Jarné sústredenie Tomáša Jurkoviča v Chorvátsku
Jarné sústredenie Tomáša Jurkoviča v Chorvátsku

Jarné sústredenie Tomáša Jurkoviča v Chorvátsku

Jarné sústredenie Tomáša Jurkoviča v Chorvátsku

Na jarnom sústredení v chorvátsku som vyskúšal kombináciu štyroch produktov ARGINODRINK + K4 POWER BCAA + THERMOFIT + TAURÍN. Tieto produkty už dlho bežne používam, no až teraz som ich vyskúšal naraz v tejto kombinácii. Účinok tejto „megakombinácie“ naozaj predčil všetky moje očakávania.

V chorvátsku sme trénovali hlavne bike a beh, tréningový objem predstavoval 6-7 hodín tréningu denne. Štvrtý deň sústredenia som už cítil únavu po predchádzajúcich dňoch. Absolvoval som ranný ľahký beh, potom 5-hodinový náročný bicykel v kopcovitom teréne. Na záver som mal naplánovaný ešte 15-kilometrový beh. Pred behom som mal čas si chvíľu oddýchnuť, no cítil som sa tak, že miesto behu by som radšej ležal až do večere v posteli alebo išiel do welness. Zarobil som si túto 4-kombináciu a povedal som si, že to vyskúšam a keď to nepôjde, tak skončím tréning aj keby to malo byť po prvom kilometri. A skoro tak aj bolo, prvý kilometer som mal nohy úplne drevené, vôbec som sa nevedel rozbehnúť a mal som chuť hneď ukončiť tréning. Podobne to bolo ešte aj druhý a tretí kilometer (Tu dávku som si zarobil asi 10min. pred tréningom).  Potom v priebehu ďalších dvoch kilometrov doplnky začali účinkovať, nohy sa mi akoby úplne vymenili, začal som bežať s ľahkosťou, necítil som žiadnu únavu z predchádzajúcich tréningov a celých 15km som odbehol a mal som chuť bežať ďalej. Naozaj som sa cítil ako vymenený a pretrvávalo to aj po tréningu, a čo som bol prekvapený, tak aj na druhý deň som sa cítil normálne, ako po priemernom tréningu a nie po ťažkých 4 tréningových dňoch. Niektoré stimulanty vedia nabudiť telo na kvalitný tréning alebo pretek, ale človek sa na druhý deň cíti veľmi unavený, pri tejto kombinácii to, ale neplatí, naopak, ešte to pomáha aj v regenerácii.

Odporúčam naozaj vyskúšať každému. Nie je potrebné dávať si to pred každým tréningom, ale pred náročnejším tréningom vyššou intenzitou alebo v prípade, že sa potrebujete naštartovať na tréning a vôbec sa Vám nechce :)  Ideálne je si zarobiť túto kombináciu cca 30min. pred tréningom.

 

Tomáš Jurkovič, viacnásobný majster SR v triatlone, v crosstriatlone a zimnom triatlone.

Apríl 2016