxínhydrochlo­rid)10 mg714
*RVH - Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).
**RVH  nie je stanovené

L-lyzín HCl, Echinacea purpurea extrakt, vitamín B6 (pyridoxínhydrochlorid), rastlinná kapsula (hypromelóza, uhličitan vápenatý)

UPOZORNENIE

Výrobok neobsahuje žiadne alergény a konzervačné látky.

Nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy, ľudí s chorobami pečene a obličiek a deti do 7 rokov. Pri užívaní antibiotík jeho dávkovanie konzultujte s lekárom. Stanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C, v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu.

Rozhodnutie ÚVZSR OBPV/4717/2006/Ht

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, ani geneticky modifikované suroviny.

 • L-Lyzín

  350 mg
 • Echinacea Purpurea

  40 mg
 • Vitamín B6

  10 mg
L-lyzín Extra

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  34 x
 • 4 hviezdičky
  4 x
 • 3 hviezdičky
  2 x
 • 2 hviezdičky
  0 x
 • 1 hviezdička
  0 x

Často kladené otázky

Podporuje ešte vstrebávanie vápnika do kostí, a má veľký význam pri tvorbe svalových vlákien (regenerácii svalov), lebo zabezpečuje vstrebávanie všetkých ostatných aminokyselín. Ochraňuje cievy pred poškodením a upchávaním.

L-lyzín je esenciálna aminokyselina, to znamená, že telo si ju nevie samo vytvoriť. Naopak jej spotreba je veľmi veľká a často ľudia majú jej nedostatok. Keďže nemá žiadne vedľajšie účinky, môže sa užívať dlhodobo.

Herpesové ochorenie je dôsledkom oslabenia imunitného systému. Lyzín silno podporuje posilnenie imunity a liečba herpesu pri podávaní lyzínu sa skráti spravidla na 2-3 dni. Bez lyzínu zvyčajne trvá aj viac ako týždeň.

Doporučuje sa pre deti od 8 rokov. Najmä ak sú deti často choré, alebo trpia herpesmi alebo rôznymi vírusovými ochoreniami.

Áno, lyzín aktivizuje imunitu a je to dôležitý stavebný materiál imunitných buniek, takže môže len podporiť účinok iných produktov na imunitu.