Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Komu sú určené instantné BCAA?
Komu sú určené instantné BCAA?

Komu sú určené instantné BCAA?

Komu sú určené instantné BCAA?

Obsah

Najčastejšie predávanými esenciálnymi aminokyselinami sú BCAA (Leucin, Izoleucin, Valin) v pomere 2:1:1 (BCAA dávkovanie v 1 dávke), sú ideálnou kombináciou rozvetvených aminokyselín pre ochranu svalstva pred odbúravaním svalových bielkovín - katabolizmom a podporujú syntézu ostatných aminokyselín potrebných pre nárast svalových buniek - anabolizmus. Esenciálne aminokyseliny nezaťažujú tráviaci systém a pre maximálny efekt a výkon je ideálne ich kombinovať zároveň s proteínom. 

Výborné sú instantné aminokyseliny K4 Power BCAA 4:1:1, ktoré sú okrem dvojnásobnej dávky leucínu naviac obohatené o glutamín a citrulín.

Esenciálne aminokyseliny BCAA sú určené pre:

1. Kulturistiku

Aminokyseliny BCAA sú po proteíne jednou zo základných zložiek suplementácie či už pri naberaní svalovej hmoty alebo rysovaní. Dôležitou súčasťou fitness tréningu je obdobie regenerácie a práve pre tento účel sú BCAA vynikajúcim zdrojom aminokyselín na budovanie a ochranu svalovej hmoty pred katabolizmom. Dodávajú telu potrebnú energiu, zvyšujú anabolizmus a sú dôležitým aspektom regenerácie a obnovy svalov mimo tréningu. Vďaka vysokému obsahu Citrulínu podporujú tvorbu NO – Pump Effect

2. Funkčné športy 

Crossfit, tabata, HIIT sú všetko športy zamerané na fitness kombináciou s vysokým zaťažením a výkonom. Ťažký a dlhotrvajúci výkon je spojený so svalovou únavou, pomalšou regeneráciou a rýchlym úbytkom svalovej hmoty, práve na tieto účely sú pre nich instantné BCCA maximálne vhodné. Dodajú telu potrebné BCAA, ktoré sú doplnené o glutamín a vďaka práškovej forme vo vode sa rýchlo dostanú do tela.

3.Chudnutie

Obmedzovaním jedla a nesprávnym cvičením (krátkodobé a náročné výkony) sa stráca nielen tuk ale aj svalstvo ako najlepší zdroj energie pre telo. V období chudnutia je potrebné zachovať svalovú hmotu, jednak svaly tvoria peknú postavu a čím viac svalovej hmoty tým rýchlejšie sa odbúrava nepotrebný tuk. Pre začiatočníkov v cvičení sú náročné hlavne prvé týždne kedy sa dostaví veľká únava, svalovica a svalové kŕče. Užívaním instantných aminokyselín sa tieto problémy potlačia až úplne eliminujú.

4. Kardio (beh, cyklistika, plávanie)

Tak ako bolo už vyššie spomenuté vysoko náročný a dlhotrvajúci tréning (pretek) má za následok rýchle odbúravanie svalovej hmoty, katabolizmus a dlhšiu regeneráciu. Drvivá väčšina profi športovcov musí pri náročných športoch suplementovať tieto aminokyseliny aby si zabezpečili správne fungovanie svalov, rýchlu regeneráciu a potlačenie vplyvov únavy. Takisto vďaka obsahu citrulínu sa zlepší prekrvenie, dýchanie a predĺži sa výkon.

Ťažko pracujúcim ľuďom

Ťažko fyzicky pracujúci človek vydá častokrát toľko energie pri práci ako bežný športovec. Preto sú aminokyseliny BCAA vhodné nielen pre športovcov ale aj pre obyčajných ľudí. Instantné aminokyseliny im dodajú energiu, zrýchlia proces regenerácie po náročnom dni, ochránia svalovú hmotu pred deštrukciou a eliminujú pocit únavy. Obsahujú takisto vitamíny skupiny B ktoré slúžia na podporu funkcie nervového systému a pomáhajú podporiť imunitný systém spolu s Vitamínom C. Tým, že neobsahujú lepok, laktózu a aminokyseliny sú rastlinného pôvodu sú vhodné naozaj pre každého.