Ján Kočiš

Ján Kočiš

Dátum narodenia: 17.1.1990

Klub:  3AL klub Poprad

Športová disciplína: cyklotrial

S cyklotrialom som sa prvýkrát stretol v roku 1998, v tom čase sa v Poprade konali preteky, zhodou náhod na sídlisku, kde bývam. Preteku sa zúčastnil aj sám veľký Štefan Pčola (majster sveta), ktorý je dodnes známou športovou, ale aj politickou osobnosťou v Poprade. V tom momente sa stal mojím vzorom. O pár dní na to som si na horskom bicykli spustil dolu sedadlo a začal som si na bicykli poskakovať.

Po rokoch som sa veľkou náhodou prepracoval ku prvému cyklotrialovému bicyklu. Bol to prerobený BMX bicykel, ktorý som získal výmenou za gitaru. Od tohto momentu som začal brázdiť popradské ulice s kamarátom Lukášom. Najskôr som to len bral ako vyplnenie voľného času. Rokmi som sa však čosi naučil a začal som na sebe poriadne pracovať. Pod svoje ,,krídla“ si ma vzal Štefan Pčola, ktorý v tej dobe rozbiehal 3AL klub Poprad. Bola to vstupná brána, ako sa dostať na preteky a možnosť porovnávať sa so zvyškom Slovenska, Česka. Dostal som šancu prejaviť sa a ukázať. Môjho prvého preteku som sa zúčastnil v Ružomberku. Bohužiaľ som skončil na poslednom mieste, ktoré sprevádzali aj slzy. Chvíľu trvalo kým som sa z posledných miest posunul hore, no bol som podporovaný zo strany rodičov a to mi dávalo silu, chcel som im spraviť  radosť a sebe dokázať, že na to skutočne mám. Tak veľmi som chcel. Po rokoch driny a potu som sa nakoniec prepracoval tam, kde som dnes. Začal som vyhrávať slovenské súťaže a následne som sa dostal do reprezentácie. Vždy som túžil obliecť si reprezentačný dres so slovenským znakom a hrdo reprezentovať našu krajinu. Myslím, že svojím výkonom, jazdou a úspechmi robím dobré meno našej krásnej krajine.

Som ambiciózny a preto toho chcem v živote ešte veľa dokázať. Chcem za sebou niečo zanechať a chcem, aby rodičia a priatelia boli na mňa hrdí.

Ako mi pomohla KOMPAVA?


Do roku 2009 som jazdil len pre radosť a neriešil som regeneráciu, zvýšenie výkonu,  následky a pod. Jedol som ako sa mi chcelo a na čo som mal práve chuť. Koncom tohto roku, keď som mal po Majstrovstvách sveta som si uvedomil, že s výsledkom nie som spokojný a že mám na viac.  Začal som sa viac zaujímať doplnkovú športovú výživu. Na internete som narazil na slovenskú firmu Kompava, ktorá vyrába a ponúka svoje výrobky na internete, ale aj v kamenných obchodoch a lekárniach. Oslovil som vedenie firmy a požiadal ich o pomoc. Kladne zareagovali a rozbehla sa spolupráca. Podrobne sme prebrali tréningový cyklus a od základu mi upravili životosprávu. Do zdravého stravovania sme zapojili výrobky Kompava a začali sa diať veľké zmeny. Moje telo nepozná svalové kŕče, únavu a ďaleko rýchlejšie regenerujem.  Môj výkon šiel veľkou rýchlosťou hore. Ďalšou dôležitou vecou je prevencia zdravia. Nebývam vôbec chorý, nemám bolesti kĺbov a pod. Na záver môžem povedať, že bez KOMPAVY by som nevyhral titul majstra sveta a nebol v  takom dobrom zdravotnom stave.

 Najväčšie úspechy: 

  • 8 násobný Majster Slovenska v roku 2012
  • 9ty na Majstrovstvách Sveta v najvyššej kategórii ELITE (UCI)
  • Patrí mi 6 pozícia v rakingu svetových pohárov  
  • počas 10 rokov som získal 6 titulov MAJSTRA SLOVENSKA (3x ELITTE)
  • MAJSTER SVETA 2011 v kategórii senior (BIU)
  • na MAJSTROVSTVÁCH SVETA 2011 v kategórii (UCI) získal 10. miesto
  • už 3 roky patrí medzi najlepších eliťákov na Slovensku

 Top 5 výrobkov:

Hypofit - Môj úplne prvý produkt  od Kompavy. Hypofit je môj pitný režim pred fyzickým zaťažením, ale aj počas neho. Je veľmi cítiť, že telo len neodovzdáva energiu pri výkone, ale zároveň ju aj príma. To znamená, že dĺžka tréningu a nasadenie je vyššie. 

ProteinFit 50, 70, 80 - PF 50 veľmi chutný proteín, ktorý si najčastejšie pripravujem v nízkotučnom mlieku alebo v čistej vode. Rozrábam si ho asi hodinu pred tréningom. Slúži ako zdroj energie. Necítim sa počas výkonu hladný a mám dosť síl na potrebné preskoky na bicykli. PF 80 tento proteín nazývam ako po tréningový. Miešam ho dokopy s glukózou alebo maltodextrínom, čo zaručuje rýchly prísun sacharidov a cukru do tela (rýchla regenerácia). PF 70 nazývaný ako aj Proteín NIGHT. Slúži na celkovú regeneráciu organizmu a zabraňuje hladovaniu v noci keď spím. Ráno vstávam oddýchnutý a pripravený na ďalší náročný tréning. 

 

K4 power - Tento produkt som začal užívať v priebehu sezóny 2011 a bol cítiť značný rozdiel vo výkonnosti. Už po prvom užití som cítil, že som maximálne naspeedovaný. Zohriaty organizmus a aj myseľ. Tento produkt využívam hlavne na pretekoch, kedy moje telo musí fungovať na 120%.

Gelo-3 complex - Nemám absolútne žiadne problémy s kĺbmi vďaka preventívnej starostlivosti. Raz za tri mesiace užívam Gelo3-complex každé ráno na prázdny žalúdok. Jednoducho sa pripravuje a chutí výborne.

Prumium Colostrum - Musím povedať, že počas mojej sezóny som maximálne vyťažený. Veľmi veľa cestujem, pretekám a trénujem. Predminulý rok, keď moja starostlivosť o organizmus nebola na takej úrovni ako teraz, sa mi na tele objavil pásový opar. Veľmi nebezpečná vec. Preliečili sme to a naplno som sa začal zdravo stravovať a zapojili sme do môjho jedálnička aj Premium Colostrum. Môžem povedať, že odvtedy žiadna známka oparu alebo len obyčajnej nádchy. Moja obranyschopnosť je vysoká.