Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Katarína Berešová

Katarína Berešová

Dátum narodenia: 10. 10. 1987

Klub: TJ Obal-Servis Košice

Športová disciplína: vytrvalostný beh – trate 5km, 10km, polmaratón, maratón, cezpoľný beh, beh do vrchu

Popis disciplíny:

Behaniu sa venujem už 11 rokov, začínala som cezpoľnými behmi, následne behmi do vrchu. Aktuálne sa venujem tratiam predovšetkým 10km, polmaratónu a maratónu. U mňa je náročné sa špecifikovať konkrétne na jednu disciplínu, pretože vytrvalostný bežec sa formuje dlhé roky. Najskôr sa musí prepracovať na istú úroveň na kratších tratiach a až následne môže očakávať zrýchlenie a vylepšenie časov na kráľovskej atletickej disciplíne – maratóne – ktorému sa chcem v budúcnosti naplno venovať.

Beh som si zamilovala od začiatku, aj keď som pred tým 7 rokov hrala volejbal, cítila som, že to nie je to „pravé“. Bola som akási šedá myška na ihrisku. Beh je disciplína individuálna, nikto trať neodbehne za vás. Tréningy sú dlhé, náročné a vyžadujú si maximálnu sebadisciplínu, vytrvalosť, odriekanie, bolesť a v neposlednom rade aj psychickú silu. Môj názor je ale jednoznačný – viem, čo chcem a idem si za svojím cieľom. Nebude to jednoduché, ale urobím maximum v rámci svojich možností. Behanie je neodmysliteľná súčasť môjho života, neustále mi prináša radosť aj bolesť, množstvo zážitkov a zaujímavých príbehov, vďaka behaniu som precestovala rôzne krajiny a svetadiely, spoznala zaujímavých ľudí a mojich najlepších priateľov. Preteky boli miestom zoznámenia sa aj s mojím priateľom J. Verím, že v spolupráci s trénerom a ľuďmi, ktorí mi neustále pomáhajú dosiahnem ešte mnoho úspechov.

Ako mi pomohla KOMPAVA

Keďže som atlétkou, ktorá si všetky organizačné veci od výživy, stravovania, cestovania, vybavovania pretekov, sústredení a regenerácie rieši sama som veľmi vďačná, že spoločnosti KOMPAVA za potvrdenie spolupráce a podpory. Je to pre mňa veľká pomoc a teším sa na používanie kvalitných výživových produktov domáceho výrobcu, ktoré som doteraz nemala možnosť naplno využívať. Tak ako mnohé športy aj ten môj je nesmierne energeticky náročný. Ak sa zanedbá dostatočná regenerácia a výživa, športovanie stráca svoj zmysel. Prichádzajú zranenia a trápenie, čo pre športovca nie je cestou k úspechu ale naopak. Počas svojej doterajšej kariéry som si prešla už rôznymi typmi zranení a viem, že zanedbanie takýchto podstatných vecí vám telo vráti, či už skôr alebo neskôr.

Najväčšie úspechy

 • Juniorská reprezentácia:
  • 6 titulov Majsterky SR,
  • Majsterka Sveta v behu do vrchu 2006.
 • Seniorská reprezentácia:
  •  celkovo 26 titulov Majsterky SR
  •  Majstrovstvá Európy Zürich 2014 – 10 000m, 33:28.60min., 19. miesto;
  •  Majstrovstvá Sveta v behu do vrchu 2014 – Cassette di Massa, Taliansko, 12. miesto;
  •  Majstrovstvá Sveta Peking 2015 – maratón, 2:37:24min., 22. miesto.
 • Osobné rekordy:

  • 3 km - Extraliga, Ostrava, Česká Republika, čas 9:48.52 min., 22. 05. 2010
  • 5 km cesta - Austrian Women´s run, Viedeň, Rakúsko, čas 16:21.3 min., 25. 05. 2014
  • 5 km dráha – MED Riga, Lotyšsko, čas 16:07.7 min., 22.06.2014
  • 10 km cesta – Laborecká 10tka, Strážske, SR, čas 33:49min., 27.07.2014
  • 10 km dráha – MČR Jičín, Česká Republika, čas 33:11min., 03.05.2014
  • Polmaratón – Medzinárodný maratón mieru, Košice, Slovensko, čas 1:13:26min., 05.10.2014
  • Maratón – 32. ročník Vienna City Marathon, Rakúsko, čas 2:36:20 min.,  12. 04. 2015 

Obľúbené produkty:

Pri produktoch by som najskôr chcela vyzdvihnúť pre mňa jedno veľké pozitívum – nielen ich funkčnosť čo je samozrejme na prvom mieste ale aj ich skvelú chuť a stráviteľnosť. Ani pred náročným tréningom mi nezaťažujú žalúdok a nespôsobujú žiadne problémy.

Sport Premium Energy: s používaním produktu Sport Premium Energy som začala iba pred necelým mesiacom a verím, že jeho používaním sa mi podarí udržať stabilnú výkonnosť bez nastupujúcej a kumulujúcej sa únavy počas náročných a dlhých vytrvalostných tréningov. Zatiaľ je to produkt úplne nový a aj ja ho postupne spoznávam. Som veľmi rada, že túto možnosť som od spoločnosti KOMPAVA dostala práve ja.

Protein Premium Energy:

Stabilná výkonnosť počas výkonu je jedným z kľúčových vecí. Avšak nevyhnutná regenerácia po náročnom výkone je rovnako dôležitá. Aj keď sa predovšetkým venujem vytrvalostným disciplínam, silové a rýchlostné tréningy sú taktiež súčasťou mojej prípravy. Produkt Protein Premium Energy využívam nielen pred týmito typmi tréningov ale aj ako súčasť regenerácie po pretekoch či ťažkých tréningoch.