Bezlaktózové perníkové smoothie s LactoFree 90
Bezlaktózové perníkové smoothie s LactoFree 90

Bezlaktózové perníkové smoothie s LactoFree 90

Bezlaktózové perníkové smoothie s LactoFree 90

Pripravte si počas vianočných sviatkov lahodný dezert, ktorý pohladí vaše chuťové bunky, ale zároveň prospeje i vášmu zdraviu. Bezlaktózové perníkové smoothie si zamilujete.

Obsah

Myslíte si, že smoothie je vyslovene záležitosťou teplých letných dní? Presvedčite sa s nami, že je fajn si ho dopriať aj v zime. Perníkové smoothie s proteínom LactoFree 90 vás zasýti a zároveň dodá tú pravú vianočnú náladu. Jeho príprava je skutočne blesková, preto môže slúžiť ako rýchle raňajky alebo ľahká desiata či olovrant.

Vianočné koreniny dodávajú jedlám tú pravú vianočnú príchuť. Voňavé klinčeky sa využívajú na tlmenie bolesti, tiež ako antiseptikum. Obsahujú veľké množstvo minerálnych látok ako draslík, železo, mangán či selén. Podporujú správne fungovanie metabolizmu, pozitívne pôsobia na zdravie kardiovaskulárneho systému. 

Škorica tiež patrí medzi najznámejšie vianočné koreniny - poznáme ju takmer všetci. Vedeli ste však, že škorica môže pomôcť stabilizovať hladinu cukru v krvi a zároveň je charakteristická aj silnými antibakteriálnymi vlastnosťami? Pozor by si však mali dávať ľudia trpiaci rôznymi ochoreniami pečene, nakoľko obsah látky kumarín v škorici môže byť pre nich nebezpečný.
 
Použitý proteín LactoFree 90 je vhodný pre osoby s laktózovou intoleranciou, alergiou na kazeín, citlivým trávením. 

Potrebujeme

Postup

Všetky ingrediencie zmixujeme dohladka a dolejeme mlieko do požadovanej konzistencie. Na vrch posypeme perníkovým korením a podávame.

Dobrú chuť!