Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Magnézium chelát je najlepšia a najúčinnejšia forma horčíka na trhu. Má vysokú vstrebateľnosť a využiteľnosť, vďaka čomu môže pomôcť ľuďom pociťujúcim častú únavu, stres či vyčerpanie. Je obohatený o vitamín B6 a je vhodný aj pre vegánov.

Magnézium chelát
Balenie:
Cena:
13.90 €

Základný popis produktu

Horčík vo forme výživových doplnkov je v súčasnosti dostupný vo viacerých formách, pričom nie každú z nich dokáže telo efektívne využiť. Z tohto hľadiska je veľmi dôležité vybrať si magnézium, ktoré sa v organizme dobre absorbuje. Magnézium chelát je vysoko účinná forma horčíka, ktorá sa ľahko vstrebáva do krvného obehu. Schopnosť jeho absorpcie v tele je omnoho lepšia v porovnaní s inými formami horčíka, akými sú napríklad oxid či hydroxid horečnatý. 

Magnézium chelát je tvorený horčíkom a aminokyselinou glycín, ktorá má nízku molekulovú hmotnosť, čo umožňuje ľahší transport cez črevné steny. Prítomnosť horčíka v tele je nevyhnutná pre správne fungovanie viacerých telesných funkcií, ako je činnosť svalov a mineralizácia kostí a zubov. Horčík je tiež mimoriadne dôležitý pre výrobu energie vo všetkých bunkách. Pri nedostatku horčíka môžeme mať problémy so spánkom, pociťovať únavu, svalovú slabosť, kŕče a zášklby. Doplnok stravy Magnesium Chelate je tiež obohatený o vitamín B6, ktorý zosilní pozitívne účinky horčíka a jeho absorpciu v organizme. 

Magnesium Chelate obsahuje:

 • Magnézium chelát
  Prispieva k tvorbe energie v bunkách a následne prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy. Zároveň prispieva k správnemu fungovaniu svalov a tým zabraňuje vzniku svalových kŕčov. Je dôležitý pre správne fungovanie nervového systému a psychiky.
 • Vitamín B6
  Napomáha k správnemu fungovaniu nervového systémuzníženiu vyčerpania a únavy, podporuje spracovanie a tvorbu bielkovín a má pozitívny vplyv na fungovanie imunitného systému.

Pre koho je produkt určený

Magnesium Chelate je vhodný pre diabetikov, celiatikov, vegánov a deti od 15 rokov.

 • Pre ľudí pociťujúcich stres, únavu a vyčerpanosť
 • Pre ľudí so zvýšenou fyzickou aktivitou
 • Pre športovcov na správnu regeneráciu svalov
 • Pre starších ľudí na posilnenie stavby kostí a zubov

Odporúčané dávkovanie

2 kapsule 1 x denne.

Použitie

Kapsule je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody. Zabezpečíte tak, že sa kapsula dostane do žalúdka, kde sa môže začať postupne rozkladať, a tak uvoľňovať do tela potrebné látky.

Nezabudnite   dodržiavať   odporúčané   dávkovanie, ktoré   je   uvedené   na   obale nášho produktu. Správne dávkovanie je kľúčom k optimálnym výsledkom. V prípade, že   máte   akékoľvek   otázky   ohľadne  správneho   užívania   našich produktov alebo potrebujete ďalšie informácie, neváhajte nás kontaktovať. Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste a sme tu, aby sme vám poskytli podporu a potrebné informácie.

Nutričné hodnoty a zloženie

1 kps/585 mg*RVH/RHP %
Bisglycinát horečnatý572 mg 
z toho horčík80 mg21 %
Vitamín B610 mg714 %

* RVH - referenční výživová hodnota
Referenční příjem průměrného dospělého (8400 kJ / 2000 kcal)

Bisglycinát horečnatý, vitamín B6 (pyridoxínhydrochlorid), stearan horečnatý, rastlinná kapsula Vcaps® Plus (hypromelóza, uhličitan vápenatý).

UPOZORNENIE:

Nie je vhodný pre deti do 14 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte v suchom prostredí, pri teplote do 25 °C, v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu.

 • Magnézium chelát

  572 mg
 • Vitamín B6

  10 mg
Magnézium chelát

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  46 x
 • 4 hviezdičky
  5 x
 • 3 hviezdičky
  0 x
 • 2 hviezdičky
  0 x
 • 1 hviezdička
  0 x