Koloman Tóth

Koloman Tóth

Dátum narodenia: 19.11.1955

Klub: federácia SSNKF   

Športová disciplína: naturálna kulturistika

Od malička som sa venoval všetkým druhom športu, ktoré mi boli dostupné. Reprezentoval som aj školu v rôznych športoch. Nikdy som nepil alkohol, nefajčil len sa neplno športoval.  Aktívne som sa venoval futbalu od malička až do 47 rokov.

Keď som prestal hrať futbal hľadal som niečo vhodné  a tak som sa zapojil do súťaže  za 3 mesiace do formy v Muscle&Fitness . Prihlásil som sa kvôli úprave svojej postavy a v presvedčení, že by som mohol dokázať viac ako niektorí súťažiaci, ktorí tam vyhrávali.  Zúčastnil som sa 4x a vždy ma niekto predbehol. Počas súťaží v Muscle&Fitness ma oslovil tréner z Kolárova bolo to v roku 2003, aby som skúsil cvičiť súťažne a tak som skúsil v Martine v roku 2003 kde som skončil na 5 mieste. Od vtedy sa tomuto športu venujem súťažne.

Ako mi pomohla KOMPAVA?

Z Kompavy užívam hlavne ARGINO DRINK, Omega 3, Proteíny – 80,70,50,  BCAA, Amino 2500, Termofit, Lecitín, BIOEnzyme, Tribulus terrestris, .....a celý rad ďalších. Tieto produkty užívam hlavne z toho dôvodu, že sú vyrábané na prírodnej báze. Chcem by som na poďakovať firme Kompava za podporu počas príprav na Majstrovstvá Slovenska, Európy aj Sveta.  Všetkým môžem doporučiť výrobky firmy Kompava, ktoré sú otestované špičkovými športovcami, sú v naturálnej forme a naozaj čo je gartantované na obale splní svoj účinok aj v praxi. 

Najväčšie úspechy:

  • 1. miesto Masters II MS INBA, 2012 - ČR
  • 2. miesto Master II Naturálna Olympia INBA, 2011 - USA   
  • 1. miesto Masters II ME UIBBN, 2011 - Belgicko 
  • 1. miesto Masters II ME UIBBN, 2010 - Francúzsko 
  • 1. miesto Masters II ME UIBBN, 2008 - Španielsko
  • 1. miesto Masters II MS WFF,  2008 - Poľsko
  • 1. miesto Masters II ME UIBBN, 2007 - Francúzsko
  • 1.miesto Masters II MS UIBBN , 2006 – Taliansko            

Okrem týchto dosiahnutých výsledkov som aj viacnásobný majster Českej a Slovenskej republiky. OD roku 2006 som na žiadnej súťaži, či to už boli MS alebo ME, neskončil horšie ako na 2. mieste, pričom som ich absolvoval každý rok.

Top výrobky ktoré odporúčam:

ArgiNO drink - je to môj najobľúbenejší doplnok výživy, čo sa týka chuti a jeho zloženia. Nie každému vyhovuje kreatín a nakoľko ho ArgiNo drink neobsahuje, je to perfektný doplnok na rysovanie postavy. Osobne  tento výrobok vrelo doporučujem každému.

Omega3 - s týmto výrobkom mám výborné skúsenosti pri rysovacej fáze, dokonca ho používam denne 3x. Nakoľko som už po 50-ke, blahodárne účinkuje aj na kĺbový aparát.

Proteíny - som silným zástancom naturálnej kulturistiky a proteíny vyrábané firmou Kompava spĺňajú požiadavky na čistý prírodný produkt. Syn používal proteíny od iného výrobcu a mal žalúdočné problémy. Odkedy som mu dodal moje od Kompavy, tieto problémy mu prestali. Aj toto svedčí o tom, že užívam veľmi kvalitný výrobok. Nestačí len výrobok skonzumovať, je dôležité, aby ho organizmus vedel aj pozitívne prijať!

BIOEnzyme complex - pri komzumácii niektorých jedál som mal pocit "nafúknutého brucha". Nakoľko mi iné výrobky veľmi nepomáhali, vyskúšal som aj Bioenzyme complex. Odvtedy tieto problémy s nafukovaním nemávam. Týždeň pred súťažou konzumujem väčšie množstvo rýb a keďže sú bez soli a chuti, ťažšie to ide aj s trávením a vtedy mi mimoriadne pomáha.

Tribulus terrestris - v začiatkoch mojej kulturistickej kariéry som vyskúšal aj iné výrobky. Účinok som nepociťoval a tak som prestal s ich užívaním. Po doporučení tohto výrobku od distribútora z firmy Kompava, som vyskúšal tento doplnok, sila sa mi zvýšila a napriek vyššiemu veku sa mi úspešne darí udržať a skvalitňovať svalovú hmotu. Doporučujem ho užívať hlavne kulturistom seniorom a starším mužom.

Thermofit - používam ho odvtedy, ako poznám firmu Kompava a mám s ním veľmi dobré skúsenosti. Kto už videl moje fotky zo súťaží, hovoria sami o sebe! Používam ho spolu s L-karnitívom.

Protein Premium Energy

Produkty Proteín a Sport Premium Energy som mal možnosť vyskúšať prvý krát v príprave na jarné súťaže 2016. Bol som milo prekvapený účinkami týchto produktov. Čakal som že budem unavený (ako zvyčajne doteraz) a únava nie a nie prichádzať. Prvý krát sa mi stalo že počas diéty som bol asi silnejší ako mimo diéty. Tráviťelnosť pri obidvoch produktoch je vynikajúca, nemal som žiadne problémy. Chuťovo, ako som si už zvykol u produktov Kompavy, tiež na vysokej úrovni. Dávkovanie som dodržal podľa návodu a v plnej miere mi vyhovovalo. Pár krát som jednu dávku Sport Premium Energy zamiešal aj do ProteinFit 80. Vďaka týmto produktom boli tréningy kvalitnejšie ako doteraz. Kto nevyskúšal, nevie o čo prichádza. Vrelo odporúčam každému.

K4 Power BCAA

Nárast sily, zdroj energie, regenerácia aj po najnáročnejších tréningoch, rast svalovej hmoty a regenerácia svalového tkaniva, spaľovanie tuku - toto všetko som mal k dispozícii pri používaní tohto produktu. Pravdepodobne málo športovcov má takéto problémy pri regenerácii ako ja keď sa musia skĺbiť nočné zmeny, stravovanie a tréningy. V príprave na jarné súťaže som veľmi ocenil účinky K4 Power BCAA, kedy som počet tréningov týždenne zvýšil na 4 až 5. Práve pri zvýšenej záťaži svalov a na zachovanie množstva a kvality svalovej hmoty, mi veľmi výrazne pomohli spomínané aminokyseliny, pri ktorých som doslova cítil nárast sily, ale dopomohli mi aj pri regenerácii svalov. Zloženie sa mi zdá ideálne a chuťovo je tiež vynikajúce. Dávkovaním som sa riadil podľa návodu, ale ku koncu prípravy som dávkovanie mierne zvýšil. Je to veľmi kvalitný zdroj energie a na regeneráciu svalov ho odporúčam každému hlavne pred a po náročných tréningoch.

.