Kĺbové tyčinky grátis k limitovanej edícii Gelo-3 complex

Ľubomín Redaj - Oravaman 2017- triatlonové podujatie s extrémnou záťažou
Ľubomín Redaj - Oravaman 2017- triatlonové podujatie s extrémnou záťažou

Ľubomín Redaj - Oravaman 2017- triatlonové podujatie s extrémnou záťažou

Ľubomín Redaj - Oravaman 2017- triatlonové podujatie s extrémnou záťažou

Sobota 15. júla 2017 patrila na Orave jednému z najkultovejších a zároveň najnáročnejších pretekov v mojom kalendári. Už siedmi ročník Oravamanu predstavoval 2km plávania v Liptovskej Mare, 90km cyklistiky a 21km terénneho behu spolu s prevýšením 3300m. Jednalo sa o vôbec môj prvý triatlon na takýchto vzdialenostiach, preto okrem fyzickej prípravy som sa musel zamerať aj na štvrtú disciplínu- stravovanie počas preteku. O športovcoch, ktorí chytili takzvaný  “hlaďák“ som počul už dosť. Cieľom bolo prijať dostatočné množstvo energie a vyhnúť sa tak kŕčom a únave. Zabezpečiť mi to mali prípravky od Kompavy, ktoré som mal dlhodobejšie vyskúšané z predchádzajúcich tréningov.

Predsúťažné ráno začalo kvalitnými,  ľahkými raňajkami a vypitím 750ml HypoFitu na hydratáciu organizmu a 300ml nápoja K4 Power BCAA, ktorý používam pravidelne pred a po každej extrémnej záťaži . Zároveň som si pripravil 1l nápoja HypoFit a 750 ml nápoja EnergoFit do cyklistických fliaš.

Počas závodu som plánoval prijať 50 g sacharidov za hodinu formou gélu K4 power, pevnej stravy (banán, tyčinka) a samozrejme formou nápoja EnergoFit . Predpokladal som, že na trati strávim 6 až 7 hodín, čo predstavovalo 7-8x K4 Power gel (jeden obsahuje cca 35g sacharidov). Po vyplávaní z vody padol hneď prvý gél, následne som sa snažil každú pol hodinu prijať aspoň polovicu gélu, zapíjať to nápojom HypoFit a EnergoFit. Druhej polovici cyklistickej časti som pridal kofeínové tabletky pre povzbudenie organizmu. Do bežeckej časti som vchádzal v celkovej pohode, preventívne som zobral 3 magnéziové tabletky. V depe na Ťatliakovej chate som mal pripravené v rezerve 2x K4 Power gel. Hoci ma čakal ešte riadny kus cesty, o príjem kalórii som sa vďaka početným občerstvovacím stanovištiam báť nemusel. Do cieľa so dobehol po takmer 7 hodinách. Na trati som síce strávil takmer jednu pracovnú zmenu, no napriek tomu som ani raz nepocítil hlad ani únavu a nedostatok energie. Po dobehnutí som ihneď vypil 300ml nápoja K4 Power BCAA pre doplnenie esenciálnych aminokyselín a na zlepšenie regenerácie svalov. Nepodcenil som ani rehydratáciu a doplnenie energie, minerálnych látok a vitamínov. Ešte hodinu po dobehnutí som popíjal nápoj EnergoFit.

Vďaka produktom spoločnosti Kompava som prežil závod bez problémov a mohol som si naplno užiť toto krásne podujatie.

 

Ľubomír Redaj - Pro-body triatlon team Košice, 26. júl 2017