Kolostrum - podpora imunitného systému

Kolostrum - podpora imunitného systému
Medicína v súčasnosti v značnej miere používa antibiotiká na záchranu ľudských životov a zdravia. Dôsledkom ich nadmerného užívania, a často krát užívania pri menej závažných ochoreniach, je znížená odolnosť voči baktériám, ktoré sú rezistentné na pôsobenie antibiotík. Celková imunita človeka sa v dôsledku tejto skutočnosti znižuje. Prevenciou v takomto prípade je obnova prirodzenej obranyschopnosti organizmu proti pôsobeniu baktérií, vírusov a choroboplodných húb. 
 
Výskumy ukazujú, že po období puberty naše telá produkujú menej a menej imunitných a rastových faktorov. So stratou týchto dôležitých zložiek postupne starneme a naša prirodzená imunita sa znižuje. Jedným z prostriedkov ako obnoviť prirodzenú obranyschopnosť organizmu je užívanie prostriedkov na báze kolostra, ktoré obsahuje veľké množstvo imunoglobulínov. Sú to proteíny na báze protilátok. Udržujú rovnováhu imunitného systému človeka a chránia ho proti vírusom, baktériám, kvasinkám a choroboplodným hubám. 

Kolostrum, čo to vlastne je?

Poďme sa bližšie pozrieť na to, čo vlastne samotné kolostrum je. Ide o tekutinu, ktorú produkujú mliečne žľazy všetkých cicavcov krátko pred pôrodom. Pre novorodencov všetkých cicavcov je kolostrum životne dôležité. Vysoká koncentrácia imunitných faktorov v kolostre pomáha prežiť novorodencovi prvých pár dní na svete. U ľudí sa niektoré imunitné faktory nachádzajú aj v placente, preto v prípade, že ľudský novorodenec neprijíma colostrum, nie je jeho úmrtie nevyhnutné.  Z dôvodu vysokého obsahu imunitných a rastových faktorov sa už v minulosti kolostrum používalo ako podporný prostriedok pri liečbe mnohých ochorení. 

Zázračné účinky kolostra...

Kolostrum je vynikajúcim prostriedkom pre posilnenie imunitného systému, zníženie chorobnosti a zmiernenie prejavov alergií, predovšetkým v jarnom a jesennom období. Pravidelné užívanie výrobkov na báze bovinného kolostra obnovuje prirodzenú črevnú mikroflóru, ktorá býva  u osôb vyššieho veku veľmi často narušená. Veľmi efektívne podporuje rast bifidobaktérií a laktobacilov v tráviacom trakte. Pôsobením kolostra sa preto znižuje i prípadná rezistencia (odolnosť) baktérií voči účinkom antibiotík a odstraňuje ich nežiaduci vplyv. Ten spočíva vo vyhubení fyziologickej črevnej mikroflóry. Medzi ďalšie prednosti kolostra patrí priaznivý účinok na onkologické ochorenia, zápaly i pooperačné a poúrazové stavy. Nemožno opomenúť ani fakt, že kolostrum prostredníctvom prirodzených rastových faktorov zabraňuje starnutiu kože ale i ostatných tkanív a má teda omladzujúci efekt. Rastové faktory majú vplyv i na spaľovanie podkožného tuku a zvyšovaniu svalovej hmoty. Okrem priaznivých vnútorných účinkov je kolostrum vhodné i na vonkajšie použitie. V prípade zápalov horných dýchacích ciest Vám pomôže kloktanie. Kvapkanie kolostra do nosa pomôže pri zápaloch dutín. Naviac, kolostrum pomáha pri ekzémoch a má účinok na regeneráciu i omladenie pokožky (môže slúžiť ako náhrada krému pri rôznych alergiách na kozmetické prípravky). 
Je potrebné uviesť, že kolostrum nie je vhodné pre ľudí s intoleranciou na laktózu a pri stavoch po transplantáciách orgánov.  

Ako si správne vybrať kolostrum z ponuky na trhu?

V súčasnosti je na trhu viacero výrobcov tohto zázraku z prírody. Kolostrum môžete nájsť vo forme kapsúl, prášku, žuvacích tabliet ale i v tekutej forme. Spoločnosť Kompava ponúka kolostrum vo forme kapsúl. Táto forma zabezpečuje, že sa neznižuje biologická hodnota tepelným spracovaním. Na druhú stranu, tekutá forma je vhodná pre deti do troch rokov. Negatívom tekutého kolostra je fakt, že sa po otvorení rýchlo kazí. Pri výbere kolostra je však potrebné dbať do úvahy okrem vhodnej formy i na krajinu pôvodu. Výrobky na báze kolostra, ktoré sú získavané z mimoeurópskych krajín (Kanada, USA, Nový Zéland a iné) nemajú takú vysokú účinnosť na Európanov. Dôvodom je fakt, že zvieratá z týchto krajín sa stretávajú vo svojom prirodzenom prostredí s inými alergénmi a patogénmi, čo sa potom odráža i v účinnosti samotného kolostra na človeka. Spoločnosť Kompava ponúka colostrum, ktorého krajina pôvodu je Francúzsko.
 
Kolostrum má naozaj široké spektrum pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. V súčasnosti čoraz viac narastá množstvo informácií o jeho priaznivých účinkoch a výborných výsledkoch. Veľkou devízou je skutočnosť, že ide o čisto prírodný produkt s tak veľkou silou. Účinky kolostra môžete pocítiť i Vy prostredníctvom výrobku Premium Colostrum, ktoré nájdete v našom portfóliu výrobkov v sekcii Imunita. 
 
Podpora imunity KOMPAVA kolostrum:

Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info