ThermoFit +50% grátis limitovaný počet kusov

Bez doplnenia energie to nejde - EnergoFit
Bez doplnenia energie to nejde - EnergoFit

Bez doplnenia energie to nejde - EnergoFit

Bez doplnenia energie to nejde - EnergoFit

Triatlon a o to zvlášť Šprint triatlon je veľmi komplexný a fyzicky náročný šport, samozrejme aj spotreba energie je vysoká. Vzhľadom na dĺžku a rýchlosť preteku (750m-20km-5km) má pretekár sotva čas sa „poriadne nadýchnuť“ a nie ešte rozmýšľať ako dopĺňať energiu. Avšak bez doplnenia energie to nejde.

Keď som začal so Šprint triatlonom energiu som dopĺňal tak že som si dal Kompava  K 4 Power gél a veril som že mi to vydrží až do konca preteku. Problém u mňa nastal hneď počas plávania, kedy som mal pocit plnosti, ľudovo povedané „kamene v bruchu“. Uvažoval som čo s tým. S riešením mi pomohol klubový vedúci  Pavol Halža, ktorý mi poradil aby som vyskúšal  Kompava EnergoFit. Je to ľahký energetický nápoj, ktorý si pripravím do fľaše na bicykel. A mal pravdu! Vyskúšal som nápoj ešte pred pretekmi. V ten deň som po práci išiel tréningovo na bicykel. Deň som mal v práci veľmi náročný a vyčerpávajúci čo som pocítil už po niekoľkých kilometroch rozbicyklovania. Už po prvom dúšku EnergoFitu som pocítil ako sa mi nohy uvoľnili, zvýšil som obrátky a dostal sa do tréningového tempa. Ďalším dúškom som cítil viac energie a sily. WoW. Dobrá voľba pomyslel som si. Hneď v nasledujúcich pretekoch som si pripravil nápoj do fľaše na bicykel, po uložení biku do depa som si dal dúšok, aby som mal energiu na plávanie. Plaveckou časťou som doslova presvišťal. Energie som mal dosť a bolo to cítiť aj na výbehu do a z depa. Dávku som doplnil až na tretej otáčke cyklistiky, čo  bol asi 15ty kilometer. Trať som aj napriek silnému proti vetru rezal o sto šesť. Nasledovalo depo a výbeh na bežeckú časť. Sily ma neopúšťali, cítil som istotu v každom odraze. Ešte som sa stihol napiť a zrazu končí druhé kolo a ja som plný síl ešte zvýšil obrátky do cieľovej rovinky. Pretek som skončil na, pre mňa osobne fantastickom 8. mieste v kategórií ELLITE, a celkovo som bol na 35. mieste s časom 1:08:32. Oproti minulému preteku, kedy som mal čas 1:18:49, to znamená pre mňa neskutočný posun. 

EnergoFit ako sme u firmy Kompava zvykom má jednoduché dávkovanie a vynikajúca rozpustnosť  je rovnako samozrejmosťou. Avšak  čo ma veľmi prekvapilo, a považujem to za dosť podstatné je, že som po vypití EnergoFit nebol smädný a ani som nemal nutkanie zapíjať chuť čistou vodou. Je to pre mňa veľmi dôležité pretože po vypití Iontového nápoja mám takmer vždy zalepené ústa a nutkanie zapiť ho čistou vodou.

EnergoFit zmenil spôsob mojej prípravy „energeťákov“ či už na samotný pretek, alebo na tréning. Spolu s EnergoFitom mám stále viac chute do tréningov a síl v pretekoch.

 

Michal Akuratný, 9.8.2017